Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy lehet egy 4 éves kislányt...

Hogy lehet egy 4 éves kislányt a teljes szobatisztaságra ránevelni?

Figyelt kérdés

Okos, ügyes, értelmes, erős, egészséges, mindenki dicséri.


Pisivel semmi gond, szól, elintézi, de a kakit azt haza hordja az oviból (mondjuk ez szerencsére) és beletolja a bugyiba sorozatosan MINDIG!

(Éjszakák mindig szárazak, de lefekvésig maga a pokol.)


Nem győzzük már súrolni és tök kellemetlen ez mások, rokonok előtt is meg amikor menni kell valahová folyton rettegünk, hiszen pelust már 1 éve nem hord.


A férjemmel már mindent megpróbáltunk, amit tudtunk: védőnő (szerinte még 5 éves koráig kinőheti), rábeszélés, kérés szép szóval, könyörgés, biliztetés, bili-mesék, mesélés, matricagyűjtés, jutalom, dicséret, biztatás, aztán elkeseredésünkben az utóbbi időben már fenyegetés, zsarolás, de SEMMI nem hatotta meg: röhög rajtunk és szó szerint xarik ránk. És szerinte ez vicces.


Már teljesen el vagyunk keseredve és úgy érezzük, hogy minden reménytelen, mert mi hiába akarjuk, szeretnénk, ha ő nem akarja. :(


Kérdés: mi a fenét csináljunk még?


Mivel lehetne rávenni a gyereket, hogy végre ő is akarja ?


Aki hasonló cipőben járt, azzal mi lett?


Elvehetik azért tőlünk a gyermekünket, mert nem tudjuk szobatisztaságra nevelni?


Létezik olyan, hogy egy gyerek csak a pisit érzi, ha jön a kaki, azt nem?


Nagyon kilátástalannak érzem a helyzetünket, valaki légyszi írjon valami okosat, köszi!



2022. júl. 19. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Az én lányom hasonló, pisivel minden oké, bár éjjel bepisil. De a kaka pelenkába ment 5 éves koráig. 1 hónapja sikerül a wc-be. Szerintem idegrendszeri éretlenség. Pl. tsmt torna segíthet. Ha adnátok neki pelust szerintem szólna előre. És talán még az is jobb lenne, mint a mostani helyzet.
2022. júl. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus?
2022. júl. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Csak hogy a leghajmeresztőbbekre reagáljak először, dehogy vehetik el. Már miért is vennék el, ne viccelj! A fenyegetés, zsarolás a legrosszabb, általában is, de ebben a témában különösen. Én ráadnám a pelenkát és mondanám neki, hogy bugyiban almajd akkor lehet, ha bilibe kakil, mint a nagy lányok. Nem bántóan, csak tényszerűen. Ha ilyen okos, ügyes kérdezted már tőle miért nem akar bilibe kakilni? Sok gyereknek nehéz az elengedése, ez is egy érési folyamat. Persze 4 évesen frusztráló megértelek, de a fenyegetés tuti nem oldja meg. Lehet ti is már nagyon rá vagytok feszülve, nem? Elsővel egyetértek, a tsmt tényleg segíthet.
2022. júl. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem direkt csinálja. Ez valami figyelemfelhívás akar lenni a részéről. Amíg a kakitémával eléri, hogy kiemelt figyelmet kapjon, addig azt látja, működik.

Én kikérném gyerekpszichógus tanácsát, hogy erősítse meg, erről van-e szó, és ötleteket, miként kellene hozzáállni.

2022. júl. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, én mindenkinek zöldet adtam!
2022. júl. 19. 20:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Még pelenkázni kell még.
2022. júl. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!