Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 3 éves gyerek nem szobatiszta?

3 éves gyerek nem szobatiszta?

Figyelt kérdés
Ha 3 éves koráig nem lesz egy gyerek szobatiszta, akkor milyen vizsgálatokat végeznek rajta? 3 éves korában azonnal vagy van valamennyi ,,türelmi" idő?

2020. nov. 19. 10:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem ilyen esetben a szülőt kéne vizsgálgatni és csak ritka esetben a gyereket de ez csak ez én véleményem. Nincs amúgy erre vonatkozó kötelező vizsgálat tudtommal.
2020. nov. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Semmilyet. 4 éves korig nem kóros, a nappali és 7 éves korig az éjszakai bepisilés.
2020. nov. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1

Én minden olyan válaszolót kivizsgáltatnék,aki bár nem megszólított, azért odaböfög valami személyeskedő megjegyzést ismeretlenül, csak hogy jól megmondhassa.Nyilván az ilyen valaszolóknál sem minden kerek.

2020. nov. 19. 11:28
 4/15 A kérdező kommentje:

2

Köszönöm a válaszod!

2020. nov. 19. 11:29
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

A fiam ilyen téren lusta volt. 3 éves kora után pár hónappal indult el nála a folyamat és 3,5 éves korára már teljesen kialakult.

A 3 éves státuszon a védőnő annyit mondott, hogy látszik rajta, hogy értelmes, nincs vele gond, valószínűsíti, hogy hamarosan már figyelni fog a dologra és kialakul benne a téma. Semmi javaslatot nem mondott, nem kért vizsgálatot sem természetesen.


Óvodára általában kialakul a gyerekeknél, de van olyan gyerek, aki 5 évesen is bepisil még alvás közben. Az óvoda ezért is kér váltó ruhát, hogy ha baleset lenne, át lehessen öltöztetni.

Nem ritka dolog, hogy lassan lesznek szobatiszták. "Sajnos" a mai pelenkák motivációt sem adnak nekik, mert túl száraz érzetűek, nem zavarja őket ha abban vannak. Régen a textil pelusos, műanyag zacskós-megkötős elvvel hamarabb zavarta a babákat a csomag.

2020. nov. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
91%

2 éves kora óta nappalra szobatiszta,wc-re megy, nem bilizünk.

Viszont az éjszakai pisire nem ébred meg a mai napig (most 4 éves), egyszerűen annyira mélyen alszik.

Felébresztem éjjel, hogy menjünk pisilni.

Nem tudom, hogy ez jó-e vagy rossz de mi így csináljuk.

2020. nov. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Éjjel hetek óta tiszta marad a pelenkája talán 2-3x volt pisi egy kevés benne.Ennek ellenére képes akár fél délelőtt tartogatni a pisit és hiába ületem rá a bilire,vécére megvárja míg leveszem róla és 2-3 perccel később meg simán a ruhába pisil.De van, hogy a pelenkába se pisil.Múltkor rokonlátogatóba voltunk, másfél órán keresztül üvöltött az autóba hogy fáj a hasa.Megálltunk, sétálgattunk, legugoltattam aztán mentünk tovább.Itthon meg ahogy beléptünk a szobába simán bepisilt, persze annyit, hogy elúszott a ruhája meg mindene.

Biztos, hogy pisi kaka terén később érik,mert a státuszkérdéseknél is volt emlékszem, hogy már kérdezték,jelzi e hogy van a pelenkába valami vagy nincs és igazából csak 2.5 éves korában kezdte ezt is jelezni.Kakálni elbújik már másfél-2 éves kora óta.Többször megpróbáltuk már szobatisztává tenni, de nem fejlődött ilyen téren semmit.Max annyit, hogy most már legalább a koszos pelenka zavarja.Sokat mondja, hogy undi kaka, pisi.Mindig meg van beszélve, hogy ez az élet része, mindenki pisil,kakil ez jó dolog, meg kell is.Újabban a ,,végterméket" is megnézi, mert kíváncsi rá.Azt olvastam ezek azt mutatják, hogy kész a szobatisztaságra, aztán meg igazából nem ez látszik.

Már az ember türelme fogy el, hogy mosó masát játszok és igazából semmi értelme mert semmi hajlandóságot nem mutat, hogy oda pisiljen ahova kell.

2020. nov. 19. 12:47
 8/15 A kérdező kommentje:
Ja amúgy vettünk wc szűkítőt is, pont azért mert hátha esetleg a wc járás jobban bejön neki.De ugyanazt csinálja mint a bilinél.Szóval nem jutottunk egyenlőre ezzel sem közelebb a célhoz.
2020. nov. 19. 12:54
 9/15 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ugyanabban a cipőben járok mint te. Az én gyermekem is 3 éves (lesz) és küzdök a bilire szoktatàssal. Akkor szól amikor már kaki van. Ha leveszem róla a pelust hogy szokja milyen anélkül, akkor belecsinàl és lehet mosni/fürdetni/takarítani/mérgelődni. Nem tudom mi a jó megoldás, úgy tűnik szereti a pelenkàt
2020. nov. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem KELL szobatisztának lenni 3 éves korra.

Ovira kell szobatisztának lenni.

2020. nov. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!