Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » A kislányom lassan 3 és fél...

A kislányom lassan 3 és fél éves és még nem szobatiszta. Azaz az lenne, de nem hajlandó bugyit felvenni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Anyukámmal simán hord bugyit és max. 1 baleset van egy nap, vagy azt sem. Velem viszont nem vesz fel bugyit, meg a bölcsiben sem. Nem hajlandó (csak a pelenka). Voltunk együtt bugyit venni, buta bugyi, mindig ezt mondja. Semmi nem kell neki, se elzás, se minnie-s, se hello kittys, más ruhaneműkben meg van őrülve ezekért. Ha bugyi nélkül csupasz popsival van itthon, simán megy a bilire pisilni, fürdőkádból kiszáll wc-zni, tudja tartani, ilyenkor örül, dicsekszik. Reggel nincs arra időnk, h győzködjem, h márpedig bugyi és kész. Leveszi magáról, sőt, ha itthon vagyunk, bepelenkázza magát. Szeptemberben óvóda, nagyon kétségbe vagyok esve, h mi lesz, nyáron összesen csak 2 hetet tudok majd vele lenni. Elképzelni sem tudom, h mit csináljak, mivel lesz jobb. Segítsetek, kérlek.

2017. máj. 23. 12:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne, ha eldugnád a pelenkákat és azt mondanád neki, hogy nincs pelenka, nem tudod bepelenkázni.

Illetve kérdezd meg anyukádat, hogy ő mit csinál vele :)

2017. máj. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hol van még a szeptember. Nekem a nagyfiam volt hasonlóan makacs, azt csináltam, hogy vettem neki bugyipelenkát, azt lehúzta, mint a bugyit és pisiltettem vécébe, így egy nap elég volt két pelus, egy éjjelre, egy nappalra. Az éjjeli mindig tiszta volt, úgyhogy csak makacskodott. Reggel pisiltetés, de. mielőtt elmentünk boltba, pisiltetés, megjöttünk, pisiltetés, lefekvés előtt pisi, felkelés után, délután és este is fürdés előtt és lefekvés után, így nem csurrantott be. Oviban is időre pisiltek, ha kellett, ha nem. Megszokta, aztán elhagytuk a pelust, bár kicsit ösztönözni kellett. Még ne siettesd, ha ennyire ellenáll, ráérsz nyáron, pl. egy hónap múlva.
2017. máj. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, anyukád határozottabb és nem enged neki.
2017. máj. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mivel anyukám vidéken él, így csak 2-3 hónapja találkoznak, és igen, határozottabb, meg szerintem így szokta meg, h a Nagyival nincs pelus (még du-i alvásnál sem volt baleset). Bugyipelenkát használunk, de akkor megpróbálom úgy, mintha rendes bugyi lenne. (Néha az ellen is lázadozik, de azért az most ok.)
2017. máj. 23. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!