Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért lesz olyan későn manapsá...

Miért lesz olyan későn manapság a legtöbb gyerek szobatiszta?

Figyelt kérdés

Ezen vitatkoztunk barátnőmmel. Az én fiam már 20 hónaposan szobatiszta volt nappal. Én igenis ráültettem a bilire anno. Nem lett semmi baja, nem lett lelkisérült sem. Most 6 éves.

Ezzel szemben az ő fiát nem vették fel oviba, mert nem szobatiszta, és megsértődött rám, amikor mondtam neki, hogy ez részben a saját lustasága miatt van, mert könnyebb a gyerekre pelenkát adni, mint elvinni a bilire és ott ülni vele.

Nektek mi a véleményetek erről?


2019. szept. 5. 14:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
A mai pelenkák annyira jó nedvszívók és kényelmesek, hogy nem zavarja a kicsiket a pisi benne. A másik meg amit írtál. Lustaság. Anyu-apu nem akarja szobatisztaságra nevelni a gyereket, könnyebb azt mondani, hogy még nem érett meg rá.
2019. szept. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Akkor nem csak nekem ez a véleményem. Én is azt veszem észre, hogy a mai fiatalok teljesen lusták egy csomó szempontból.

Régen cikinek számított ha 2 évesen nem szobatiszta egy gyerek. Ma meg a 3 éves gyerek is pelenkaban járkál. Nekem ez nem normális. Mondhat bárki bármit.

Ennyi 2 éves normál értelmi képességű gyereknek szerintem meg kell értenie hogy bilibe pisilünk.

Régebben érdekes módon a gyerekek többsége kettő évesen érett volt? Manapság mitől fejlődnek bizonyos tekintetben ennyire lassan?

2019. szept. 5. 15:03
 3/15 anonim ***** válasza:
51%
Az új nevelési elv miatt, hogy hagyjuk a gyereket szabadon mindent magától csinálni ahogy ő igényli. És ez nem csak a szobatisztaságra igaz, hanem mindenre..
2019. szept. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
62%

Nagyon ügyes vagy! Így kell ezt csinálni! Oktasd csak ki a barátnődet nyugodtan, hisz a te egyszem fiad az élő példa, hogy mit is kéne csinálnia!

Veregesd vállon magad, és tedd fel a glóriát,hiszem te megcsináltad!

2019. szept. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%

Valahogy a “túlnevelés” lesz a ludas. Nálunk a családban 2 egykorú kisgyerek van, az egyikük anyja folyton aggódik, szorong, mindent tankönyv szerint akar csinálni, és a gyereke egy rosszul evő, életképtelen kis ficsúr. A másik anya nem egyszerűen lazább, hanem a véletlenül becsúszott gyereket sehogy nem neveli, csak gombamód szabadon növekszik, mégis az a gyerek magától elkezdett bilizni, mikor minden reggel ment az anyja után, aki 30 percekig olvasgat a vécén. És a gyerek kérte, hogy ő is ott ülhessen mellette. És így reggelente együtt kakálnak, minden tanítgatás és könyörgés nélkül. Most lesz kétéves mindkét gyerek.


Nekem bizarr mindkettő, de be kell látnom, hogy utóbbi kis Maugli egyelőre erős, okos és bátor. Majd később biztos kijön rajta a törődés hiánya, de még most nagyon beválik ez a nem törődnek vele mit csinál, csak baja ne essen módszer.

2019. szept. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
37%

Bazzeg ennyi ostobàt..


Régen bevett dolog volt a gumilepedő és az, hogy a gyerek néha balesetből bepisil, de amúgy már egy évesen néha megy neki a bili...


Gyerekem 3,5 évesen lett szoba és ágytiszta, azóta egyetlen egy balesete volt, rémálom este 4 évesen.


A te 20 hónaposod hányszor balesetezett azóta?


A szobatisztaság azt jelenti, hogy nincs baleset egyàltalán, nem

azt, hogy felfogja, hogy próbálkozni kell a bilibe, ezt az egyévesek is felfogják, hibátlanul kivitelezni, visszatartani mindent csak 3 év felett.


Szüleink szerint mi is szoba és ágytiszták voltunk 1,5 évesen, erre selejtezésnél csak megtaláltuk a gumilepedőt, mert ovi végéig kellett az erőltetés miatti bepisilések miatt, amik csak balesetek, amúgy tudtuk.. ja persze

2019. szept. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem egyszem gyerekem, csak ő fiú (azért csak őt írtam, mert elvileg későn érnek). A lányom másfél évesen szobatiszta volt.

Nem volt gumilepedőnk, és a fiamnál kb 2x fordult elő, hogy bepipilt, az is azért, mert beteg volt.


És nem veregetem vállon magam. Régebben jóval korábban szobatiszták voltak a gyerekek. Számomra megdöbbentő, hogy 3 és fél éves gyerek bepisil és eltanácsolják az óvónők. És ezen még a szülő van felháborodva, hogy az óvónők nem pelenkát cserélhetnek éjjel nappal...

Nekem ez nem fér bele.

2019. szept. 5. 16:08
 8/15 anonim ***** válasza:
34%

Oké, látom nem találtad meg glóriád!

Mit szeretnél, mi most mit csináljuk? Verjük meg az összes anyát, akinek a gyereke nem szobatiszta 1,5évesen??

2019. szept. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
24%
*a glóriádat
2019. szept. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%

Ha 3,5 évesen nem szobatiszta akkor az nem a szülő hibája. Ez nem nevelés kérdése.


Tesóm egész pici kora óta ültetgette a gyerekét bilire. És mire volt jó? Semmire!

Ugyanúgy 2 éves kora után lett szobatiszta mint a miénk, akinél nem erőlködtünk.

Igen, magától megérik rá! Mondja, hogy nem kell pelus, alsonadragot akar.


Lehet nevelni sok mindenre, igen. De a pisi kaki az többnyire nem nevelés kérdése. Van aki 1,5, van aki 3,5 évesen lesz szobatiszta nappalra. Mert éjjel még óvodás korban is normális ha bepisil.

2019. szept. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!