Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi lehet az oka szerintetek?

Mi lehet az oka szerintetek?

Figyelt kérdés
Vendégségben voltunk és ott találkoztam egy 2 éves kislánnyal. Normális dolog hogy a kicsi 2 nap után sem akart semmilyen kapcsolatot teremteni velünk felnőttekkel,nem is mosolygott még az anyukájára sem egyszer sem. Nem mutogatta a játékait,olyan elutasitó volt ha közeledni próbáktunk felé. A lányomra nem így emlékszem ebből a korából,természetesen az idegenektől ő is félt,de egy idő után felengedett,és kicsit barátságosabb lett ha jött valaki hozzánk. Túl reagálom,és vannak ilyen elutasitó gyerekek? Olyan furcsa volt nekem a viselkedése,félek nehogy autista legyen.

2019. jún. 16. 06:11
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nem azért támadnak téged hanem sok mostanság az olyan ember aki eből sajnos viccet csinál vagy nem veszi komolyan.

Egyre több az öndiagnosztizált és tényleg sok ember van akinél nem vették még észre sajnos mert nem volt megfelelő szakember.

Viszont egyre több olyan is akinek semi baja és olyanakot írkál pl"20 éves fiú létemre még szűz vagyok bisztos autista vagyok azért",de az egyik kedvencem az volt mikor valaki azt ìrta idézem" két hete fáj a fejem bisztos autista lettem".

Ezek nagyon durvák ,hogy viccre veszik az egészet közben sok ember szenved ebben akinek ez miatt tönkre ment az élete.

Ráadásul pont az ilyen öndiagnozisok miatt van egyre több tévhit az autizmusal kapcsolatban.Egyre többet olvasom ,hogy az autizmus szerintük anyi ,hogy valaki matek szakra jár vagy szociális fóbijája van közben nem nem annyi.

Aki autista az így születik és élete végijig az is marad.

Bocsánat ,hogy ezt így le írom csak azért írtam le nekked ,hogy érzd miért van ez nem elened szól.

Értem az agodásodat enyiből nem lehet megmondani ,hogy autista e a gyermek.

De ha lesznek egyébb tünetek ami arra utal írd csak meg .

Én érintet vagyok a témában.

És nagyon szép napot kívanok !

2019. júl. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!