Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hiperaktív, figyelemzavaros...

Hiperaktív, figyelemzavaros gyerekhez hogyan áll a többi gyerek? Hogyan viselkednek vele? Osztálytársak pl.

Figyelt kérdés
2018. dec. 27. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Hát nem igazán jól. Általában az osztály ügyeletes gyökere az ilyen gyerek, még gimiben is.
2018. dec. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Általános iskolában?

1.osztály, de úgy néz ki, több ilyen gyerek is van.

2018. dec. 28. 08:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk két sni-s van, az egyik lassú, a másik dühkitöréses. Barátkoznak is velük, vendégségbe is hívják őket, na meg cikizik is őket. De egymást is cikizik ezért-azért, szóval...
2018. dec. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez teljes mértékben attól függ alsóban, hogy az osztályfőnök milyen üzenetet küld az osztálynak a gyerekkel kapcsolatban. Ha a tanár utálja, cikizi, akkor a gyerekek is fogják. Ha a tanár védelmezi, akkor nem fogják piszkálni. Alsóban nagyon megdöbbentő, hogy az osztályfőnök személyisége mennyire meghatározó a gyerekek szempontjából.
2018. dec. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Tapasztalatból mondom, hogy az ilyen gyerekek akár szét is zuzhatja az osztályt. Annó nekem is volt egy ilyen osztálytársam... Másfél év után cselekedett a tanári kar, miután a szülők peticiót indítottak a gyermek eltávolítása végett. Ezalatt is idő alatt az a bizonyos gyermek bántalmazta a társait (azaz minket),és zavarta az órát. A gyerekek pedig kerülték a társaságát. Persze ez egy igen negatív példa, de az tény, hogy az ilyen figyelemzavaros, hiperaktív gyerekeknek külön figyelemre van szükségük.
2019. jan. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, de akik a petíciót írják soha nem gondolnak bele a másik fél helyzetébe. Miért lett ilyen a kisgyerek? Miután innen eltávozott mi lesz vele? Hova fog járni iskolába? Vagy talán legyen magántanuló, elvágva ezzel minden közösségtől, és nyomorba döntve ezzel a családját? Nem ez a megoldás, de persze ebben az országban ez az egyetlen elképzelhető. Külföldön kap magántanárt vagy pedagógiai asszisztenst maga mellé. Nálunk semmi, kirakják az iskolából, aztán oldja meg a szülő. Pedig ha a gyerek valóban figyelemzavaros hiperaktív, és nem neveletlen, akkor erről nem tehet sem ő, sem a szülei.
2019. jan. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, nálunk kaptak plusz egy pedagógiai asszisztenst.
2019. jan. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez mázli, és nagyon ritka. Általában egy ped. asszisztens van egy iskolában. Azt meg majd a diri eldönti, hogy hova kerüljön. Általában elsőbe teszik őket. A fiamnak ki volt írva, de nem kapott. Az osztály cikizte, eldurvultak a dolgok. Aztán váltottunk iskolát, itt az ofő különösen figyel arra, hogy senki senkit nem cikizhet, most nincs gondunk.
2019. jan. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én átírattam a lányomat egy másik iskolába.

Iszonyatosan lemaradtak a tananyaggal elsőben, ugyanis egy hiperaktív osztálytárs folyamatosan zavarta az órákat, alig tudtak haladni, 25 másik gyerek meg szívott miatta.

Egész nyáron magántanárhoz járattam a gyereket, hogy elérje a másodikas szintet...

2019. jan. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!