Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan anyukak valaszaira...

Olyan anyukak valaszaira lennek kivancsi akik hagytak sirni babaikat, hogy onalloan tudjanak elaludni. Kinek mennyi idobe telt amig el tudott aludni egyedul a baba?

Figyelt kérdés
Azert akarom hogy igy aludjon el, mart ha a mellkasomon alszik el nem tudom letenni, mindig megebred ha leteszem, es volt mar olyan tobbszor is hogy 3 orat hagytam magamon csak hogy vegre aludjon egy kicsit, de megsem pihente ki rendesen magat. Mar az 5. napja csinalom, hogy mikor latom hogy almos leteszem, majd 3-4-5 percenkent bemegyek hozza, de ugy erzem hogy nem rovidult le jelentosen az az ido amennyit sir. Borzasztoan sajnalom es nem tudom hogy vegig fogom-e tudni csinalni:(
2009. márc. 16. 11:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Én is azon vadállat anyukák közé tartozok (az anyósom szerint), aki hagyja a gyerekét sírni.

Viszont 6 hetes kora óta gyönyörűen elalszik egyedül a kislányom, sőt bármikor el is játszik egyedül, nem kell állandóan a karomban tartanom.


10 percig hagyd sírni, tudom nehéz (-én általában mindig akkor mosogattam, így a víz zaja elnyomta a sírást-).

Pszichológusok szerint ennyi idő alatt elalszik.

De mielőtt hagyod sírni, mindig győződj meg róla, hogy nem éhes, nem kakis, stb.

Ha minden ok, csak hisztiből sír, hogy kivedd, és ringasd.

1 max 2 hét alatt szépen megtanulja, hogy hiába sír, anya nem kapja ki rögtön, és nem lesz gond.


Mindenki el van ájulva, hogy milyen jó, boldog, kiegyensúlyozott gyerekem van, és ezt ennek köszönhetem, hogy már az elejétől így szokattam.


Sok sikert!

Boldog babázást!


5,5 hós kislány anyukája

2009. márc. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
31%
Mennyi idős? Ha "kicsi" nem fog bejönni ez a módszer. Akkor sem ha valami "oka" van arra hogy ne aludjon. Pl zavarja vmi. Ha nem csökkennek az idők, megpróbálhatod, hogy addig vársz míg elalszik, nem mész be. Lehet, hogy te is zavarod a bejárkálással, nem érti pontosan mit vársz tőle.
2009. márc. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Mennyi idős a babád? A cumit nem próbáltátok? Nekünk az vált be, pedig nem akartuk, hogy cumizzon, de hát ez van... Viszont a cumizni is kb 2 hónapos korára tanult meg, aztán elkezdte felfedezni a világot és egyre jobban el lett magával és sikerült magától elaludnia.

Türelmesnek kell lenned.

6 hós kislány anyukája

2009. márc. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Hat sajnos az en babam nem alszik el 10 perc alatt, nagyon akaratos:) Most 6 hetes es az elejen mindig felkaptam ha csak eppen elhuzta a szajat es mar nagyon megszokta hogy egybol ugrok, valoszinu azert megy most nehezebben a dolog.
2009. márc. 16. 11:37
 5/18 A kérdező kommentje:
Probaltuk a cumit is de nem nagyon fogadja el, viszont nagy ritkan megnyugszik ha megis sikerul befalnia, de egy par masodperc mulva mar nyonja is ki a szajabol.
2009. márc. 16. 11:39
 6/18 anonim ***** válasza:
53%

Szia!Én is mindig felkapkodtam. Eleinte csak úgy aludt ha fel-le tologattam a babakocsit, majs később csak az ölemben most pedig már ha leteszem- igaz a babakocsiba, nem az ágyba- magától elalszik. Nekem mondjuk elég sírós babám van, vagyis sokat sír, és nagyon sír, bizti nem hagyta volna abba.A héten lesz 3 hónapos;

Sok sikert!

2009. márc. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%
Megvan a válasz: (második vagyok) szerintem lehet hagyni egy babát sírni, nem kell mindig felkapkodni, ha nincs baja, csak hisztizik. DE nem ennyi idősen. Hagyd abba a siratós módszert, nem fog eredményt hozni. Egyszerűen túl kicsi ehhez. Majd 4,5,6 hónaposan újra próbálkozhatsz, akkor már lesz rá esélyed, hogy "megérti". Én öt és fél hónaposan tanítottam meg a babámat, akkor vettem észre, hogy néha nincs oka a sírásra, csak azért pityereg, hogy vegyem fel, altassam. Ennek a módszernek az a lényege, hogy az ilyen eseteket kezelje. Egy hat hetesnél semmi esetre sem alkalmaznám.
2009. márc. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%

[link]

no comment...

2009. márc. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
52%

Sziasztok!

Az én fiam 2hét sírás után feladta a harcot,és már magától elalszik:)De volt mikor 30 percet is képes volt sírni közben hupögöt.Most már leteszem azt mondja ejeje,és már alszik is,ja és nekünk van alvosrongyink azt gyurmászolja a kezeivel,és úgy alszik el.5 hós baba anyukája vagyok

2009. márc. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%

11.35-ös vagyok

Csatlakozom az előttem szólóhoz! Szerintem is túl kicsi ahhoz, hogy hagyd sírni. Ki fogja nőni!

2009. márc. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!