Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Éretlen még a szobatisztaságra?

Éretlen még a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Kisfiam 32 hónapos, pisinél eddig még soha nem szólt. Kaka után néha jelezte, de az utóbbi időben ez sem jellemző. Próbáltam bent levenni róla a pelenkát, de ide-oda pisil és nem mutatja, hogy mi történt.. Első gyerek lévén nem tudom mik a jelek, ha megérett rá. Várjak még a leszoktatással?
2020. júl. 3. 01:31
 1/5 anonim ***** válasza:
65%
32 hónapos. 🤦‍♀️🤦‍♀️ Te éretlenebb vagy.
2020. júl. 3. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Van bilije? Beszélgetsz vele erről? Szerintem fel kell készíteni a gyereket, infót adni neki. Milliószor elmondani neki. És hiába hallasz sztorikat gyerekekről akik 3 nap alatt szobatiszták lettek, tudd, hogy ez nem mindenkinél így van. Türelemjáték. Nálunk több hét volt, elég lassan ment.

És tényleg felejtsd el a hónapokat, ekkora gyereknél már nem szokás használni.

2020. júl. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

Mutasd meg neki a bilit vagy a WC-t, hogy a nagyfiúk ezt használják.

Naponta többször ültesd rá a bilire/WC-re, hátha pont akkor jön (de ha nem jön, ne kelljen 10 percig rajta ülnie).

Ha kertes házban laktok, a nyári melegben legyen kint meztelenül, és mutasd meg neki, hogy hova szaladjon pisilni, ha kell neki. Ha látja magán, hogy hogyan működik, az is segít neki megérteni.

2020. júl. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
19%
Még hogy érett-e nem is akarja, hogy szobatiszta legyen. Ha nem kéne óvodába adni, még 5 évesen is ezt kérdezné! A gyerek látja a szülőn, hogy kellemetlen a szülőnek a szobatisztasággal foglalkozni, azért nem szól.
2020. júl. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
36%
Igen, még vissza kell pelenkázni.
2020. júl. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!