Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ha már 20x szóltok a gyerekre,...

Ha már 20x szóltok a gyerekre, majd "elszakad a cérna" és odasóztok a kezére vagy a fenekére, akkor megszokott látszani a nyoma?

Figyelt kérdés
2010. júl. 11. 13:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
nem látszik meg,de ez se szokott használni. Sőt,utánna jön a lelkiismeretfurdalás... Inkább beállítom a sarokba vagy leültetem egy székre,és csak akkor állhat fel ha észhez tért.
2010. júl. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
az enyém olyan érzékeny börű, hogyha erősebben megfog a kezét már lila. nem tudom hogy nézne ki, ha ütném. mi nem ütjük, mert semmi foganatja. Ha hisztizik, akkor meg a hálóban a nagyágyra 1.5 percre "gondolkodni". Utána lenyugszik.
2010. júl. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
97%

Érdemes megbüntetni, kijelölni neki egy helyet, ahova leülteted ha rosszalkodik, és addig nem állhat fel, amig el nem gondolkodott azon ahogy viselkedett. Mindig legyen a felszólításnak egy figyelmeztető része, ami a következményt tartalmazza a viselkedésének. Pl: ha ütöd a testvéred, akkor büntetésből mehetsz a sarokba/ szobába, és addig nem játszhatsz amig el nem gondolkodtál azon, hogy mit csináltál, és elnézést nem kérsz a testvéredtől.

Ha feláll vagy kijön onnan ahova leültettünk azonnal vigyük vissza, ha órdít hagyjuk rá, majd lenyugszik, de mindenképp maradjon ott, amig észhez nem tért.

2010. júl. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%
Inkább sarokba állítom, de azt is csak akkor, ha háromig elszámoltam már, és még mindig nem csinálja azt amit kértünk Tőle. Volt, már olyan, hogy gyengeségemben rálegyintettem, de a lelkiismeret furdaláson kívül semmit sem értem el vele.
2010. júl. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Én nem ütök rá, hanem büntisarokba állítom. Ha engedély nélkül eljön onnan, akkor visszaviszem. Egy idő után után marad, és csak akkor jöhet el, ha engedem neki.
2010. júl. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
69%

Ilyenkor már én is odacsapok, szerintem nem kicsit (fenékre, nagyon! ritkán arcra) de az nem szokott meglátszani. Lehet, hogy nem olyan érzékeny a bőre?

Miért, odacsaptál és ottmaradt a nyoma?

Én kicsiként egyszer kizártam anyát az erkélyre majd elmentem játszani. Amikor betörte az üveget és úgy be tudott jönni, kaptam egy olyan pofont, hogy az ujjnyomai ottmaradtak, egész este borogatta, majd másnap inkább nem vitt oviba :-P

2010. júl. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Biztosan sok anyukát kihozna a sodrából egy hasonló helyzet, ha az ovis gyerek kizárja és csak üvegbetöréssel tud bejutni a lakásba. Bár az is tény, hogy jó nagy pofonnal "jutalmazhatott" ha emiatt még a másnapi ovi is elmaradt.
2010. júl. 12. 08:15
 8/18 anonim ***** válasza:
62%
Én ennél sokkal többször is rászólok, és nem szakad el a cérna.... Egyébként nem csaptam a kezére (sem) sosem és soha nem is fogok. /Már csak azért sem, mert anno én kaptam, de sosem felejtem el, és ugyanúgy csináltam tovább, ha nem látták) Egyébként a gyerekem az a típus, akinek ha hangosabban mondom, hogy "nem" ,már ordít is..
2010. júl. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én a combjára néha odacsapok és egy pár percig meglátszik.

Nagyon kiakaszt az miénk..egész nap ordibálok, szaladok utána..kikészülök tőle.

Nem jó nekem se így de nincs mit tenni, szép szóra már nem hallgat.

2010. júl. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
14:59-es: mennyi idős a gyermeked?
2010. júl. 13. 15:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!