Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Normális, hogy szobatisztulas...

Normális, hogy szobatisztulas elején osszepisil mindent?

Figyelt kérdés
Volt már, hogy szólt, és mentünk a wcre, de többnyire meg ott pisil, ahol éppen van. Ez normális, vagy még várnom kéne a pelenka levetellel? Nagyon tanácstalan vagyok, hogy kell ezt csinálni.
2021. máj. 21. 08:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
En nem várnám meg az elején még szól, hanem kérdezgesd tőle kell e neki, vagy csak ültesd a wc-re időszakonként, illetve ha szól persze vidd ki.
2021. máj. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős?
2021. máj. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Gyakran kérdezem, de sokszor azt mondja nem kell, majd rá 2 percre bepisil. Mindjárt 3 éves lesz. Erőltetni sem szeretném, de mivel már volt olyan, hogy ő mondta, hogy pisilni kell és el is értünk a wcig ügyesen, ebből gondolom, hogy már szobatiszta is lehetne.
2021. máj. 21. 08:45
 4/12 anonim ***** válasza:
44%
Igen, az a kardinális kérdés, hogy milyen idős gyerektől van szó. A szobatisztaságra nevelést optimálisan nyáron szokták kezdeni.
2021. máj. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, ha én viszem a wcre, vagy én kérdezgetem, abból hogy lesz szobatisztaság?nem neki kellene mondania?
2021. máj. 21. 08:47
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Nem, nem normális. Vagyis sokaknak igen és vállalják, mossák a padlót, rángatják a wc-re a gyereket.

Nekem ez nem fért bele.

Udvarunk sincs, hogy kivágjam, mint egy kutyát. Sokaknál ez a másik módszer: pucéran ki az udvarra és oda ürít, ahova akar.

Szerintem ez se normális.

Ha nem akarod visszaadni, legalább leszoktató bugyit adj rá.

Én ehelyett megvártam míg tényleg megérik. Elmúlt hozzá 3,5, de legalább egy baleset se volt. Egyetlen egy se.

Mindig ő szólt. Egyetlen egy helyzetben szoktam azóta is, ha indulunk otthonról és tudom, hogy órákig nem lesz lehetőség.

2021. máj. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szeptembertől óvoda, úgy nem szeretném, hogy meg sem próbáljuk, mert szerintem ő vígan ellenne őszig pelenkaban. Ma reggel is szólt, és úgy szaladtunk pisilni. Kitartok, és meglátjuk.
2021. máj. 21. 09:21
 8/12 anonim ***** válasza:
56%
Minden anyuka ezen izgul, aztán tipikusan pont az ovi előtti nyáron 1-2 hét alatt szobatiszta lesz a gyerek. Még van 3 hónapotok, hidd el, az sok idő és menni fog. Ha meg ti vagytok a ritka kivétel, ami szintén csoportonként egy biztos akad, óvódaköteles gyereket már anélkül is bevesznek, max. hordhatod haza a ruhát és ágyneműt naponta, de azok a gyerekek is beérnek.
2021. máj. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
Fiam 3,5 éves. Én kivártam, amíg ő szól. Azóta szobatiszta, soha nem volt baleset.
2021. máj. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%
Mi is kivártuk, így egyikük sem pisilt be soha. A nagy 3 év 2 hónapos volt, a kicsi a 3. szülinapja előtt 2 héttel váltott bugyira. Ja és tél volt mind a kétszer.
2021. máj. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!