Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 2.5 eves kislanyomat egyatalan...

2.5 eves kislanyomat egyatalan nem erdekli a bili a wc Sot, ha kerem hogy oda pisiljen mert oda kell tiltakozik Eddig neha fordult elo az is hogy kerte hogy csereljek pelust. Egyebkent meg azt is letagadja hogy kaki van benne. Mit tanacsoltok?

Figyelt kérdés
2018. máj. 5. 17:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A siettetéssel csak az ellenkezőjét éred el.

2,5 évesem van, ő se kész még.

2018. máj. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt, csak ő még cserét sem kért.

A 3. szülinapja előtti héten lett szobatiszta úgy, hogy de. még a bilit nézve a padlóra pisilt (éppen arról beszéltünk, hogy rá kéne ülni pisilni), du-tól pedig bilibe. Kakailni még vagy 2 hétig csak pelenkába akart, de éjszakára sem kellett már.

(Az ovit a szülinapja után 2 héttel kezdte)


Várj még vele kicsit

2018. máj. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Várj, míg érett nem lesz rá.
2018. máj. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Ne erőltesd. Még nem érett meg rá, majd 3 éves kora után próbálkozz.
2018. máj. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt, csak ő még cserét sem kért.

A 3. szülinapja előtti héten lett szobatiszta úgy, hogy de. még a bilit nézve a padlóra pisilt (éppen arról beszéltünk, hogy rá kéne ülni pisilni), du-tól pedig bilibe. Kakailni még vagy 2 hétig csak pelenkába akart, de éjszakára sem kellett már.

(Az ovit a szülinapja után 2 héttel kezdte)


Várj még vele kicsit

2018. máj. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Akkor miert jon mindenki azzal hogy bezzeg az o gyereke...

Meg is lepodtem hogy mindenki azt irja varjak vele meg

Az ismerettsegi koromben mindenki ezzel nyuz

Meg az ovi felvetelin is hogy kezdjem most mar el mert mar szobatiszta kene hogy legyen.

Sot olyan is van aki azt mondta ne kerdezgessem hanem ultessem ra

Komolyan mondom mar nem ertem hogy most akkor mit csinaljak.

2018. máj. 5. 21:22
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Esetleg valami pozitív motiváció? Az én kislányommal azt csináltuk, hogy raktam egy kartont a fürdőszobába, és mindig kapott egy matricát, ha bilibe pisilt, amit felragaszthatott. A matricát nem gyűjtötte valami nagyobb jutalomért, elég jutalom volt neki a matrica, mert imádott ragasztgatni, és örömmel nézte, ahogy telik be a matricafala. Bilizés közben szórakozásként nézegette is a képeket. Esetleg próbáljátok ki! Illetve nagyon szerette még a Bilikönyv c.mesét / könyvet.
2018. máj. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

A két gyerekem nem bilizett, Őket a vécé érdekelte. Amikor elkezdtek ráülni, kidekoráltam a vécé falait, az ajtaját: a fiam imádta akkoriban a színeket angolul mondogatni (2 éves volt, amikor stabilan szobatiszta lett), kiragasztottam színes lufikat a vécé ajtajára belülről, és amíg trónolt, a színeket mondogattuk. A képeket cserélgettem, mindig valami újdonság fogadta.

A kislányom szintén 2 évesen lett szobatiszta, Őt szerintem a bátyusa motiválta. Neki külön már nem kellett díszítgetnem, Ő a próbálkozás első pillanatától lelkesen vécézett, amikor a fiam végzett a dolgával (21 hónap közöttük a különbség, mintha ikrek lennének).

2018. máj. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet, ordít ha a wc-re vagy a bilire akarom ültetni. Valamelyik nap kidobta a bilit az udvarra és bevágta rá az ajtót. Megmondta, hogy anyucikám én a pelusba kakálok!!! Tehát tudja, érti csak valamiért még sem jutunk el odáig. Ez a matricás dolog jó ötlet, kipróbálom hátha használ.
2018. máj. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Viszlat pelus konyvunk van de 1x 2x megzezte annyira erdekelte hogy sehogy

Pedig lassan minden apro reszletet elmondtam neki a kepeken

Megsem

Ha megkerdezem kell pisilni azt mondja igen

Mondom akkor ide a bilibe es azert sem

Pedig leguggol keszul hozza

De inkabb a foldre engedi

A matricast kiprobalom hatha bejon

Remelem erdekelni fogja attol meg hogy regebben is ragasztgattunk ide oda csak ugy.

2018. máj. 6. 09:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!