Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagymama folyamatosan adja a...

Nagymama folyamatosan adja a gyereknek a kérésem ellenére?

Figyelt kérdés

Bármikor anyukámmal van a kislányom aki 3.5 éves mindig kristálycukrot eszik. Hiába szóltam mindig azzal védekezik hogy a gyerek kérte. Édesapám is mondta hogy ne adjon neki mégis süket fülekre találunk. Mivel lehet meggyőzni?

55 éves már kivehető műfogsora van, az én fogaimat sem ápoltak rendesen sohasem erőltették. Én nem szeretném hogy ő is hasonlóan járjon mint ő vagy mint én hogy évekbe telt mire rendbe tettetem.


2021. jan. 11. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Ezt megmondanám neki így, aztán pár hétig nem hagynám őket kettesben.

Amellett megmondhatod neki, hogy egy ekkora gyerek ha kéri sem kap, pont.

Kérne ő pónit meg nutellás gumicukrot ebédre is, de nem kap azt sem.

Vagy találkozzanak nálatok, ahol még nem lesz kristálycukor.

2021. jan. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

1-essel egyetértek.

Amúgy milyen gyakran van anyukádnál a kisgyerek? Ha mondjuk havi egy nap, akkor nem is érdemes törődni vele. Sem a fogait, sem a súlyát nem befolyásolja érdemben.

2021. jan. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%

Meg kell mondani, hogy ha nem hajlando leszokni errol, akkor nem fogjatok nala tobbet ott hagyni a gyereket, ennyi.

De amugy a gyerekkel is el lehet beszelgetni, ennyi idosen mar meglepoen fogekonyak tudnak lenni... ha elmagyarazod neki, hogy nem szabad cukrot enni, es miert nem, akkor nem fogja kerni a mamatol.

2021. jan. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Érdekes pont barátnőm mesélte nekem is, hogy náluk anyósa ad cukrot a 4 évesnek... Nem értem honnan jön ez nekik?

Határozottan mond meg neki, hogy nem

Nálunk anyukám meg a süti csoki stb mánia van. Még engem gúnyolt, hogy az 1 évesnek nem adtam. Most már 3 éves de ez a mánia nála

2021. jan. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Ha értelmes, felfogja a mondat jelentését: "Ha mégegyszer cukrot adsz neki, nem hozom ide többé."


Aztán már csak be kell tartania, mindkét félnek, amit ígért.

2021. jan. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
Kap néha otthon a gyerek édességet? Mert az is lehet, hogyha nem kap, akkor azért kéri. Ha néha módjával kapna lehet, hogy nem is kérné a mamánál.
2021. jan. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hat a tömény cukrot en sem ertem. Azt hittem legalább sütit ad vagy valami. Szerintem vigyel olyat, amit a gyerek szeret és mondd meg anyukadnak azt adja oda. Apukad meg alljon a sarkára.
2021. jan. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Most egyszer belenyal, vagy kanalazza?

Nem mindegy szerintem, hogy mennyit eszik. De ha durván sokat, akkor ne hagyd ott.

2021. jan. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kb 2 3 kávés kanál mennyiséget kap a tányérba. Itthon is kap édességet, ott is, ezeken felül.
2021. jan. 12. 16:21
 10/11 anonim ***** válasza:
86%

Mondjuk hozzátartozik hogy kiskoromban kikanalaztam kb fél kiló cukrot a limonádém aljáról, kristalycukorba mártott fél citromot nyalogattam, még a reszelt almán is kapott vagy fél kilónyit, aztán itt vagyok, fogaim vannak, cukrom rendben.

Nálunk is a Mama "adta" ezeket a cuccokat.

Másrészről ha az anya azt mondja nem, akkor nem.

Harmadrészt szerintem kb 5 éves korom óta eszembe se jutna ilyeneket enni, felnőttként meg pláne.

2021. jan. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!