Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Verik az aspergeres gyerekem...

Remenyvsvalosag kérdése:

Verik az aspergeres gyerekem a suliban, közbelépni vagy sem? Ha igen hogyan?

Figyelt kérdés
Kisfiam 12 éves, Asperger szindrómás, nagyon nehezen viseli a változást nehezen illeszkedik be a csoportokba, sokszor magányos és most még verni is kezdték. Egy faluban élünk, ahol még dívik a kiskirályok kora , sajnos, mi mint a köznép egyszerű halandói járunk az általános iskola 5. osztályába. Kisfiam elég jó képességekkel bíra tanulással nincs baj , előfordul keresi a kapcsolatot a többi gyerekkel de sajnos állapotából kiindulva nem tudja, hol a határ, amíg valaki el bírja viselni ha "túlteng", ugyanis rengeteget beszél, de csak arról ami őt érdekli, szinte "lelőhetetlen". Megunta ezt az egyik osztálytársa, aki nem mellékesen kicsi falunk polgármesterének kicsiny csemetéje most mindenütt zaklatja a fiamat, veri, megalázza, ellene úszítja az osztálytársait. 2 hete ez odáig fajult, hogy földre vitték és rugdosták,lehúzták a nadrágját, az alsóját is, persze ezt sosem látja egy tanár sem. Soha nem a fiamtól tudom meg, mindig az ismerős gyeekektől hallok az atrocitásokról, amikor szinte a szívem szakad, mert a gyerek ragaszkodik, hogy maradni akarebben az iskolában, mert őket ismeri ahogy mondja, így sem nekem, sem pedig az iskola igazgatónőjének nem mondja el a történteket, soha nem nevezi meg ki volt az aki ezt tette vele. Már tehetetlen vagyok..mit tegyek? Ti mit tennétek? A barátnőm szerint nem vívhatok helyette, de ő meg sosem fogja megvédeni magát..se szóval se tettel, pedig állandóan ezt kérem tőle.

2018. márc. 5. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

beszélj az igazgatóval

ha nem használ, keress olyan iskolát, ahol spec. gyerekkel foglalkoznak

2018. márc. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Beszélj az osztályfőnökkel, pár szimpatikus szülővel. A gyerekeknek kell toleranciát tanulniuk. Engem a vörös hajammal szekáltak agyon, egy fiút azért, mert egyszer beleharapott a paradicsomba ahelyett, hogy felvágta volna.


Nálunk összehívtak egy szülőit, az osztályfőnöki óra is szólt toleranciáról.


Nagyrészt használt, de azért átvittek a szüleim hatosztályos gimibe, ott egyáltalán nem csúfoltak..


Ezeket tudod tenni, nem kell egyből vagdalkozni, hogy biztos a gazdag gyerekre nem mernek szólni..


Szépen általánosságban kell erről beszélni az egész osztály előtt.

2018. márc. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%
nem véletlenül találták ki pl a Waldorf iskolákat. azzal teszel a legjobbat a fiadnak, ha integrált iskolába iratod be. ezt ne kelljen elviselnie többet szegénynek.
2018. márc. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is az iskolaváltás lett a megoldás. Átkerült 8 osztályos gimibe.

A helyedben elgondolkodnék azon, hogy megoldható-e vagy az iskolaváltás vagy hogy otthon legyen magántanuló.

Sajnos a tapasztalat az, hogy az iskola nem tesz semmit ilyen esetekben.

2018. márc. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
"földre vitték és rugdosták,lehúzták a nadrágját, az alsóját is"....Ez nem a "nem vívhatok helyette" kategória, ez súlyos bántalmazás és közbe kell lépned, még jó!!!... Beszélj az igazgatóval.
2018. márc. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak igaza van! Ez már bántalmazás kategória! Először az igazgatóval beszélj, ha süket fülekre találsz mehetsz a tankerületi igazgatóhoz majd egyre feljebb! Ne hagyd annyiban!
2018. márc. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Uristen, szegény...azonnal lépj!
2018. márc. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi történt?
2018. dec. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Első körben az igazgatóval kell beszélni, utána az osztályfőnökkel. Ezután szülői értekezleten elmondani mi a helyzet, és hogy ha kell újsághoz, médiához, államhoz, alapítványokhoz (AOSZ) fordulsz, és azt aki ezt teszi, ki fogod rúgatni az iskolából - bármi is történjen, nem nyugszol.

Apukának is érdemes szólni, főleg ha elég nagydarab, illetve vannak olyan barátai, rokonok, akik azért alkalmasak a félelemkeltésre. Be kell kísérni, ha kell a teremig, egy-egy ilyen eset után nem konkrét személyt, nem is konkrét testi sértéssel, de... kilátásba kell helyezni egy komoly "következményt" a kis mocskoknak.

Ha ezek nem használnak, azonnal másik iskola. Ha másfél órát kell utazni egy városi iskolába, akkor is megéri.


Hiába kéred tőle, ezek a dolgok nem így működnek. Érdemes keresni egy gyermekpszichológust, akár alapítványon keresztül.

Érdemes ezekről a dolgokról magasan képzett ismerőssel, barátnővel is elbeszélgetni (bölcsész diploma, egyéb büfé szak nem ér). Ők feltehetőleg tovább jutnak az "erősebb kutya... [eszik], a többi meg csicska" mentalitásnál.

Érdemes megnézni olyan filmeket, mint a Ben X.

2018. dec. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

3-válaszolonok sajnos igaza van.

Mindig bántani fogják a fiadat sajnos vagy alternatív iskolát keres neki mint pl:waldorf is az,vagy speciális suli talán a legjobb a magántanuloság ,de akkor meg tulságosan elszokik az emberektől.

Minden képen cselekedj mert ha tovább bántják rá fog menni az egéségére sulyosbodni fog az álapota sőt talán még anyira se fog nyitni az emberek felé mint eddig.

Ez szomoru tudom milyen nehéz egész életébe ezt kell átélnie.

Egy sorstársa aki már felnőt ,de nagyon jól tudja milyen ezel a problémával együt élni.

Én nem mint külsös személy írok hanem magam is ilyen vagyok és áteltem ezt.

2019. júl. 7. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!