Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » A tetra pelenka gyakorlatilag...

A tetra pelenka gyakorlatilag csak egy nagy méretű beszegett szegélyű pamutvászon/pamutszatén?

Figyelt kérdés

Kicsit sem vagyok benne a témában, úgyhogy kérlek így álljatok hozzám.

Nemsokára fog születni egy barátnőmnek gyereke és megtudtam, hogy környezettudatos módon akarják majd megoldani a pelenkázást.


Mivel a környezetében senki se tud varrni, ezért ha annyiról van szó a tetra esetében, hogy csupán egy ökotex pamutvászon szegély eldolgozással akkor én nagyon szívesen csinálnék neki több fajtát meglepi ajándékként.


Viszont kicsit elvesztem az információk közt a mosipelusok kapcsán, emiatt zavarodtam bele, hogy ez tényleg csak egy réteg pamutvászon vagy két réteg és PUL közötte vagy mi is pontosan.



2022. nov. 20. 18:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
82%

[link]


Tessék, ez egy pelenka anyag. Szokott lenni pamutból, vagy bambuszból is. De ez önmagában nem elég, max az első hetekben. Ettől függetlenül a textil pelus egy hasznos dolog, büfiztetéshez, nyáron könnyű takaróként is használható, elég multifunkciós dolog.

2022. nov. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk kikapót varrnék egy cuki mintás tetrából. A bambusz anyagú olyan finom, hogy abba törölni a babát öröm. Az lehet 100*100- as méret is. Egy nagyobb kikapó viszont már drágább muri, ha csinálsz ilyet az nagyon jó ötlet.
2022. nov. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet kapni kifejezetten olyan anyagot méterben, amiből kifogót vagy pelenkát lehet varrni, de házilag készíteni pelenkázáshoz annyiból nem szerencsés, hogy a jóféle tetráknak két széle úgy van eldolgozva, hogy nem lesz olyan vastag, mint ha az ember házilag beszegi (pelenkába hajtva kényelmesebb).

De nem csak pelenkázáshoz jó, jó ötlet a mintás tetra készítése, büfiztetésnél vagy orvosnál nem gond, ha vastagabb a széle. Aki nem moshatózik, általában annak is jó, ha az elején van ~20 darab odahaza.

Elég sokféle mosható pelenka van, mielőtt ilyenre költenél, érdemes lenne a barátnőddel beszélni, milyet szeretne. Ahol egybe van varrva a vízzáró külső és a belső, ott nem sokra megy a tetrával, más fazonú külsőbe ugyanúgy bele lehet hajtogatni, mint a többi típusú betétet és van az a fazon (gyapjú nadrág amúgy ;)), ami alá nekem pl. a régebben sokak által használt, csattal a gyerek fenekén maradó hajtogatott tetrapelus vált be, Mégpedig a 80x80 cm-es méret (van 70-es, 60-as, enyhén téglalap alakú is). Ahogy előttem írták, vannak jobb nedvszívó anyagok is ma már a forgalomban, de gyorsan szárad, na meg elég sokoldalúan lehet használni.

2022. nov. 21. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!