Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 2 éves 3 hónapos, mit csinálja...

2 éves 3 hónapos, mit csináljak? Egyre jobban érdekli a bili.

Figyelt kérdés

Eddig nem akart ráülni a bilire, határozottan mondta, hogy nem.

Egy hete kb mindig jön velem a wc-re. Jön, azt mondja anya pisil, rögtön veszi elő a bilit. Ráül, de csak ruhában, és azt mondja, hogy anya pisilek vegyük a nadrágot pelust. Erre mikor tényleg levenném nem engedi, ha leveszem a nacit, pelust akkor nem ül rá.

Nincs ráerőltetve, ha nem szeretné. De ilyenkor mindig elmondom hogy ilyen nagyfiúknak már bilibe kell, ilyen okos nagyfiúnak stb. Haggyam még hagy érjen meg rá?


2019. okt. 7. 13:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 2 éves, egy ideje megy már ez nála. Én ha ráül -mindegy, hogy ruhában vagy nélküle- megdícsérem. Esetleg megkérdezem szeretne -e belepisilni. Álltalában nem a válasz. Minden mást komment nélkül hagyok. Szoktunk játékokat biliztetni, vagy pl autózás közben ilyenről is beszélgetni. De ő még se a kakát se a pisit nem jelzi határozottan, sőt, ha látom rajta és rákérdezek is 5-ből 4-szer letagadja.

Szerintem hagyd hagy fedezze fel a dolgokat és ne kommentáld, ha nem sikerül vagy nem akarja. Beszélgess vele róla ha érdeklődik.

2019. okt. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nézd,én NAGYON tudatos szülő vagyok .Tökéletes gyereket szerettem volna nevelni ,mert én az voltam 1 évesen ,szobatiszta ,beszél,jár ,3 évesen biciklizik stb.Annyira rástresszeltem a bili ügyre ,hogy szerintem a gyerek is befékezett ,2 évesen nem mert ráülni a bilire,pedi EGYÁLTALÁN nem erőszakoskodtam.3 évesen lett szobatiszta,egy nap hazajött az oviból ,kezembe adta a pelenkát ,és közölte hogy erre már nincs szüksége(éjszakára már szobatiszta volt 2 éves korától).Ez akkor történt meg amikor elengedtem a dolgot...(azért egy saját gyártású mese is segített).Ás ne izgulj a gyerekem 120-134 IQ büszke tulajdonosa,ettől még nem fogyatékos .Néhány idióta szerint ez annak az első jele....
2019. okt. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ahogy megtanult járni a pici lányunk, pár hónapra rá tépte le a pelenkát, csak a bili kellett.
2019. okt. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!