Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan lehet elősegíteni?

Hogyan lehet elősegíteni?

Figyelt kérdés

Lányom augusztus végén töltötte a 3 évet. Nem kezdte akkor az óvodát, volt felmentésünk. Nem szobatiszta még, viszont költöztünk, és azt mondták, az ottani felmentés nem érvényes ide. November elején elkezdtük az óvodát. Ott nem lehet rajta pelenka, ha bepisil, átöltöztetik. De van, hogy visszatartja, míg haza nem hozom (ebéd után szoktam.)

Viszont nem hajlandó wc-be, bilibe pisilni, kakilni. Nagynéha hajlandó ráülni, de nem megy bele semmi. Ha nincs rajta pelenka pl itthon, és pisilni/kakilni kell, szól, hogy adjak rá pelust. Tudom, hogy erőltetni nem lehet, ellenben az óvoda jelezte, januárra jó lenne, ha szobatiszta lenne (igen, nekem is jó lenne, de úgy érzem, nem tudok vele mit csinálni.)

Aki hasonló helyzetben volt, volt valami, ami bevált, hogy a gyerek a wc-be, bilibe végezze a dolgát?

(Lehurrogást köszi nem kérek!)



2019. dec. 4. 12:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szegény gyerek. Miért nem kérsz felmentést a jelenlegi lakohelyetekre? Nem hiszem, hogy jó ez, hogy egész nap visszatartja.
2019. dec. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp ne erőltetesd. Az én fiamra egy ideig adtak pelenkát,aztán mikor kezdett néha WC-be pisilni, kitalálták az oviban,hogy nem adnak rá pelust, erőltették a WC-t. Sikerült oly annyira elrettenteni,hogy több mint fél évig még hallani sem akart a WC-rol. Pedig előtte olyan ügyesen szólt. Most ott tartunk,hogy már csak a kaki megy pelusba,de az oviban visszatartja. Ja és lassan 4 éves...
2019. dec. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt mondták, csak nagyon indokolt esetben adnak felmentést, és hogy a miénk nem számít annak.
2019. dec. 4. 13:19
 4/11 anonim ***** válasza:

És ennyivel meg is elégszel? Inkább meg se próbálod megkérni a felmentést?

Egyébként is simán megadják, butaság, hogy nem.

3 év 8 hónaposan sikerült a lányomnak, hiába próbáltuk ovi előtti nyáron (szintén augusztusi). Szenvedés lett volna az ovi, hisz április végére jött össze.

2019. dec. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Egyébként is simán megadják, butaság, hogy nem."

Örülök, ha olyan helyen élsz, ahol így van.

Budapesten nekünk is simán megadták. Indok se kellett. Főleg, hogy van egy 16 hónapos, akivel itthon vagyok, én aztán nem erőltettem volna az óvodát.

Úgyhogy nem butaság, hanem tény, hogy helyfüggő a dolog.

Megnézték a gyereket, felmérték a fejlettségi szintet, nem leszarom-alapon ment a dolog. Egyedül az illetékes óvónő pedzegette, hogy szerinte se biztos, hogy jó ötlet, de a vezetőség másképp ítélte meg, 8-12:30-ig ott kell lennie, ha bepisil, bepisil, nem ő az egyetlen, ezt a választ kaptuk.

2019. dec. 4. 15:01
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

De nem az óvoda adja a felmentést! A jegyzőhöz kell intézni a kérelmet (mindenütt, hisz törvényben szerepel a menete!)!

Tény, hogy csatolni kell az óvoda és a védőnő véleményét (illetve lehet +szakorvosi véleményt is, pl: háziorvos, neurológus) illetve együttműködő ovi esetén ők is továbbíthatják.

Téged elutasított írásban a jegyző?

(Nem Bp-en mentettük fel)

2019. dec. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Itt már nem indítottam újra a felmentési kérelmet, mivel a fejlesztő pedagógus és az óvodai vezetőség a fentieket mondta.


Magunkra értettem, hogy Bp-en NEKÜNK úgy adták meg a felmentést, hogy kb nem érdekelt senkit semmi, kértem, és megadták. Mikor itt ezt elmondtam, kikerekedett szemekkel néztek ránk.


De nem is az a fő problémám, hogy óvodába jár, mert egyébként jól elvan bent (már azt a 2 hetet, amit eddig járt, mert beteg is volt.) Hanem ha így bevették, akkor irreálisnak érzem, hogy januárig én csodát tegyek, nem tudom erőltetni, ha ő hallani nem akar a biliről, wc-ről. Nekik se sikerült elerni, hogy oda produkáljon.

2019. dec. 4. 16:52
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nem látod be, hogy pont az a fő probléma, hogy (ilyen) oviba jár (ahol erőltetik), akkor tényleg nincs miről beszélni.
2019. dec. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Valószínűleg akkor a kérdést sem írom ki, hanem szarok az egészre, nyugtázta, hátradőlve, hogy rendben van minden...
2019. dec. 5. 06:48
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha van rá mód, keress támogató óvodát.
2019. dec. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!