Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Bilire szoktatás és higiénia?

Bilire szoktatás és higiénia?

Figyelt kérdés

Lányunknál egy hónapja kezdtük el a bilire szoktatást. Ti megmossátok / megmostátok a gyerek kezét bilizés után? Az anyja nem teszi (én vagyok az apa), aki úgy "érvel" hogy nem ő tisztítja magát. Akár így, akár úgy, szerintem meg szokjon hozzá, hogy vécézés után megmossuk a kezünket. Váljon rutinná, azt hiszem ez a mi felelősségünk. Ma is csak teljesen véletlen láttam, hogy ebéd közben elmentek "bilizni", majd az anya anélkül, hogy megmosta volna a lányom kezét visszaültette az asztalhoz ebédelni. Egyébként majdnem mindent külön kell kérnem, ha éppen nem én csinálom, vagy mert nem vagyok otthon (fogmosás, ágynemű csere, adj vizet a gyereknek, kend be naptejjel, zárd be a gyerekzárat a csap alatt, ahol a hypo van, + száz másik dolog) ami mind a kettőnknek elég kellemetlen.

Mondjuk hívjuk így, kellemetlen...

Nos, én vagyok a kényszerbeteg, vagy az anyának valahogy meg kellene értenie, hogy ez a normális, vagy éppen higiénikus, a gyerek így tanul. Írjatok bármit, én már nem hiszem, hogy megharagudnék.


Köszönöm!



2019. aug. 21. 13:19
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Az utolsóelőtti mondat egy kérdőmondat volt. Nos, én vagyok a kényszerbeteg, vagy az anyának valahogy meg kellene értenie, hogy ez a normális, vagy éppen higiénikus, a gyerek így tanul?
2019. aug. 21. 13:26
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Amíg nem egyedül csinálja a gyerek, nem kellnézet mosnia. Pelenka csere után se mos kezet. Majd ha egyedül megy neki, akkor kell.
2019. aug. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%

Ugyanilyen volt az exem, mindenért külön kellett harcolni és ha nem voltam ott, nem csinálta.


Ne túrórudi és joghurt legyen a reggeli és uzsonna, csak mert azzal könnyű etetni a gyereket.

Legalább kenje be naptejjel, mielőtt kiengedi a 34 fokba.

NE engedje ki a 34 fokba!!

Mossa meg a fogát nasizás után.

Pohárból igyon a gyerek és ne kvázi cumisüvegből (azok a csepegésmentes félliteres üdítősüvegek), hogy szokja a rendes poharat is.

Ne csak szörpöt igyon, hogy utána rohamot kapjon, hogy vizet kell innia és nem cukros üdítőt.


A lista elég hosszú. Persze mindig tiltakozott ezek miatt, hisz a nők mindig jobban tudnak mindent, ami a gyerekkel kapcsolatos. Nem volt ekkora szája, amikor sürgősségi fogászatra kellett vinni szegény háromévest.

Nem tehetsz sokat, mert amikor nem vagy ott, úgysem fogja csinálni amit kellene. Jobban tudja. Az enyém ráadásul fosbukfüggő is volt, ahol ezek az elmebajosak egész nap lógnak és egymást hergelik.

Többek között ezért is váltam el, nem bírtam nézni, amit a gyerekkel művelt.

2019. aug. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Hat en mosatok vele, egyreszt megszokja, masreszt megfoghatja a bilit, vagy az alfelet is es nm tul higenikus utana pl a hutot taperolnia vagy a parnat...
2019. aug. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Igazad van, de a többi, amit írtál (fogmosás, naptej, gyerekzár) százszor fontosabb, mint a bili után kezet mosni, anyuka viszont mosson kezet, én valószínűleg a gyerekét is megmosnám, de én kicsit túlzásba is szoktam vinni a dolgokat.
2019. aug. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Szerencse, hogy te minden apró részletre figyelsz:) Amúgy miért így írod, hogy az Anya? Mintha min semmi közöd nem volna hozzá:)

Speciel én megmosom neki, de csak azért mert össze vissza taperál közbe mindent amit ér.

2019. aug. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%

A kezét még nem mosom meg minden bilizés után mert nem ő tisztítja magát és amúgy is még csak most kezdtük el, így kb heti pár alkalomról van szó de később ez fontos, hogy rutinná váljon így igenis meg fogom mosni!

A naptejjel bekenés, a gyerekzár használata nagyon fontos, nem is értem mit gondol aki ezekre nem figyel oda. Azt mondom a cipősszekrényt ok ha nem zárja be de ahol a vegyszerek vannak?! A fogmosás 4 hónapos kora óta mióta kijöttek az első fogacskák a napi rutin része, nagyon fontos, hogy megtanulja a szájápolást és természetesnek vegye, hogy reggel-este és esetleges nasi után fogmosás. A saját ágyneműjét sem cseréli? A gyerekét hetente cserélem mert kiönti a tejet, átázik a pelus stb, szerencsétlen nehogy már ebben kelljen aludnia, ez igénytelenség. Ilyen melegben pedig fontos a vízivás, nem a szörpi meg a tea hanem víz, a kislányom már megszokásból megiszik napi 3-4 kulacs vizet és az egyik első szava volt a víz, azóta maga kéri ha elfogy.

Ez nem kellemetlen, hanem a feleséged igénytelen és lusta. Próbálj meg beszélni vele erről, mert ez hosszútávon egészségtelen a gyereknek vagy ne adj isten baleset fog történni ha hozzáfér a vegyszerekhez...

2019. aug. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%

Ha már bilizik, érdemes megtanítani neki, hogy utána kézmosás, ahogy reggel-este fogmosás is.

Nem vagy kényszeres, a feleseged figyelmetlen. Van ilyen, az ilyenek letojják.

2019. aug. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
41%
Ebéd közben alapnak kellene lennie, hogy bárki bármiért elmegy az asztaltól, utána mindenki kezet mos, mielőtt újra enni kezd. Sem bilis, sem távirányítós, sem legós, sem semmilyen kézzel nem fogdossuk az ételt. Nem hinném, hogy ez kényszerbetegség lenne, inkább a párod igénytelen, valószínűleg a fáradtság miatt. Aki csak túléli a napokat, az lejjebb ad az igényszintjéből, megszaporodnak a “jól van az úgy is” megoldások. Próbáld megbeszélni vele, hogy te tehermentesíted, cserébe ő többet tesz amikor ő a soros.
2019. aug. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
43%
Alap, hogy kezet mos a gyerek is, ha hozzáér valamihez ha nem
2019. aug. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!