Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha 21 hósan még nem érdekli a...

Ha 21 hósan még nem érdekli a bili nem szól ha kaki van stb baj van? Mástól hallom hogy 2évesen már mindig szól, enyém nem akar ráülni sem fél tőle

Figyelt kérdés
2010. aug. 30. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:

23 hóapos a babám, és soha nem szól, ha kakil-pisil.egyáltalán nem érdekli, nem zavarja a téma. néha ráül a bilre, de csak játékból.


én is kezdek aggódni, de nem tudok mit csinálni.

2010. aug. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Enyém lány is 21 hónapos, és egyáltalán nem érdekli a bili. Amúgy mondja, hogy kakilni, pisilni a bilibe kell, de mégis a pelenkába csinálja. Néha rá-ráül a bilire, ruhástól és pucér fenékkel is, de fél perc múlva felpattan róla, nem csinál bele. És nem is szól. Néha, ha bekakil, annyit mond, hogy "vegyük le" (és mutatja a pelenkáját).


A szomszéd kisfiú már 26 hónapos, és nála is ugyanez a helyzet (anyukája ovonő), úgyhogy én nem aggódom ezen egyelőre :)

2010. aug. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam májusban volt 2 éves,és egyáltalán nem érdekli a szobatisztaság.Kb. 1 hete szól,ha bekakil(de akkor sem mindig,vagy csak vaklárma,mert nem is kakilt be).A pisinél egyáltalán nem szól.Én nem izgatom magam,pedig a bátyja ennyi idősen már szoba és ágy tiszta volt.
2010. aug. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz másokkal! (És amint látod, vannak sorstársaid is :o)

Az a fontos, hogy kivárd, amíg ő akarja.

Amiket lehet "alkalmazni":

Mondogatod neki pl. amikor Te mész WC-re, hogy ha nagy kisfiú/kislány lesz, akkor ő is ügyesen bilibe/WC-be fogja csinálni, vagy megkérdezgetni tőle néha, hogy nem akar-e ráülni.

Lányom főleg akkor akart, amikor én is mentem (nagy fürdőnk van, abban együtt "trónoltunk".

Nagyon sokáig csak ráült, és semmi (ilyenkor pelus vissza). Amikor először sikerült, irtóra megdicsértük, mindenkinek elújságoltuk úgy, hogy ő is hallja. (Ezután is még hosszabb ideig nem sikerült újra).

Viszont ahogy rászokott, nem is nagyon volt baleset, mert tényleg tudta szabályozni...

2.5 évesen kezdtük.


Ha fél, esetleg próbálhattok WC szűkítőt is, hátha az tetszik meg neki.

2010. aug. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló helyzetben vagyunk mi is. 23 hónapos fiam még nem is beszél, nemhogy szóljon ha pisi-kaki van.

Pedig van neki bilije is, meg wc szűkítője is. Próbálgatom, hogy fürdés előtt mindig ráültettem valamelyikre, de egyiken se marad rajta fél percnél tovább. :(

Pedig annyira jó lenne már elhagyni a pelenkát.

2010. aug. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A nagy "átlag" azért nem 21hónaposan lesz szobatiszta.Elvárni pedig a 3 évesektől várják ezt el,hivatalosan.Mi is azt gondoltuk hogy a nyár remek alkalom lesz a szoktatásra(augusztusban 2 éves lett)de a kisfiúnk köszöni szépen nem egyenlőre.Most tartunk ott,hogy érzi az ingert mert letolja a bugyipelust és pisil(néha kakil)a padlóra,de a bilibe még csak egyetlen egyszer sikerült pisilni.A wc-lehúzás a jutalom(nagyon tetszik neki)és nem erőltetünk semmit.Türelem neked is,semmi baj nincs a babáddal,és egyik napról a másikra változik a kedvük is ehez!
2010. aug. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nekünk is azt mondta mindenki hogy majd nyáron milyen jó lesz hogy meztelenül lehet az udvaron, csak azt nem kalkulálták bele, hogy az én lányom utál pucérkodni ránk is ránkszól, hogy vegyünk fel pólót cicitartót stb
2010. aug. 30. 16:48
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam már 3 éves volt amikor végre ö akarta a bilit. Addig csak azért sikerült bele, mert ráültettem, ö soha nem szolt. Aztán egyik nap nem engedte, hogy ráadjam a pelust, és azota éjjel-nappal szoba tiszta.
2010. aug. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam a héten lesz 2 éves, őt sem érdekli a bili. Volt kb. 2 hónapja egy időszaka, amikor rángatta a nadrágját, és leguggolt (még nem beszél, így jelezte hogy bilire akar ülni), de ott nem csinált semmit, fél perc után leszállt róla. Meg ha én mentem wc-re jött utánam, és mutatta hogy rá akar ülni. De mostanában semmi, nem mutogatja, és velem sem jön.
2010. aug. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!