Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ha elkezdjuk a nappali szobats...

Ha elkezdjuk a nappali szobatsiztasagot tanulni, akkor onnantól, hogy először levettem a pelenkat és partner a dologban, akárhova megyünk nem adhatom rá vissza?

Figyelt kérdés
Ha nem partner, akkor nyilván visszaadom rá és majd később újra próbálkozunk?

2022. ápr. 4. 08:21
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Inkább akkor vedd le, ha már érdeklődik. És onnantól viszont ne add vissza.
2022. ápr. 4. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Én ráadtam. Inkább, mint hogy az egész autót, vagy egy boltot vagy bármit összepisiljen.


Egyáltalan nem keverte meg, igy is szolt, hogy pisilni kell.


Kb 1 hónapig csináltuk így, mire tényleg mertem nelküle is barhova vinni.

2022. ápr. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
Ismerosomnel ha otthon vannak akkor nincs pelenka se bugyi a gyereken. De ahogy elmennek barhova egybol teszi ra az anyja.. egyebkent tobb problema is van 2.5 eves es nem hogy nem bir szolni higy pisilni kell de egy ertelmes szot sem bir kiejteni a gyerek.sajnos az anyja szarik ra.
2022. ápr. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne úgy kezd, hogy leveszed, mert te mostantól szobatisztának akarod nevelni. Hanem előbb legyen kint mondjuk a vécé mellett a bili is (akár ha veled megy...) vagy vegyél neki valami mesefigurás vécészűkítőt, és ha már látod, hogy érdekli, igyekszik, tetszik neki, hogy önállóan pakolászhat és utánozhat téged, és már sokszor szól, ha kell neki... na akkor érdemes levenni a pelenkát. Az erőltetésnek nincs értelme ugye, hiszen nem lesz sikerélménye, ha viszont hol van rajta pelus, hol nincs, azzal összezavarod. A gyerekek meg annyira egyéni ritmusúak ebben, mert van, aki pár nap alatt szobatiszta lesz és sajnos van, akinek még középső csoportban is haza kell hordani az ágyneműjét és pár rend ruhát. Aztán tipikusabb, hogy nyáron kezdenek bele ebbe a szülők, mivel akkor könnyebb átöltözni, bizony akár játszótéren is... Arra kell vigyázni, hogy leszidni, megszégyeníteni olyasmiért, amiről nem tehet, nem szabad, viszont érdemes jó megdicsérni, ha sikerült (persze csak amíg újdonság:)).
2022. ápr. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy szólni tuti nem fog, ugyanis 2,5 éves és nem beszél (van fejlesztve). Így kommunikáció nélkül nem tudom mire jutok majd vele
2022. ápr. 4. 12:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Szólás alatt azt értem, ha odamegy és mutatja, hogy bement vagy mutatja, hogy vedd le, mert zavarja, vagy ha netán már azt mutatja, hogy vedd le, mert inkább bilizne. Az enyémek is későn kezdtek beszélni, de addig is szuperül megértették magukat mutogatással.
2022. ápr. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!