Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy lehet ép ésszel túlélni...

Hogy lehet ép ésszel túlélni a dackorszakot?

Figyelt kérdés
2,5 éves. Eddig egy szófogadó jó gyerek volt. Most hiszti hiszti hátán, kitépi a kezét a kezemből az utcán, földhöz veri magát, indokolatlanul elkezd sírni, nem jó semmi. Néha úgy érzem én ezt nem bírom tovább. Lehet, hogy ez nem is a dackorszak, hanem csak egy elkényeztetett gyereket csináltunk belőle ? :(
2019. júl. 13. 17:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, én már megőrültem, megőszültem és még nincs vége :D

Majdnem 4 éves és csak rosszabbodik, hiába a következetesség, világos de nem túlzó szabályrendszer... stb.

2019. júl. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

De, ez klasszik dackorszak.

Nekem az vált be, hogy először csak leültem mellé (ha nem olyan helyen jött rá, ahol pl veszélybe került volna), hagytam, hogy "lemenjen a köd" az agyáról. Aztán ölelés és magyarázat. Beszűkült tudatú embernek felesleges magyarázni, ezért érdemes megvárni, amíg megnyugszik.


Mérei-Binét: Gyermeklélektan c. könyvét nagyon ajánlom. Olvasmányos és sokkal könnyebb a nehéz időszakokat elviselni, ha a gyerek szemszögéből is ismerjük a helyzetet.

2019. júl. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%

Sokszor szerintem fáradtak, és tehetetlenségükben nem tudnak mit csinálni. Ők maguk se tudják, mi bajuk van, csak érzik, hogy valami nem jó, de nyilvánvalóan nem tudják azt célzottan kifejezni. Én ilyenkor otthon mindig lefektettem, és egy idő múlva, lehetett az fél óra vagy kettő, vidáman, mosolygósan, megnyugodva jött ki. Kivétel nélkül mindig bevált.

Egyébként meg annak kifejezetten örülj, hogy nem kritika nélküli szófogadó bábu. Alakul az egyénisége, nemcsak a teste nő. Jól néznél ki, ha olyan embert nevelnél, aki más kívánságait automatikusan teljesíti saját vélemény, akarat nélkül.

2019. júl. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Vértezd fel magad humorral. Lehet, hogy szimplán csak bunkó vagyok, de annyira ki tudom röhögni, mikor a 90 cm tömény hisztéria előadja magát hótt komolyan. Ha boltban stb veri ki a hisztit, akkor a hónom alá csapom és kiviszem. Igyekszek nem röhögni.

Mondjuk szerintem übercuki, mikor beül az asztal alá, fejére húzza a pólót és látványosan duzzog.

2019. júl. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
21 hónaposom van, hónapok óta ez van. Hullámvölgyekben élünk, egyik pillanatban minden Okés a következőben megszállja az ördög és hű de soká lesz még a vége.
2019. júl. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a legtöbb esetben figyelmen kívül hagytam a hisztit és tettem a dolgom. Amikor lecsillapodott, akkor megkérdeztem, hogy mi volt a baj, vagy mi történt?

Nehéz, mert ahhoz neked is higgadtnak kell lenned, hogy ezt átvészeld. Ha eleve ingerült vagy, akkor nem fog menni.

Nálunk pl megvannak a trükkök, hogy mivel lehet kizökkenteni:

buborékfújó, "nézd meg esik-e az eső", "az milyen autó?", ölelés (ez nem mindig válik be....), zene bekapcsolás, valamilyen feladat amit szívesen vállal el stb. Ha valamelyikre reagál, akkor utána túl tudunk lendülni a dolgon.

2019. júl. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ugyanebben a cipőben járunk jelenleg a 2éves lányommal :(

Eddig minden oké volt, de most.. :(

Mindenért megy a hiszti, ha nem sikerül neki vmit megcsinálni amit nagyon szeretne, akkor földhöz vágja magát és sir a földön. Általában én is kivárom, megkerdezem tőle segítsen anya? Na akkor mégjobban sír..

Elmagyarázom neki, hogy mit miért nem szabad aztán hagyom hogy kitombolja magát :) csak akkor ciki, mikor emberek előtt csinálja nem itthon, na aztán van szemforgatás, meg vélemények de csak a hátam mögött

Remélem elmúlik, kinövi 👍🏼

Kitartást neked is!! :)

2019. júl. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

Meg kellene nevelni talán...

Boltban elkezd hisztizni, és megvárjátok még lenyugszik? Addig üvölt, bőg, csapkod? Hát gratulálok! Jó szülők vagytok. Azt meg lesz..rjátok ,hogy a többi embert mennyire idegesíti a neveletlen gyerek, meg a ti nemtörődöm hozzáállásotok.

Régebben két nagy pofon helyrerakta a gyereket, kizökkentette rögtön a hisztiből, és el lehetett neki magyarázni, hogy ezt itt nem csinálhatja. Meg úgy sehol se. És láss csodát, lettek normális emberek, akik nem ordítják tele a világot ahol és amikor csak kedvük van.

2019. júl. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%
en mar regen voltam anyuka akkor mas modszerek voltak. az en fiam ketszer hisztizett, egyszer a boltban utana 3 evig nemv item magammal bevasarlaskor. egy masik alkalommal otthon akkor szepen belemartottam egy lavor hideg vizbe. az volt az utolso hisztije. ha ma lennek fiatal anya meg azt se engednem meg a gyereknek hogy tegezzen bennunket. nem erdekel hogy azert fogad-e szot mert fel vagy mas okbol kifolyolag. az en gyerekem nem maszott be senki konyhaszekrenyebe, nem tort zuzott firkalt a falra, igaz ha elmentunk valahova en mindenre figyeltem nem ugy mint sok mostani anyuka aki a telefonjat nyomkodja a gyerek meg tombol. ti baratok akartok lenni a gyerekekkel es nem szulok. szuloi tekintelyt meg nem lehet szerezni azzal hogy pitiztek a kolykoknek szuletesuktol fogva. amit foztetek egyetek is meg.
2019. júl. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Az en gyerekem nem maszott be senki konyhaszekrenyebe, nem tort zuzott firkalt a falra" - Az enyém sem


"Igaz ha elmentunk valahova en mindenre figyeltem nem ugy mint sok mostani anyuka aki a telefonjat nyomkodja a gyerek meg tombol" - Én is figyelek, nem nyomkodom a telefonom.


"Ti baratok akartok lenni a gyerekekkel es nem szulok. szuloi tekintelyt meg nem lehet szerezni azzal hogy pitiztek a kolykoknek szuletesuktol fogva. amit foztetek egyetek is meg." - Én nem pitizek a gyerekemnek, fogalmam sincs miről tetszik beszélni..


Azt valóban nem szeretném, hogy rettegjen tőlem a gyerek, ezért hideg vízbe nem fogom mártani, és verni sem fogom. Az én szüleimtől elég volt egy erősebb "odanézés" és máris abbahagytuk, ha esetleg rosszalkodtunk. Én is ezt szeretném követni. Hogy azért ne rosszalkodjon, mert látja rajtam, szavak nélkül is, hogy nem tetszik amit csinál. (Nyilván ehhez előtte rendesen meg kell nevelni egy gyereket.)

2019. júl. 25. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!