Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Másfél év körüli gyereket a...

Másfél év körüli gyereket a nagymama szeretne elkezdeni rászoktatni a bilire. Hagyjam, vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

Anyósom kitalálta, hogy a nyáron elkezdi a gyerekemet rászoktatni a bilire. (Ne is mondjatok semmit, hogy miért pont ő, mindig vannak ötletei...)

Azon gondolkozom, hogy ráhagyjam-e, mondván, hogy baj nem lehet belőle, legfeljebb ő elszórakozik a gyerekkel, én meg nem erőltetem, vagy pedig árthat a gyerekemnek, ha anyós ezzel "szórakoztatja"?

A terve az, hogy majd kiviszi a kertbe és "meglocsolják a virágokat" (igen, ettől is égnek áll a hajam...).

A gyerekem nyár végén lesz másfél éves, még nem beszél, és nem jelzi, hogy pisi/kaki lesz. Szerintem teljesen felesleges erőltetni, de biztos vagyok benne, ha szólok neki, megsértődik.

Árthat a gyerek fejlődésének, ha hetente kétszer szokott átjönni, 2-3 órára, és ez idő alatt tanítgatja neki a bilizést, a kinti pisilést? (Én korainak tartom és nem akarom erőltetni.)

Vagy ráhagyhatom, és én meg ugyanúgy pelenkázom a gyereket mint eddig?

Vagy lehet, hogy jót tesz velem és tényleg szobatiszta lesz a gyerekem ennyi idősen?


2021. máj. 25. 22:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Nem fog a gyereknek ártani vele. De sikerülni se fog neki. Velem is ugyanezt csinálta a keresztanyam annak idején. Hagyd oket...
2021. máj. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Árthat a szobatisztaság erőltetése iskolai gondokat okozhat később.
2021. máj. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Árthat. 2 éves korig egyszerűen nem elég fejlett az idegrendszere és ha erőltetni próbálják akkor épp az ellenkezőjét érik el vele. Ismerkedni lehet a bilivel, jó ha van otthon, de ennyi. Én nem hagynám..
2021. máj. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%
Hagyjad nyugodtan. Nyilván nem a bilire szijazza a mama. Játékos formában szokták. Semmi baja nem lesz tőle.
2021. máj. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Ne! És ezt kisgyermeknevelőként írom. Teljesen normális, ha másfél évesen még nem szobatiszta (sőt,ritka, aki az). Teljesen felesleges ezzel stresszelni, majd, ha érdekli a dolog, úgyis leutánozza (ezért nem árt, ha beengeditek a fürdőbe magatokkal, vagy, ha bölcsis, látja az idősebb társait).

Ha a mama most erőlteti,később valószínűleg nehezebb is lesz neki. Szóval NE engedd!

2021. máj. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%
Mi is próbáltuk másfél évesen, de nem lett eredménye. Két és fél évesen lett szobatiszta. Próbálni lehet, ahogy az első írja, de nem lesz hatása.
2021. máj. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
47%
Én hagytam, nem lett semmi baj. Hetente egyszer bugyiban rohangált a kertben és ha bepisilt, akkor átöltöztették, kb. két éves korára el is unta anyósom és nem csinálta többet, 3 évesen lett szobatiszta. A lányom szerintem fel se fogta másfél évesen, hogy most bugyiba pisilt, kicsit hosszabb idő volt a tisztába tevés, mást nem értett belőle.
2021. máj. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Ez a te dolgod!Viszont felesleges ilyen korán,100%-ék hogy nem fog sikerülni.
2021. máj. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
70%

Milyen módszerrel tervezi? Ok, hogy nyáron majd ruha nélkül lesz a kertben, de ezen kívül? Addig ülteti a bilin, míg nem produkál? Vagy leszidja, ha bepisil?

Vagy csak figyeli a gyerek viselkedését, és megpróbálja elkapni, mikor készül alkotni, és akkor tolja alá a bilit?

Előbbit ne engedd. Utóbbival szórakozhat, ha van türelme.

2021. máj. 26. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen profi a nagymama, az itteni pelenkareklámozók csak a profitra gondolnak. De a nagymama csupa jóindulatból teszi, vétek elutasítani az önzetlen segítséget. Ha a gyerek szereti a nagymama törődését, akkor nem ártalmas a gyerekre.

Ha elutasítod a gyereket is és a nagymamát is magadra uszítod, növelve a kiszolgáltatottságodat és persze sok pénzedbe is kerülhet támogatva az itteni pelenkabizniszt.

2021. máj. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!