Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ahol sokat késik a szobatiszta...

Ahol sokat késik a szobatisztaság, ott milyen fejlődési/mentális rendellenesség lehet valószínű?

Figyelt kérdés

Aki mondjuk 3 és fél éves elmúlt, de nem szól, ha bekakilt, semmi hajlandóságot nem mutat a székletet visszatartani.


Csak a vizelet terén tud szobatiszta lenni.



2022. jún. 26. 20:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
10, egyáltalán nem volt szobatiszta. Se kaki, se pisi. Amikor az lett, mindkettőre az lett rögtön. Éjszakára egy hónappal később vettük le. Száraz volt előbb is, de félt.
2022. jún. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
64%

Szobatisztaságnak nappalra (!) 4 éves korra kell meglennie.

Vagyis tulajdonképpen csak a nagy átlaghoz képest beszélhetünk késésről, ha egy gyerkőc 3 évesen még nem szobatiszta.

Egy 3.5 éves gyereknél nem utal semmilyen fogyatékosságra, ha még nem alakult ki a szobatisztaság. Nehogy valaki farkast kiáltson már ez miatt.

2022. jún. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

12: én értem, csak tudod emiatt fogjuk később kezdeni az ovit, vagy a rendes ovit talán soha.


November végén tölti a 4. évét, de már szeptemberben kezdenie kell az ovit.


Ma szintén 1 sima alsónadrágban landolt kaki után írom ezt... :(


Maradt durván 2 hónapunk és pont... :(

2022. jún. 28. 13:28
 14/14 anonim ***** válasza:
36%

A bekakilás ennyi idősen nem annyira ritka. 2 barátnőm gyerekénél is probléma volt. És az én lányom is 4.5 éves koráig nem volt hajlandó csak pelenkába kakilni. Ha kellett neki az oviban, akkor tartogatta és itthon magától felvett egy pelust, hogy elvégezze a dolgát. Mivel többnyire hazahozta, úgy voltam vele, várok. Aztán egyszercsak elhagyta ezt a szokását.

A fiamnál nagy nehezen a matricás motiváció vált be. A pisilésnél és a kakilásnál is. Utóbbinál 2 matrica járt. Az első siker nagyon nehezen jött, de aztán gyorsan beindult.

2022. júl. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!