Miért bantja csak ot?

Figyelt kérdés
14 hónapos a kislányom. Férjem unokatesójáék velünk szemben laknak. Egyidős az ő kislányuk a milyenkel. Kislányom tegnap ota bantja azt a kislányt. Lokodi, utogeti, leveszi a sapkajat allandoan, vagyis le tepi. A mi kislányunk egy életre való igazi kis energia bomba, mig az ovuke vissz foggott, all egy helyben, es ennyi. Ha elvisszuk jatszohazba, ott eljatszik agyerekekkel, senkit nem bant. Szepen elvannak. Noveremnek is van 3 gyermeke, veluk sincs ilyen problema. A kerdesem az lenne, hogy miert? Miert bantja csak ot?
2019. ápr. 9. 10:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet akár féltékeny is valamiért, ezer oka lehet, viszont az a nem mindegy, Te hogyan reagálsz, mert ha ráhagyod, (NEM TUDOM, HOGY RÁHAGYOD-E VAGY NEM, EZÉRT íROM), előbb-utóbb másokkal is csinálhatja ezt, ha megtetszik neki, pláne, ha az a kislány még hagyja is magát.... persze nyilván hagyja, mert még kicsi.
2019. ápr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Oda hivtam magamhoz, es mondtam neki nem szabad. Mert ez csunya dolog, es o sem bant teged. Masodszorra mar racsaptam a kezere. Harmadszorra ismet. Utanna pedig inkabb eljottunk onnan. Nem tudom, hogy kene ra reagalnom.
2019. ápr. 9. 11:28
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne a gyereket a tettet minositsd! Pl. Mond neki ezt latod Katikanak piros lett ahol megütötted, ezzel fájdalmat okoztal, most sír.


Azt tudnod kell ezt ok nem bántásból csináljak hanem a feszültséget vezetik le, bármi miatt.


Ne usd, az nem jó megoldás

2019. ápr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Kérdésedben a válasz: a MIÉNK: életrevaló, energiabomba

ÖVÉK: visszafogott, áll egy helyben, ennyi.

Lenézed azt a kisgyereket, míg a sajátodat magasztalod, a gyereked meg reagál. A gyerek aggresszió mögött mindig ott van a felnőtt.

Azért nem használt a kézrecsapás sem, mert nem volt őszinte. Hiszen a bántalmazást úgy aposztrofálod, a bántalmazó: életrevaló, a bántalmazott: visszafogott.


Egyébként csak mondom, nem az az életrevaló aki löködi, ütögeti, letépi a másik/visszafogottabb ruháját. Ez egy neveletlen, aggresszív gyerek, akinek nincs helye normális közösségben. És attól, hogy a bántalmazott visszafogott, áll egy helyben, még nem biztos hogy bántani kell.


Majd egyszer nem lesz szerencséje a gyerekednek és akkor kiderül mennyire életrevaló. Nem egy visszafogott gyerekkel szemben derül ez ki.

2019. ápr. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%

Egyébként nyilván azért nem bánt másokat, mert másoktól tart, az agresszorok ritkán szállnak szembe velük egy súlycsoportban lévőkkel, a gyengébbet pécézik ki maguknak.

A nővéred 3 gyereke, lehet megrendezné a tiedet, simán, mert azok nem visszafogott gyerekek.

2019. ápr. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
"kedves" 4-es kicsot vegyel vissza. Miert neznemle a sajat rokonomat, sok eszed nem lehet. Imadjuk azt a kislanyt, az energia bombat nem ugy ertettem. De ezt is az eszedhez erte... Minden mas gyerkoccel elvan, nagyon sokat jarunk el a tobbi gyerkochoz is. Kozottuk is van nyugodtabb termeszetu, de oket megsem bantja. Noveremnel pedig azikrek szinten egyidosek, de oket sem batja.
2019. ápr. 9. 12:10
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

Persze, nem úgy értetted, nyilván a gyereked sem úgy értette...

Nézd lehet eszem nincs, de az én gyerekem sosem bántott senkit, se visszafogott gyereket, aki csak áll, se energiabombákat. Senkit. Nem ütögetett, löködött senkit, és senkinek nem tépte le a sapkáját sem.

Úgyhogy lehet eszem nincs, gyereket nevelni viszont tudok. Amit te meg nem. Annyi ésszel sem, amennyi neked van.

2019. ápr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
58%

4-es óriási ostobaságokat fröcsögött itt össze. Ahogy gyereknevelési gyk-s kérdéseknél megszoktam már, mindig a hülyeség van felpontozva, a normális válasz lepontozva, így nem is csodálkozom a pontszámán.


Egy gyerek nem attól energiabomba meg életre való, hogy bántja másikat. Hanem attól függetlenül vagy annak ellenére. A kérdező gyereke tegnap óta bántja azt a kislányt. A kérdező véleménye a saját gyerekéről nem az elmúlt egy napi viselkedéséből alakult ki, hanem egész eddigi 14 hónapos életéből. 1 nap áll szemben kb. 420 nappal!

Nem értem, miért lenéző azt írni egy kisgyerekről, hogy visszafogott, áll egy helyben. Aki ezt lenézésnek érzékeli, annak súlyos lelki komplexusai lehetnek, hogy mindenben azt keresi, mi a bántás, mi a lenézés.

"Ez egy neveletlen, aggresszív gyerek"

Aki egy 14 hónapos gyereket neveletlennek nevez, annak halvány gőze sincs a gyereknevelésről. Gondolom nincs is a hozzászólónak gyereke, csak partvonalon kívülről osztja az észt.

"És attól, hogy a bántalmazott visszafogott, áll egy helyben, még nem biztos hogy bántani kell."

Itt már az értő olvasással is komoly gondok vannak: a kérdező azonnal és erőteljesen reagált a kislánya viselkedésére.

Azon már csak röhögni lehet, hogy a kézre csapás azért nem használt, mert nem volt őszinte. Én őszintén kívánok 4-esnek egy jó pszichiátert!

2019. ápr. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Az én fiam egy kis “vadmalac”. Baromi sokat teszünk a szocializálásáért, de erős akaratú, eleven, temperamentumos gyerek. Megvédi magát, kiharcolja(kiharcolná) amit akar.

A legtöbbet azt a gyereket “bántja” akit a legjobban szeret, húgom kisfiát, akivel egyidősek és kb együtt nőttek fel eddig. (Másfél évesek)

Amit én az utóbbi fél évben -persze sok külső segítséggel - megtanultam, hogy meg kell értenem a gyerekemet, a miértjeit, az életkori sajátosságait. A szükségleteit. Pont azért mert az én fiam önfejű, makacs, erős akaratú, pont ezért van szüksége komoly megingathatatlan napirendre, zéró vagy minimális kilengésekkel. Lehet hogy úgy tűnik, hogy magabiztos vagány kópé, de ha nem is látszik kívülről, belül akkor is összeomlik a kis vára és jönnek a problémák, mint verekedés, harapás, stb. Banális dolgok elegek ehhez és sokszor nem is kell, hogy negatív eltérés legyen.

2019. ápr. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a ket utolsonak a valaszokat. Kozben sokat beszelgettunk ma az anyukaval. Egy dologra tudunk gondolni. Kb. 2-3 honapja az o kislanya megutotte az en kislanyom, akkor kilanyom csak ertetlenul nezett. Arra gondolunk, hogy ez most jott ki neki, es ezert csap oda.
2019. ápr. 9. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!