Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Honnan ered az a tévhit itt,...

Honnan ered az a tévhit itt, hogy a szobatisztaság 5 éves korig kell kialakuljon?

Figyelt kérdés

Már több válaszban olvastam itt.


Ezzel szemben Magyarországon óvoda köteles gyermeknek stabilan szobatisztának kell lennie. Azaz 3-4 éves koráig.


Balesetek lehetnek, de ha csak a pisivel szobatiszta úgy nem mehet óvodába.


Miért terjesztitek az ezzel ellenkező információkat?



2022. júl. 9. 21:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

Nem tévhit. Nappali szobatisztaság 4 éves korig, éjszakai 5 éves korig "elvárt", utána kivizsgálást igényel.

Referenciának megnézheted a gyerek kiskönyvét is. Ennek megfelelően kérdez rá a szülői kérdőív.

2022. júl. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%

*és az teljesen irreleváns, hogy az óvoda ehhez nem igazodik.

Nem igazodik az másban sem.

Felmentést lehet kérni 4 éves korig.

Régen meg csak az utolsó év volt kötelező, akkor meg tudták várni a természetes érést.

2022. júl. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

"Felmentést lehet kérni 4 éves korig."


A kérdésben ezt nem cáfoltam: "Ezzel szemben Magyarországon óvoda köteles gyermeknek stabilan szobatisztának kell lennie. Azaz 3-4 éves koráig."


Akkor, hogy jön ide az 5 éves kor? Akkor már bőven nem mehet normális oviba.


Az, hogy régen mi volt, vagy mi van Németországban sovány vigasz.

2022. júl. 9. 21:16
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Igen,a védőnői kérdőív is 5 éves státuszon kérdez rá
2022. júl. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
4: az nem sokakat érdekel. Főleg nem az óvodát...
2022. júl. 9. 21:20
 6/17 anonim ***** válasza:
31%

Én sem tudom, hogy ez honnan jön, én 3 éves kort tudok.

Nappalra 3 évesen, éjszakára 4 évesen. Nekem még ezt mondták.

Nekem mindkét gyerekem egy hónappal a 3 éves szülinap előtt lett szobatiszta, de a védőnő már kongatta a vészharangot.

2022. júl. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%

De addig nem kóros! Ennyi.

A többibe ne keress logikát!

2022. júl. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
95%

DSM és BNO- betegségek nemzetközi osztályozása szerint (amit az orvosok használnak) 4 éves kortól számít problémának, ha a szekletet, 5 évesen ha a vizeletet nem tanulja meg kontrollálni a gyermek. Ettől függetlenül persze már valamivel elobb is foglalkozunk vele, de hivatalosan innet probléma, szóval nem téves az infó.


Az viszont téves, hogy az ovodakezdes feltétele a szobatisztaság, ha elolvasod ennek a törvényi szabályozásat, magad is meggyozodhetsz róla. Az már más tészta, hogy az óvodák ezt közvetítik és eszerint is járnak el.


Egy gyermekpszichológus.

2022. júl. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Nekünk megmondták, ha nem szobatiszta, nem veszik fel, kész.

Egyébként törvényi szabályozás, az óvoda nem közegészségügyi, hanem köznevelési intézmény.

Tehát az óvónő nem pelenkázhat, nincsenek meg az ehhez szükséges higiénés feltételek. Bölcsiben elő van írva, hogy hol meg milyen formában lehet ezt elintézni, hogy lehet tárolni a pelenkákat stb. Oviban erre nincs lehetőség.

Ami szerintem elég gáz.

Nálunk pl. kiscsoportban több anyuka mondta, hogy a gyerek alváshoz még hord pelenkát, de nem adták rájuk. Inkább bepisiltek a gyerekek, és lehetett áthúzni az egész ágyat. Amúgy nem értem, ez miért higénikusabb?

2022. júl. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
8: "...eszerint is járnak el." - nekünk sajnos ennyi számít. A többi nem érdekes, hiszen hiába mondjuk. Tehát visszakanyarodunk oda, hogy így, vagy úgy, de feltétel. Hiába írod ide a foglalkozásod, ezt is hiába mutatnám az óvodának.
2022. júl. 9. 21:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!