Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mosható pelenkában hamarabb...

Mosható pelenkában hamarabb lesz szobatiszta a gyerek? Milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

2019. dec. 7. 10:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Nem volt idegem kivárni, az agyamra ment a mosható pelenka.
2019. dec. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Nincs összefüggés. Az idegrendszer érettségén múlik.
2019. dec. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%

Elvileg hamarabb, de nagyon sok minden befolyásolja a szobatisztulâst. Nem csak az idegrendszeri érettségen múlik, hanem a családi körülményeken, környezeten.

A szobatisztulâs nem sokkal másfél-2 éves kor után kezdődik, a jele hogy a gyerek tépi le magáról a pelenkát. Ilyenkor kezdik észrevenni az ürítési ingert. Ha ehhez türelmes támogatást kap a gyerek akkor szobatiszta lesz 1-2 hónap alatt. Sokan akik mosható pelenkát használnak jobban észreveszik a gyerek ilyen rezdüléseit és a gyerek a helyes támogatás mellett korábban lesz szobatiszta.

Az idegrendszeri érettség egy tévhit, eldobható pelenka gyártói rendelték meg a kutatási eredményeket... Amíg ezek nem voltak a régi gyerekek hamarabb lettek szobatiszták, mert senkinek se volt kedve tovább kakis pelenkát mosni.

Nekem 3 gyerekem szobatisztult. Eldobós pelenkából 3.5 évesen kislány, eldobhatós öko pelenkából 21 hónaposan fiú. Mosható pelenkából 2 évesen kislány.

2019. dec. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

"Sokan akik mosható pelenkát használnak jobban észreveszik a gyerek ilyen rezdüléseit"


Ez a része erős ferdítés. A többi meg személyes véleményed.


Anyám is nyomta, hogy bezzeg én 1 évesen szobatiszta voltam, a valóság meg az, hogy körbetojtam az udvart, csak mivel nyár volt és vidéken voltunk, senkit se zavart.

2019. dec. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Saha nem használtam mosható pelust. A lányám még is 2 évesen már szobatiszta volt.

Ő akkor érett meg rá, más gyereke meg máskor.

Max annyi köze van hozzá a dolognak, h a mosható pelusnál erőlteted a szobatisztaságot (kiakarod kényszeríteni) mert a tököd tele van a kakis pelus mosásával

2019. dec. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
1-es mitől ment az agyadra?
2019. dec. 7. 12:18
 7/11 anonim ***** válasza:

Az idegrendszeri érettség valós ok. Enyém gyerek 4,5 évesen pisilt először wc-be, addig az istennek se ment neki. Neki eleve éretlen idegrendszerre van, lemaradás beszédben, mozgásban és a fejünk tetejére is álhattunk volna, nem tudott hamarabb elszakadni a pelenkától.

Onnantól hogy tudta szabályozni hogy csak akkor pisil a pelusba ha van rajta onnantól tudott wc-be is pisilni. Előtte hiába ültettem rá, szegény mondta hogy nem jön, egyszerűen nem tudta szabályozni pedig már elmúlt 3. Egyébként nem hülye gyerek, IQ-ját is mérték és 120 lett úgy hogy nem volt kedve mindent megcsinálni.

2019. dec. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, elírtam: onnantól tudott wc-be pisilni amikor már tudta szabályozni hogy csak akkor pisil ha van rajta pelus :D
2019. dec. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Szerintem nem a pelenkától függ, hanem a gyerek fejlődésétől. Max a textil pelenka hamarabb el kezdi zavarni és hamarabb jelzi, hogy valami nem tetszik neki :)
2019. dec. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

"Max annyi köze van hozzá a dolognak, h a mosható pelusnál erőlteted a szobatisztaságot (kiakarod kényszeríteni) mert a tököd tele van a kakis pelus mosásával"

Ha valaki mosható pelenka mellett dönt, az valószínűleg a környezetvédelem miatt van.És ha már idáig eljut az agya, akkor azt is fel tudja fogni, hogy nem kell erőltetni a dolgot. És ha már másfél évig mosom a pelust, akkor az a pár hónap nem oszt, nem szoroz.

2019. dec. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!