Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Létezik észak-Pesten olyan...

Létezik észak-Pesten olyan óvoda, ahová a pelenkás gyermekemet felveszik?

Figyelt kérdés

3,5 éves kisfiam (szenzoros, megkésett beszédfejlődésű, fejlesztést március óta kap) nem lett szobatiszta a nyáron. (szeptembertől bölcsis volt)

Tegnap elkezdtük az ovit, abban a hiszemben, hogy törvényt sértek, ha nem íratom be, és az óvodák kötelesek biztosítani a megfelelő személyzetet a hasonló gyermekek ellátásához.

Ehhez képest azt mondták, hogy 1: miért nem maradt bölcsiben (nem is tudtam, hogy lehet), 2: náluk zéró tolerancia van, ha a vezetőnő megtudja, azonnal kivág minket (ezt így szó szerint).

Kisfiam szenzorossága miatt nem alkalmas arra, hogy stikában levegyük a pelust, és majd hetekig sírva bepisil, amíg be nem látja, hogy jobban jár, ha WC-be pisil (ezt javasolta az óvónő).

Most kétségbe esve keresem a lehetőséget, hogy

1: visszakerüljön a bölcsibe, amíg a helyzet megoldódik (van a csoportban olyan, aki most lesz 4 éves, a fiam meg csak márciusban, lenne ideje)

2: olyan ovit találjak, ahol ez nem probléma, és megértik, hogy drasztikus módszerekkel nem lehet nála elérni semmit (okos értelmes kisfiú, nagyon szépen beszél már).

Napok óta nem alszom, gyomorgörcsöm van, a gyerek szorong és sír, hogy este nem tud aludni, visszatartja székletét (álmában kakil), a helyzet tarthatatlan.

Kérlek segítsetek!


2018. szept. 4. 02:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet a bolcsi lenne neki a legjobb, főleg ha kedves bolcsis nénik vannak, akik partnerek a fejlesztésben és ismerik is a kisfiút,
2018. szept. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%
Jelentsd fel őket ezt nem tehetkk. Nálunk Újpalotán úgy tudom volt pelusos gyerek. Illetve ha fizetős is szóba jöhet akkor Morzsa sportóvoda.
2018. szept. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
visszavinném a bölcsődébe, ma! ez sz óvoda nagyon összetörné
2018. szept. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Törvény szerint tényleg a nem szobatiszta 3 évest is kötelesek felvenni. Tudtommal ez pár éve változott, a kisiskolás nagyobbikomat még nem vették volna fel, csak jóindulatból (de nála nem volt ilyen probléma, 2 hét alatt pont ovi előtt szobatiszta lett). Viszont a kisebbiknél igen jól jött, mert ő kiscsoportban még végig bepisilt (4 éves kora után is), bár ő neki más problémája nem volt és nem is zavarta vagy sírt miatta (csak nekem kellett városszerte különórákra, játszótérre majd hazacipelni a pisis ágyneműt és napi két rend ruhát és esténként mosni, hogy holnaputánra legyen újra száraz, amikor a váltás lesz tuti pisis...). Tudtommal nem szégyenítették meg érte az óvónők és nem is nagyon emlegették a dolgot, csak cipelték persze vécére, amint látták jeleit... szerintem én jobban vártam valami megoldást, tennivalót, ők meg csak annyit mondtak, ha jól meg akartam beszélni, hogy ne aggódjak, előfordul, és mindig van egy-két ilyen gyerekük. Most nyáron kinőtte végre.

Az biztos, hogy nálatok ezekkel az óvónőkkel nem jár jól, minél központibb a téma, annál nehezebb lesz, jobban rá fog ő is görcsölni.

2018. szept. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az oviban ha ennyire kegyetlen a hozzá allas szerintem jobb ga visszaviszed bolcsibe. Ugyis gonoszan állnának a gyerekhez, nincs szüksége senkinek napi szintű szorongásra..és akkor megnyugodtok. Ott ne hagyd. Sok sikert!! Bolcsi vissza venné?
2018. szept. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

Óvodai dolgozóként mondom, minden rosszindulat nélkül, hogy az ovoda nem bölcsőde. Az óvó és dajka néniknek nem az a dolguk, hogy egész nap játsszanak velük és felmossák kétszer a folyosót, hanem szabály és szokásrendszert alakítsanak ki, iskolára készítsenek fel, és tanuljanak. Az, hogy ez játékba van ágyazva, az csak azért van, mert a gyerekek szintjén történik mindez. Van nálunk is két pelenkás a csoportomban, és emiatt szív a gyerek, az anya, az óvónő, a dajka néni, és néha a többi gyerek is. Ők még bölcsibe valók. Ott kezelnék őket a saját szintjükön.

Egy éppenhogy beszélő, nem szobatiszta gyerek még bölcsibe való. A történet minden szereplője jobban járna.

Szegényre meg eszedbe se jusson hagyni, hogy olyat erőltessenek, ami még nem menne magától, mert olyan gátakat és szorongást eredményez, amiket nagyon nehéz lesz feloldnai.

2018. szept. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a a hozzászólásokat!

A dolgot árnyalja hogy nem állami oviról van szó nincs kijelölt körzete, ők döntik el kit vesznek fel.

Közben annyi derült ki hogy bölcsibe csak SNI kóddal vagy min. pedagógiai szakvéleménnyel mehetne vissza, amit egyrészt nem szeretnék (csak szenzoros tünete van) másrészt sok idő beszerezni.

Bejelentkeztünk egy szenzorosságban jártas pszichológushoz hogy legalább egy papírunk/sorvezetőnk/kiskáténk legyen, mit csináljunk.

Illetve próbálok integráló ovit keresni ahol nemcsak eltűrik hanem szakszerűen segítik is a megoldásban.

Fura módon egyébként az óvónők és a dadus is nagyon pozitívan állnak hozzá, nem frusztrálják vele, és is vittem be egy kazalnyi ruhát meg szemeteszsákot.

Kisfiam is látszólag jól érzi magát, ügyesen kommunikál, játszik, jól eszik (mondjuk a szenzorosok jól kompenzálnak, látom azért hogy szorong is).

Kedves 4-es nálatok nem merült fel hogy vmilyen idegrendszeri érést segítő terápiát kapjon a gyerkőcök?

Kedves 6-os szomorúan olvasom a szakemberként írt soraidat. Egyrészt biztos tudod hogy 4 éves korig nem kóros ha valaki nem szobatiszta nappalra, másrészt ez a "kezeljék a szintjén" nagyon szakmaiatlan hozzáállás, ettől még egy gyerek sem fogyatékos, csak nehézsége van amin kötelességünk segíteni.

2018. szept. 6. 03:02
 8/11 anonim ***** válasza:
Elmondom neked,hogy 3 évesen a mi fiúnkat is vissza akarták küldeni az oviba,aki egyébként akkor már az angol és a magyar ABC-t ismerte. Aztán egy másik magánovi nagyon jó fej volt ,felvette, 4 évesen iskolaérett volt IQ alapján. Szociálisan azonban nem. Akkor már a nagycsoportba járt. 5 évesen kezdett írni.Most 2 hónapja volt 6,ír olvas számol.Iq 140,de SNI-s."CSAK szenzoros",nem itt nagyobb bajok is lesznek ,és nem ijesztgetni akarlak.Sürgősen vidd el fejleszteni ,ne két év múlva ess pánikba hogy egy kicsit "furán " viselkedik. TSMT,HRG,DSZIT,méresd fel a BHRG-nél. És keress olyan ovit amelyik sokkal befogadóbb és megértőbb.
2018. szept. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
23%
Kedves hatos,nem tudom milyen óvodai dolgozó vagy ,de hogy pedagógus nem az biztos.Ha igen akkor sajnálom a gyerekeket az oviban.
2018. szept. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Off: 4-es vagyok, én más problémát nem láttam nála, és más sem jelezte.
2018. szept. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!