Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit javasoltok, hogy mondjam...

Mit javasoltok, hogy mondjam el a kisfiamnak?

Figyelt kérdés

A fiam 10 éves, 3.osztályos.

Sajnos gond van a matekkal, diszkalkulia gyanús, most készülünk a megyei bizottság elé vizsgálatra.


Emiatt a probléma miatt 2.járta az elsőt, tavaly kegyelemkettessel engedték át, de az idén már nem mehet tovább, osztályt kell ismételnie.

Ezt kéne elmondanom neki, de egyszerűen nem tudom hogy kezdjem, hogy csináljam, hogy ne sérüljön.


Esetleg ha vannak itt pedagógusok vagy tapasztalt szülők, kérlek segítsetek!


Köszönöm!



2019. ápr. 20. 21:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt szerintem már ő is sejti. Azt gondolom, megönnyebbülés lesz neki, ha nyíltan beszélhet róla.

A többi tantárgy megy? Diszkalkuliánál felmentést is lehet kapni a bizottságnál, matematika tantárgy értékelése alól. Ha más tárgyak mennek, akkor ez a megoldás, nem az évismétlés. Tanév végéig lezajlik a megyei szakértői bizottság vizsgálata? Mert akkor nem biztos az évismétlés, várjátok meg, mit mondanak!

2019. ápr. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
#1 a többi tantárgy megy, éppen a felmentés m8att megyünk a megyeire. Egy hónapja volt egy vizsgálatunk, onnan küldtek tovább, de az sajnos nem lesz már meg ebben a tanévben, kb.fél év, mire sorra kerülünk, tehát át csúszunk a jövő tanévre.
2019. ápr. 20. 21:45
 3/20 anonim ***** válasza:
98%
És tudták, mikor továbbküldtek benneteket, hogy évismétlés lesz? Gyógypedagógus vagyok egy normál ált isk-ban, én mindenképp megpróbálnám megsürgetni ezt a vizsgálatot. Tudom, hogy lassan megy, de ennyire indokolt esetben azért szoktak rugalmasak lenni. Próbálj beszélni a tanítóval, gyógypedagógussal, vagy bárkivel az iskolátokból, be kéne telefonálni a bizottságba, hátha előre veszik. Illetve ha senki nem hajlandó rá, telefonálj be te, ezt ne hagyd szerintem!
2019. ápr. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Kedves kérdező, sajnos hasonló problémával küzdünk mi is. Az én kisfiam valószínűleg diszlexiás (még nincs papírunk) 8 éves első osztályos.Szeptemberben újra elsős lesz és nem tudom, hogy mondjam meg neki, teljesen magam alatt vagyok, nagyon nehéz ez.Nem tud olvasni, kihat az írásra és a számolásra is. Hiába gyakorolunk, járunk fejleaztésre eddig nincs nagyon eredménye. Együtt érzek Veled/Veletek.
2019. ápr. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
26%

10évesen nem hülye !!!


tisztában vele h a matek nem megy neki

leülsz elmondod h valszeg ilyen gond lehet ha kivizsgálják és bebizonyosodik akkor más a helyzet


mi az h ne sérüljön ??? komolyan hülyének nézed a saját gyereked??? nyugi nem az és nem fog "sérülni" miatta...

ohmygod !!!

2019. ápr. 21. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%
Jo eg utolso. Nekem felnottkent se esik jol, ha kiderul, hogy gyengebb vagyok olyasmiben, ami az atlagnak semmi extra. Masreszt, ha ismetel, ujra be kell illeszkednie, immar egy harmadik osztalykozossegbe, ami 3.ban már elég összeszokott. Es akkor meg egy evig ulje vegig azokat az orakat, amiket tud. Na, ezek miatt serulhetne. Kerdezo, probald ezekre az ervekre meggyorsitani a folyamatot, tenyleg fontos lenne, hogy meg idoben megkapja a papirt.
2019. ápr. 21. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
10 éves, el kell mondani, meg fogja érteni. Ha tudja a matekot tanító pedagógus, hogy valószínű, hogy diszes lesz, akkor talán átengedi. Milyen lett az IQ-ja? Ezt azért kérdezem, mert a tagintézmény sokszor továbbküldi, de aztán mégsem kap kódot, mert pl. alacsony az IQ. Felmentés alsóban ritkán van (legalábbis nálunk, szakértőiben dolgozom), de előfordul ritkább esetben. Kérdezz nyugodtan. Melyik megye?
2019. ápr. 21. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

#7 Borsod megye.

Pont a vizsgálat miatt akarják buktatni, mert hogy amúgy milyen alapon kérjük a felmentést.

Az IQ-ja még nem tudom mekkora, mert csak előzetes véleményt kaptunk, a részletes később fog jönni, abban lesz, gondolom. A helyesírás megy nagyon nehezen ezen kívül, meg kicsit lassabban olvas, de nem az nem vészes.

A vizagálatot vezető szerint ezzel az IQ-val jobban kéne tanulnia.

2019. ápr. 21. 16:22
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha te nyugodtan viseled a helyzetet, és meg vagy győződve róla, hogy ez a gyereknek a legjobb megoldás, könnyebb lesz vele is elfogadtatni.

De ha diszkalkulia gyanúval továbbutalták, és se látom sok értelmét az évismétlésnek. Attól, hogy még egyszer végigüli a másodikos órákat, nem sokkal fog előbbre jutni. Viszont ha a megyei bizottság indokoltnak látja a felmentését, ezt akár a vélemény megírása előtt is egyeztethetik a tanítóval. Ő átengedi a gyereket, és nyáron megérkezik a pecsétes papír. Vagy legrosszabb esetben a pótvizsgáig, és akkor ott átengedik.

Mindenképen keressetek valami olyan hobbit, sportot, akármit a gyereknek, amit szeret és amiben sikeres. Nehéz és hosszú küzdelem lesz ez a diszkalkulia, de azért együtt lehet vele élni, főleg, ha lelkierővel bírja a gyermek. És ehhez sokat segít, ha vannak területek, amiben egyértelműen sikeres.

Nekem is van diszkalkuliás munkatársam, egyetemet végzett, humán szakon. Képletek alapján számológéppel boldogul, és a szakmájában több nem is kell.

2019. ápr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez a mai oktatás szégyene.

Ötletet nem tudok adni, viszont forr a vérem ilyen történeteket olvasva.

Van diszkalk tanítványom. Kihúzom belőle a kettest, erős segítséggel. Ha 5x járná a negyediket, akkor sem tudná önállóan elérni a 40%-ot. Viszont szépen énekel, és ügyes keze van. Csoda ügyes varrónő lesz belőle.

2019. ápr. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!