Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit tegyek, hogy előrébb...

Mit tegyek, hogy előrébb jussunk a szobatisztaságban?

Figyelt kérdés
Lányom novemberben lesz 3 éves. 3 és fél hónapja nincs rajta pelenka. 10 percenként ült a wc szükítőre pisilni, mikor úgy döntöttem próbáljuk meg pelenka nélkül. Egyébként előtte már hosszabb ideig száraz maradt a pelenka, tehát valamennyire érett volt rá. Az elején míg újdonság volt, és ment gyakran, nem volt baleset. Mostanában viszont folyton a bugyit cseréljük. Már akkor megy a wc-re, ha becsorog a pisi eleje, vagy látom rajta hogy már kell neki, szólok és dacból nem megy stb. A legnagyobb probléma viszont a kaki. Az elején egy darabig a bugyiba ment, aztán visszatartotta, kemény széklet, laevolac szirup stb. Néhány alkalommal sikerült csak a wc-be, egyébként akkor örülni szokott. Szól, ha jön a kaki, de visszatartja amennyire tudja, de annyi csak kijön, hogy bugyit kelljen cserélni. Van hogy egész nap ez megy, mindig jön egy kicsi, de nem engedi ki. Nagyon okos egyébként, tudja és mondja is, hogy hová kell. Van egy 2 évvel idősebb testvére, látja hogy ő is a wc-re jár. Úgy vettem észre, mióta nyári szüneten van a nagytesó, azóta kezdett rosszabbodni a helyzet, mintha nem is érdekelné az egész szobatisztaság. Nappali alváshoz és éjszakára nem kell pelenka, ezért is gondolom, hogy valamilyen szinten érett már rá.
2022. júl. 17. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Add vissza rá a pelust. Túl nagy figyelem van rá irányítva. Ez így nem fog menni.


De ha pisilésre szobatiszta is lesz,kakihoz add vissza a pelust rá.

Hidd el, el fogja hagyni,ha érett lesz rá.

Nálunk is így történt. 4 éves korában intettünk búcsút a pelusnak kakira, 3.5 évesen pisire.

2022. júl. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot. Az elején, mikor láttam hogy ez a kaki dolog hosszabb folyamat lesz, felkínáltam neki a pelenkát, hogy ráadom és menjen abba, de egyáltalán nem akarta.

A te gyereked így mennyi idősen ment oviba?

2022. júl. 18. 15:55
 3/3 anonim ***** válasza:
3.5 évesen. A pisi rendben volt,a kaki meg esténként pelusba ment itthon.
2022. júl. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!