Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 20,5 honapos baba nem jar...

20,5 honapos baba nem jar onalloan, mi a teendo, hogy segitsem?

Figyelt kérdés
Mindent csinalt eddig csak megkesve, 13 honaposan kezdett el maszni. Kapaszkodva lepcson fel megy, le megy, hatrafele lepked, elore fele lepked, egyik butortol a masikig atsetal. Ha megfogom a kezet hiszti lesz belole, nem lehet vezetni, stb. Mas is volt igy? Neurologus csak decemberben tud fogadni, akkor mar 2 eves elmult lesz...
2018. aug. 9. 21:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%

Szia! Az én kislányom 18 hónapos, és még csak kapaszkodva jár. De mi tudjuk, hogy ő azért van megkésve, mert méhen belül kényszertartásban volt (van egy ikertestvére is, aki már régen szalad), és nyaki izommerevség alakult ki nála. Emiatt egyensúlyoz nehezen. Én rendszeresen hordtam Dévényes gyógytornászhoz. Először 4 hónapos korától 11 hónapos koráig jártunk,akkor kezdett el mászni. És most is jártunk 5 alkalmat, hogy segítsük az önálló elindulást. Szerintem te is próbálj felkeresni egy ilyen szakembert, amíg nem jutsz el neurológushoz. Állítólag a TMST torna is nagyon jó, mi ősztől kezdjük.

De ne aggódj negyon, elég sok kisgyerek van, akinél valamilyen mozgásszervi probléma miatt késik a járás. De attól ők még egészséges, értelmes gyerekek, és fejlesztéssel hamar be fogják hozni a lemaradást.

2018. aug. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Ja, még azt elfelejtettem írni, hogy van a facebookon egy csoport, ahol sok szakember is van. Ha csatlakozol ide, akkor tudnak tanácsot adni vagy jó szakembert ajánlani.

[link]

2018. aug. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
90%
Már korábban szakemberhez kellett volna vinni, mikor észrevetted, hogy lassabban fejlődik jóval, mint az átlag. Ha egy gyerek 18 hónapos koráig nem indul el, akkor meg kifejezetten indokolt a fejlesztés. Magánúton tuti találni szakembert!
2018. aug. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
78%

Az én kisfiam is 13 hónaposan kezdett mászni ( 9 hónaposan kezdett kúszni! ) most 14 hónapos, felállt, kapaszkodva lépeget.

De! Már 8 hónapos korában láttam hogy az nem oké hogy csak forog.

Korai fejlesztő központba jelentkeztünk be, közben neurológiára kértem időpontot. (ahova 1.5 éves korára kaptam is időpontot-...)

Tudtam hogy ez így nem lesz jó.

Másik városba utaztam vele Dévényeshez.

A fejlesztő központban pedig konduktor foglalkozik vele azóta is.

Elvittem gyerekneurológushoz magánrendelésre. 10 ezer ft volt.

Megvizsgálták, szervileg, izomzatilag semmi baja. Járunk folyamatosan tornára és itthon is csináljuk.

De mindenképp csak így vagyok nyugodt, hogy akivel lehetett , megnézettem. Nem szabad sajnálni rá az időt,energiát pénzt!

Más városba is viheted legalább egy vizsgálat erejéig!

Hozzátenném a gyerekorvos és a védőnőnk szerint nem volt baj azzal baj h 8 hónaposan csak forgott...és hogy nem kúszott, nem mászott...no komment-

2018. aug. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
22%
Fordulj a médiához, vagy lebegtesd meg az egészségügyi intézménynek, hogy valamelyik kereskedelmi csatorna híradójában szellőzteted meg azt, hogy ilyen esetben fél évet váratnak. Lesz időpont hamarabb is!
2018. aug. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
75%

Azért a mai világban eljutni egy másik városba nem olyan nagy cucc.

Decemberig tényleg ne várj, így is meg van késve, ne húzzatok az időt.

2018. aug. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
66%
Eddig is kellett volna neurologushoz járni vele,és akkor kaptál volna időpontot és az állapotának megfelelő kezelést is.
2018. aug. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Szakember.Nincs olyan megye ahol csak egy szem van.Én ha kellet fogtam magam és a 10 honapossal is felültem a vonatra,és mentünk fejlesztésre.Szoval nincs lehetetlen csak tehetetlen...mit vártál hogy házipraktikákat mondjanak itt neked ami esetleg többet árt mint használ???
2018. aug. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Did you find any great informations in English regarding your child and your inability and utter laziness to help them yet? I would recommend you to go search for a wizard and bring him two kilograms of dried dog feces and in front of him, eat it with a coffee spoon.


This was written in English, it had to be useful.


A Hungarian

2018. szept. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Már 1 évesen ekkora a lemaradása a gyereknek és te most vinnéd dokihoz? Normális vagy?! Ennyire nem törődsz a gyerekeddel? Egyértelmű h baja van! Már 1 éve is egyértelmű volt! Istenem...
2018. szept. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!