Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 12 éves lányom egyfolytában...

12 éves lányom egyfolytában szekálja a 10 éves öccsét, testileg lelkileg bántja, annyira tanácstalan vagyok. Mit csináljak a lánnyal?

Figyelt kérdés
többször beszéltem már vele, értelmes, okos lány, de ez már elviselhetetlen.A fiú soha nem provokálja, nyugodt, rendes srác.
2014. febr. 26. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én első gyerek voltam, pontosan tudom, hogy van ez. A legnagyobb hiba, amit a szülő ilyenkor elkövethet, az az, hogy beavatkozik, és elvárja, hogy a nagyobb legyen értelmes és okos. És igen, a kicsi provokálja, csak nem veszed észre, mert vagy olyan jól titkolja, vagy egyszerűen nem akarod észrevenni, mert ő a kisebb... Sajnos ez az igazság.

A másik sajnos pedig az, hogy a szüleim azzal, hogy egyetlen eset kivételével (jól emlékszem rá) mindig a húgom mellé álltak, és engem büntettek/szidtak meg minden veszekedéskor, végleg és jóvátehetetlenül tönkretették a kapcsolatunkat. Pedig én is értelmes, okos lány voltam, de gyerek. És most is viszonylag értelmesnek és okosnak tartom magam, mégsem tudok változtatni a helyzeten.


Tanácsom: ha balhé van, intézzék el. Ha eldurvul a helyzet, MINDKETTŐVEL beszélj, ne foglalkozz vele, ki kezdte. Hidd el, hogy midig az "ő ütött először vissza" esete áll fenn. És a veszekedésért MINDKETTŐT büntesd meg, ugyanúgy.

De a legfontosabb tanácsom: ne feledd, ők gyerekek. A 12 éves is...

2014. febr. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek az elsővel. Annyit mondanék, hogy 20 perc múlva csend legyen, addig intézzétek el egymás között. Ha nincs csend 20 perc múlva, én teszek róla, de mindketten bűntetést kaptok. Ennyi. Nem döntök a két gyerek problémáját illetően, rájuk tartozik. A probléma és a megoldása is. Igazságot nem teszek, mert nem vagyok benne. A kicsi sem angyal, nem kell féltened!
2014. febr. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi info alapján nem lehet az okát átlátni a lányod viselkedésének. Ha az okot nem tudjuk, akkor tanács sincs. Azonban az mindig elgondolkodtató, ha az édesanya ekkora szakadékot lát a két gyerek között. Az egyiket angyalnak, a másikat ördögnek látja. Provokálni nem csak direktben lehet, hanem passzív módon is. Ezt hívják passzív agressziónak. De tényleg ez kevés, amit írtál.
2014. febr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nem látom az egyiket jónak a másikat "rossznak"

ilyen dolgok van inkább hogy mindenért leszólja, bármit csinál a fiú, máris kritizálja,ha olyan a helyzet mindketten büntit kapnak, és nem kivételezünk egyikkel sem, kiegyensúlyozott, boldog család vagyunk, csak ez a helyzet nagyon bánt.

2014. febr. 26. 13:47
 5/6 A kérdező kommentje:
örülök minden véleménynek és tanácsnak, köszönöm!
2014. febr. 26. 13:48
 6/6 anonim ***** válasza:

Az ilyen viselkedés hátterében az esetek nagy részében mégiscsak az van, hogy a nagy háttérbe szorítva érzi magát, és valahogy leveri a kicsin a sérelmeit. Valószínűleg nem ti kivételeztek, hanem az élet hozza, hogy a kisebbel többet kell törődni. Arra a nagy nem emlékszik hogy vele milyen volt, mikor ő volt kicsi. Vagy ha ésszel be is látja, hogy ez nem kivételezés,az érzéseinek nem tud parancsolni. Az én nagy lányom pl. most azt nehezményezi, hogy bezzeg vele soha nem tanultam úgy mint a kisöccsével. Persze, mert ő kitűnő tanuló volt minden segítség nélkül is, a kicsi meg finoman szólva nem az, gyakorlás ide vagy oda.

Biztasd a nagyot, hogy panaszkodjon, ha valami bántja. Lehet hogy nem tudtok változtatni rajta, de legalább mondja el, hogy együttérezhess vele. És kényeztesd ha hagyja magát, teremts néha olyan helyzetet is, mikor előtérben érezheti magát az öccsével szemben, a kisfiúnak kelljen várnia, mert te most ővele foglalkozol.

2014. febr. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!