Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Nekikezdenétek a bilizésnek?

Nekikezdenétek a bilizésnek?

Figyelt kérdés
19 hónapos a lányom. 1-2 hete mondogatja, amikor kakil vagy pisil, hogy ,,kaki van", ,,pisi van". Pisinél nem mindig szól amúgy. Szerintetek érdemes lenne venni egy bilit, hogy ismerkedjen vele, hátha kedve támad ráülni? Egyszer már kérte, hogy hadd üljön rá a wc-re, mint én, nagyon érdekli a téma, mindig jön velem.

2022. okt. 26. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, persze. Szemlátomást nyitott rá.
2022. okt. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, vegyél bilit, aztán nem biztos, hogy szobatiszta lesz hamar, de az nem árt ha van bili.
2022. okt. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm. Sajnos a családban volt rossz példa az erőltetésre (másfél évesen), aztán ezért nem voltam biztos benne, hogy várjak-e még. És ti hogy kezdenétek neki? Reggeli után, amikor kb. kakilni szokott, kérdezzem meg, hogy van-e kedve ráülni pelus nélkül? Vagy csak néha ültessem rá, mondjam neki, hogy mire való?
2022. okt. 26. 15:00
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindig csak úgy, hogy kérdezd meg, van-e kedve úgy pisilni/kakilni, mint a nagyok. Ha ma igen, lehet, hogy holnap nem lesz kedve. Akkor holnap ne erőltesd. Amúgy is nagyon kicsi, még egy év múlva ilyenkor is bőven időben lenne.
2022. okt. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem erőltetni kell. Az, hogy veszel egy bilit nem erőltetés. Nálunk másfél évig a játékbaba használta a bilit, aztán csak kedve lett a lányomnak és ráült.
2022. okt. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Onnantól, hogy mindig jelezte, 1 év volt mire ra is ült.
2022. okt. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én kisfiam is hamar jelezte, 1,5 éves kora előtt. Végül 2,5 éves kora előtt 2 hónappal lett szobatiszta. Addig a plussallatok használták a bilit, ő nem szeretett volna raulni.
2022. okt. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Mi vettünk neki 1,5 éves kora körül. Belepisiltem előtte, hogy lássa mire való. Utána egy ideig elfelejtettük néhány hétre, aztán magától kérte. Most 2 éves, és már oda kakil, pisil. Egyedül az nem megy neki, hogy ha ruha van rajta időben levegye, az öltözést még gyakorolni kell.
2022. okt. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

17 hónapos kislányom is jelzi egy ideje. Neki van már bilije, de eddig nem használtuk, néha játszik vele. 2 napja kitalálta, hogy szeretne ráülni. Peluscsere közben szólt, meg is lepődtem. Megengedtem neki ráültettettem, üldögélt rajta kicsit, de semmit nem produkált. Párszor azóta kérte ugyanígy. Én örülök neki, hogy barátkozik vele, erőltetni nem fogom. Majd biztos lesz eredmény is. Ha csak egy év múlva, akkor sincs semmi.


Úgyhogy vegyetek ti is bátran egy bilit, és várjátok meg mikor szeretné magától kipróbálni.

2022. okt. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mind nagyon hasznos volt!
2022. okt. 27. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!