Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szakértői véleményen ez mit...

Szakértői véleményen ez mit jelent: globális intellektus sérülése valószínűsíthető? Értelmi fogyatékosságot, ugye?

Figyelt kérdés
Nem megállapítható, mert nem beszél, de ezek szerint valószínű, én így értelmezem. (Nem tudtam rákérdezni, nem én kaptam kézbe a papírt.)
2018. okt. 30. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Igen,ez azt jelenti.


De: hány éves a gyerek? Nem mindegy. Észrevettél valaha olyan jelet,hogy értelmileg sérült? Színeket,testrészeit mwgmutatja,ismeri? Számára érdekes dolgot neked megmutat? Biztos,hogy nem "csak" autista? Hallása jó? És ha fejlődési diszfáziás?


Azt tudod,hogy pár napon belül fellebbezhetsz? Rajta van a papíron.


Jó lenne még néhány infó.

2018. okt. 30. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom se beszél (márciusban lesz 3 éves). Benne vagyok a témában....
2018. okt. 30. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, értelmi fogyatékosság, de csak valószínűsíthető.

Ilyenkor általában figyelemmel kísérik, a szakértői bizottság is, és ha jár valahová, akkor a pedagógusok, gyógypedagógus is. Nem nyilvánították ezzel értelmi fogyatékosnak, mert nem tudták egyértelműen eldönteni, rövid időközönként újra szokták vizsgálni.

Előfordulhat ám, hogy valami komplexebb részképességzavar van csak.

2018. okt. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Autista, ötéves. Köszönöm az eddigi válaszokat. Nem, nem mutogat, alapszavakat ért meg és teljesít. A figyelme abszolút nem leköthető.
2018. okt. 30. 14:25
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Autizmusnál sajnos előfordul értelmi fogyatékosság is.
2018. okt. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
" globális intellektus sérülése valószínűsíthető+ na ,ehhez a bizottságnak csak gratulálni tudok.A nonverbális autista nem biztos hogy szellemileg érintett... bizottság inkompetens . ezt nagyon komolyan mondom ,többet ártanak...
2018. nov. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy inkompetens. Mi is úgy véljük, hogy értelmileg sérült, ezek szerint valószínűleg igazunk is van.
2018. nov. 21. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!