Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit tegyek,hogy rávegyem a...

Linett26 kérdése:

Mit tegyek,hogy rávegyem a mosdóra ha van rajta bugyi?

Figyelt kérdés

2 és fél éves kislányom mondhatni szobatiszta.

Szépen magától elmegy pisilni,kakilni ha menni kell de kizárólag csak akkor,ha pucér a popója. Amint van rajta kis bugyi,már bebisil.

Próbáltam már a kedvenc mesefigurás bugyival, és kérem szépen,hogy ne pisizzük össze a bugyit és pisiljon a wc-be de mindig az a válasz,hogy nem.. És mindig bepisil. Mit lehetne tenni? Jön a hidegebb idő már nem szaladgálhat pucéran meg hát egyébként is. Vagy várjak még? Tegyem vissza a pelust és majd magától?


2021. aug. 28. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Még nem érett a teljesen szobatisztaságra. Van kisgyerek aki ilyen korban már képes erre, de láthatóan itt még nincs erről szó. Segíteni a folyamatot lehet pl: Wc-re szoktatós mesék, vagy valamilyen jutalom amit ha a Wc-be végzi a dolgát kap. De egyébként nagyon sok gyereknél egyszer csak magától mondja, hogy a WC-be szeretne. De ehhez idő kell pl: van akinek csak később 3 évesen sikerül. Nincs ezzel semmi baj, addigra mire óvodába kerül menni fog neki is.
2021. aug. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom,hogy ha egész nap képes elmenni saját magától a mosdóba akkor azért több mint a semmi. Csak valahogy meg kellene értetnem vele,hogy akkor is a wc-re kell menni ha van rajta bugyi vagy nadrág :)
2021. aug. 28. 12:29
 3/9 anonim ***** válasza:
30%
Valami, de nem elég. A szobatisztaság azt jelenti, hogy érzi és jelzi az ingert, valamint képes is azt vissza tartani míg eljut a mosdoig. A kislányod nem érett meg rá még, bár ez többnyire inkább fiúkra jellemző
2021. aug. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
1 vagyok egyetértek a másodikkal. A kislányod még nem érett rá teljesen. Van ilyen azt lehet már felfogja ha nincs rajta pelus/v vagy ahhoz hasonló akkor a WC-t kell használni, de azt még nem hogyha rajta van a bugyi akkor is azt. Ez két külön dolog. Mint már említettem lehet rajta segíteni, de kitolódhat a folyamat 3 éves korig is.
2021. aug. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szoknyát adnék rá. Abban pucèr a feneke ès mègsem.
2021. aug. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Eddig egész nap pucéran szaladgált?
2021. aug. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nyáron igen. Illetve egy kis polo vagy egy egybereszes szoknya volt rajta, kizárólag idebent. Ha kimentünk az udvarra akkor került fel kisbugyi is.
2021. aug. 28. 20:41
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehet h zavarja a bugyi, mert nem tud tőle azonnal pisilni, vissza kell tartania addig, amíg leveszi és ez még nem tetszik neki.

2,5 évesen már használja a bilit, ez iszonyú szuper eredmény, miért nem örülsz neki? Miért arra koncentrálsz ami még nem megy?

Ugye mással kapcsolatban nem csak a hiányosságokra koncentrálsz?

2021. aug. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem, természetesen ezt sem izgulom túl. Csupán feltettem egy kérdést, hátha valakivel volt már hasonló es tud okosat írni :) Engem nem is nagyon foglalkoztatott a dolog,mert nem akarom erőltetni,a két nagyobbam is egyszer csak eldobta a pelenkát,rendben volt úgy. Csak most voltam a védnőnèl statuszon es telebeszelte az agyam. Persze most is pelenka van rajta, néha leveszem a nap folyamán, ügyesen elmegy a mosdóba de javareszt a pelenka dominál. Türelmes vagyok én:)
2021. aug. 29. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!