Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Miért nem szobatiszta már?

Miért nem szobatiszta már?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2,5 éves kisfiam nem szobatiszta. Odáig jutottunk, hogy kineveztem egy nagy műanyag poharat "pisi-pohárnak". Abba bele pisil, de nem magától, nekem kell kérdezgetni, és csak akkor, ha alul pucéron van. Ha kell nem szól, simán a földre pisil. A kaki mindig a földre sikerül, nem hajlandó se bilizni, se a wcre ülni. (Ha pelus van rajta és kakilt, akkor egyből szól, hogy cseréljük le.)


Próbáltam, hogy a poharat beteszem a wc-be, nem jó neki, mindig ki akarja venni. Ha bugyi van rajta, akkor beenged mindent, mintha csak pelus lenne, nem szól. Próbáltam jutalmazni, most ha legalább rá ül a wcre vagy a poharába pisil, akkor kap egy matricát, de a wcre ülés így se megy igazából. Szereti a mesekönyveket, így megvettük a Viszlát pelust, a Bori szobatiszta leszt, és a Bilikönyvet is, meghallgatja, tetszik is neki mert kéri hogy olvassuk, de semmi. Szeptemberben kezdené az ovit, de nem fogják így felvenni, mert nem óvoda köteles még, csak szeptember közepén tölti a hármat. Nekem viszont muszáj vissza mennem dolgozni. Tudom, hogy vannak erre facebook csoportok, de ott mindig csak azt olvasom, hogy "képzeljétek magától nem kért pelust" amik rajtunk ugye nem segítenek. Van valami ötletetek mit tehetnék?



2021. jún. 25. 21:57
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
63%
Van még remény, a lányom 2,5 évesen kezdte az ovit és kb 3 héttel a beszoktatás előtt lett szobatiszta. A bilin játék sem segít? Én negyed órákat babáztam vele és közben véletlen sikerült belekakilnia.
2021. jún. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
71%
Nem érett rá. Sajnos ezt nem tudod siettetni.
2021. jún. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Nem sajnos, egyszerűen nem akar rá ülni. Sír, üvölt, képes addig sírni amíg el nem lilul, vagy öklendezik, fullad. :(
2021. jún. 25. 22:16
 4/29 anonim ***** válasza:
91%
Ne erőltesd! Ezzel hónapokra visszaveted.
2021. jún. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Értem, hogy ne eröltessem, de muszáj vissza mennem dolgozni, nincs kire hagynom őt.
2021. jún. 25. 22:21
 6/29 anonim ***** válasza:
92%
Mondogasd neki milyen jó lesz az ovi a sok pajtással, de oda csak bilisek mehetnek..
2021. jún. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
69%

Keress bölcsit!

Ebből lesznek a visszatartásos esetek, amikor mindenféle székletlazítóval ae tud/akar kakálni.

2021. jún. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
68%
Ne menjen oviba, és ne erőltesd! Keress bölcsit vagy valakit, aki vigyáz rá, amíg dolgozol, de ezzel az egészségének is ártasz.
2021. jún. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
88%
Te kérdezed az EC-s csoportban? Ők "profik" az erőltetésben, nem ismerik a "még nem érett" fogalmát, kíváncsi vagyok mit válaszolnak...
2021. jún. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Az EC-s csoportban ki se engedték a kérdésemet. 🤷‍♀️
2021. jún. 25. 23:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!