Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ujszulott korban mik a Down...

Ujszulott korban mik a Down kor jelei?

Figyelt kérdés

Kisbabam meg a pocakban le volt maradva 1,5 hettel az elvart meretekhez kepest (vegul egyeb okok miatt 28+3napon csaszar lett belole) es emiatt az orvos egyszer megkerdezte h csinaltattunk e down szurest. Mondtam h igen es 1:4000hez lett az eredmeny alacsony kockazat. Nagyon nem mondott ra semmit.

Azota a babam inkubatorban van mar es allandoan azt nezegetem vajon egeszseges e:( vannak a down kornak olyan jelei, amik unszulott korban is mar szembetunoek?


2019. jún. 23. 20:32
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
27hetesen szuletett 840 grammrol indultunk, 710-re esett vissza... mostmar 1670 gramm es ugy tunik minden rendben van, csak emiatt aggodtam. Koszonom a valaszokat es a biztatast, megnyugodtam :)
2019. jún. 24. 09:54
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt egyből szólnak, másrészt a saját gyereked egészségi állapotáról érdeklődni alapjog és teljesen természetes.
2019. jún. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem down szindrómás, arról szóltak volna hidd el.

Ismerősömnél a kombinált teszt rendben volt, orrcsont, tarkóredő is. Downos baba született, időre. A kórházban megmondták nekik rögtön az orvosok, ahogy biztos lett. Látni is lehetett rajta már akkor, láttam róla képet.

2019. jún. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Mondták volna azonnal ha baj van. Ha utána olvasol a jeleknek akkor meg tudod nézni hogy az e de valószínűleg nem. Kérdezni nem baj, inkább kérdezd meg amire kivancsi vagy. A koraszülöttség és kis súly az nem ad rá okot hogy down szindrómás legyen. Az én kisfiam down szindrómával született már 1 éves. Ha az is lenne a gyermeked nem kell aggódnod csak meg kell találni a megfelelő segítséget
2019. jún. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!