Bilire szoktatas?

Figyelt kérdés

Masfel eves kislanyom van, elso gyerkoc. Tapasztalatokat szeretnek gyujteni, ki mikor kezdte a biliztetest.

Ha mondom neki, hogy most megnezzuk a pelust, mert pisis, hisztizik, hogy nem akarja. Ha kicsereltem rajta a pelenkat, allandoan le akarja tepni magarol.

Kezdjem el bilire ultetni? Hogyan?

Kakilas mindig eves utan van. Ultessem ra utana?

Alpari valaszokat nem kerek!!!



2017. jún. 29. 00:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nagyjából ilyenkor kezdtem a bilire szoktatást. A legjobb akkor amikor nyár van, és meleg. Ilyenkor hagytam, hogy otthon pelenka nélkül meztelenkedjen. A bili mindig kéznél volt, és ha láttam,hogy pisilni akar vagy kakilni , akkor viccesen játszottunk, hogy gyorsan a bilibe kell csinálni, mert a bilimanóknak kell a cucc..:) Nagyjából bevált, csak akkor volt gond ha az apja is otthon volt, mert akkor úgy akart pisilni, kakilni ahogy az apja. Kint a nagy wc-n..Így ő bili helyett inkább a wc-re ment..Imádta lehúzni a wc-t, mert ugye a vízi manókhoz megy..:) Nagyon hamar leszokott a pelenkáról.. leszoktatás időszaka alatt csak éjszakára volt már csak pelus.
2017. jún. 29. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az a lényeg, hogy semmit nem szabad eröltetni.Először megmutattam elmondtam neki, hogy mire való és ha van kedve ráülhet.Először félt tőle akkor rögtön eltettem majd néhány nap után ismét elővettem.Ezt többször megcsináltam.Majd amikor először sikerült akkor nagyon megünnepeltük, megtapsoltuk.Együtt kiöntöttük elköszöntünk tőle és ő húzta le a WC- t.Ez általában bejön. Tetszik a gyerekeknek ez a kis rituálé.

Légy türelmes,lehet hamar elfogadja de sokáig is eltarthat.Az a lényeg, hogy nem szabad eröltetni.Kicsi még bőven ráér.

2017. jún. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom a hasznos valaszokat. Csak azert kerdeztem mert latom rajta hogy zavarja a pelus. Anyukam meselte hogy mar ilyenkor szobatisztak voltunk. Persze abban az idoben mas volt minden... elkezdunk baratkozni a bilivel
2017. jún. 29. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!