Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 éves kisfiam most kezdte az...

3 éves kisfiam most kezdte az óvódát és ok nélkül bántja a gyerekeket (üt, rúg, lök). Mi lehet a baja? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Szóval 3 éves kisfiam 4 hete kezdte az ovit. És szinte minden nap mondják az óvónők, hogy üt, ver, lök ok nélkül. Több gyereket már meg is siratott.

Azt kell tudni róla, hogy tényleg nem egy nyugodt gyerek itthon sem. De a férjemmel kordában tudjuk tartani, nekünk szót fogad.

Van egy 15 hónapos kistestvére, őt is bántotta. Volt egy nagyon nagyon kemény fél évünk, mikor is nem volt semmi segítségem, egyedül kellett mindent megoldanom. A férjem sokat dolgozott, a nagyszülők meg egyszerűen nem jöttek. Akkor azt hittem h a diliházban kötök ki.,

Bevallom, akkor sokszor türelmetlen voltam vele, és szinte semmi időm nem volt. Csak etettem, főztem, altattam, minimális volt a tisztaság is.

Aztán egyszer nagyon kiborultam, és a férjem javaslatára elkezdtük hordani az ebédet, és onnantól a kisfiam is lenyugodott, a minimális elevenségen kívül nem volt vele semmi gond.

Abban a kemény fél évben bántotta a testvérét is (harapta, ellökte,megütötte)

De most már nagyon nagyon szereti, és szépen eljátszanak.

Elkezdődött az ovi, és most meg ott folytatódik a verés.

Már sokszor reggel látom, h húzódnak el tőle a gyerekek.

Viszont azt is láttam már többször (a mostani héten 3x) hogy a többi gyerekkel ül az asztalnál és szépen játszik. Azt mondják az óvónők, hogy ha ők foglalkoznak vele, akkor semmi baj nincsen, látszik rajta hogy nagyon értelmes, el lehet vele beszélgetni és rettentő segítőkész,pont mint itthon. Itthon vannak állataink (ló, kutya, tyúkok, disznó) és ha a férjem itthon van, akkor mindig kint van vele az udvaron és segít neki az állatok ellátásában. Férjem be szokta fogni a lovainkat lovaskocsiba, a kisfiam is felül vele és együtt kocsiznak a faluban. Itthon kint az udvaron semmi baj nincsen vele, ha nem éppen a férjemmel az állatoknál van, akkor mást játszik.

Állítólag az óvodában az udvaron is elvan, csak bent nem, ahol nyüzsög körülötte a sok gyerek.

Azt is el kell mondanom, hogy mi keveset jártunk nagy gyerektársaságba.Sajnos itt a környékünkön nincs is ilyenre lehetőség.

Az alvásával nincsen semmi gond, meseolvasás után 10 perc alatt elalszik, nyugodtan.

2 éves kora óta szobatiszta (néha éjjel van baleset)

A mozgásáról annyit, hogy ő 6hónaposan egyedül, kapaszkodva felállt, és 8 hónaposan indult el, egyedül, 1 percet sem lett vezetve.

Nagyon keveset mászott, talán 2 hónap sem volt.

A beszéde későn, 2,5 évesen kezdett beindulni (2 és 2,5 éves kora között kb 30-40 szó volt a szókincse) De most már folyamatosan,mondatokban beszél (pár hanghibája van még)

Itthon pl velem, ha nem zavar minket senki (tehát a tesó nincsen itthon), akkor akár 2 órát is eljátszik nyugodtan, legutóbbi példánk, 2 órát játszottunk összesen 2 db játékkal és akkor is csak azért kellett abbahagynunk mert mennünk kellett a testvéréért!

Ha ismerős gyerekekkel találkozunk, akkor velük is szépen eljátszik, semmi baj nincsen vele.

Én biztos vagyok benne, hogy ő tudat alatt így lázad az ellen hogy neki óvodába kell járnia (amúgy ott is alszik, és azzal nincsen semmi baj, elsők között alszik el, és sokszor ébreszteni kell)Bár azt mondja, hogy szeret menni-4 hete jár, és ha mondom neki hogy holnap szombat van, nem kell mennie, akkor azt mondja, hogy ő szeretne menni.

Mióta oviba jár, azóta hajlandó a kezébe venni a színes ceruzát és, és színez itthon is, és "rajzol"! És énekel is (ha én elkezdem az éneket)

Az óvónők azt mondják, hogy 6 hét a beszoktatási idő (ebből ugye már 4 letelt), ha nem változik a helyzet, akkor szakemberhez kell fordulnunk. Amit én alá is írok, mindenképpen el fogom vinni-még ha fáj is, de tudom,hogy az ő és a többi gyerek érdekében el kell vinnem.

De szerintetek mi lehet a baj? És hogyan lehetne rajta segíteni?

Én minden nap mondok neki ötleteket, hogy mivel játsszon az oviban. De a héten 3-szor is pont bent voltak, amikor mentem érte, és nyugodtan ült a többi gyerekkel az asztalnál és játszott (nem kérdőjelezem meg egy percig sem amit az óvónők mondanak, csak ők úgy festik le, hogy egész nap ezt csinálja, én pedig láttam az ellenkezőjét is)


2012. okt. 13. 10:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A témával kapcsolatban pedig: nem feltétlenül a nevelésedben van a hiba. A gyerek viselkedése 50%-ban nevelés, 50%-ban pedig genetika. Elképzelhető, hogy valamelyik felmenője volt agresszív.

A másik lehetőség az az, hogy egyszerűen viselkedészavaros és antiszociális. Ez szakember segítségével kinővi, ne aggódj.

A harmadik lehetőség az a tudatalattiban megbúvó érzelmek, amiket egy gyerek még nem tud kiadni magából verbálisan. Lehet, hogy otthon elhanyagolva érzi magát, főleg a kistestvér miatt, és ezt a dühöt adja ki. (Félre ne érts, nem azt mondom, hogy elhanyagolod, hanem azt, hogy ő így érzi. Ajánlom, hogy ültesd le a gyereket, és rajzoljon sokat.

Egyébként ezzel is foglalkozom, ha gondolod, akkor kérd meg, hogy rajzolja le magát a családdal, és küldd el privátban. Kielemzem, ha gondolod.

2012. okt. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy írtál.

Az apukám, nagypapám, és az öcsém is nagyon nagyon agresszív emberek voltak (nagypapám és apukám már nem él) Apu elmondása szerint a papa gyerekkorában szíjjal verte őt, és apu is megverte sokszor szíjjal az öcsémet. Az öcsémet anyuék vitték is nevelési tanácsadóba, mert kezelhetetlen gyerek volt (egyszer úgy megrúgott egy kisfiút biciklizés közben, hogy a kisfiúnak megrepedt a lépe, és ki is kellett venni neki)

Rajzolásnál lehet hogy félreérthető voltam, most vett csak igazán kezébe ceruzát, és alakokat még nem rajzol, hanem inkább csak vonalakat (úgy mintha színezne) ennek ellenére hogy nem rajzol alakokat, megkérjem itthon hogy "rajzoljon" le minket? A krixkrakxból is ki tudsz venni valamit?

Az antiszociális azt jelenti, hogy a közösségi élettel van baja?

2012. okt. 13. 10:46
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"Amit én alá is írok, mindenképpen el fogom vinni-még ha fáj is, de tudom,hogy az ő és a többi gyerek érdekében el kell vinnem."


Miért fáj ez annyira? Senki sem tökéletes. Sem én, se te, se a fiad. Van, akinek a matematikát kell többet gyakorolni, van, aki tehetségtelen a versíráshoz, másnak lúdtalpa van és olyan is van, akinek a viselkedésén kell egy kicsit kupálni. Semmi okod nagyobb ijedtségre, mintha azt mondták volna az óvónénik, hogy kissé lúdtalpas a fiad, vidd el az ortopédiára. Sőt, az is lehet, hogy csak az óvónénik reagálják túl a helyzetet. Ne aggódj, minden rendben lesz.

2012. okt. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Neked is a bíztató szavakat! Nyilván, ha az embernek a gyerekének van valami baja, akkor rögtön aggódik, és fáj, ha szenvedni látja, ezért írtam, hogy fáj.

De a legjobbat szeretném neki, és ha szakemberhez kell vinnem, akkor mindenképpen elviszem, mert tudom h neki sem jó ez, hiába kérdezem tőle, hogy miért bántja őket, nem tudja elmondani. Viszont azt is mondják az óvónők, hogy ahogy bántja a gyerekeket, rögtön meg is simogatja őket, és bocsánatot kér.

És van, akit meg kifejezetten,már túlságosan is szeret (megöleli és megpuszilgatja, de már azok a gyerekek azt hiszik, hogy amikor a kisfiam szeretni akarja őket, már akkor is bántani akarja őket)

2012. okt. 13. 10:51
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, ha nem tud még alakokat rajzolni.

Csak rakj elé egy papírt, és színes ceruzákat. Fontos, hogy ne adj neki semmilyen instrukciót. (Pl. "az egész lapot rajzold tele" vagy "legyen színesebb"). Ha csak egy fekete vonalat rajzol, akkor küldd el úgy.

(Nem is tudom, hogy lehet-e privátban fáljt küldeni. Ha esetleg nem, akkor majd megadom az e-mail címem.)

2012. okt. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Rendben! Légyszi küld el a privát email címed, és amint megvan a rajz már küldöm is.

És nagyon köszönöm előre is a segítséged :)

2012. okt. 13. 10:54
 7/15 A kérdező kommentje:
És akkor csak annyit kérjek tőle, hogy rajzoljon le minket?
2012. okt. 13. 10:55
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Nem baj ha ákom-bákom. A méretek, színek, elrendezések az, ami fontos.

Tőled annyit kérnék, hogy kérdezd majd meg, melyik ákom-bákom kicsoda, és írd oda, hogy lássam.

Küldöm a címem.

2012. okt. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
rendben. várom. :)
2012. okt. 13. 11:13
 10/15 A kérdező kommentje:
Elküldtem a rajzot!
2012. okt. 13. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!