Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek, ha a 3 éves...

Mit tegyek, ha a 3 éves gyerekem állandóan a földön fekve hisztizik, pörög,ordít, visít, ha nem kap meg valamit vagy nem az van, amit ő akar és mindig mindenhol szégyenít? Otthon érdekes módon nem csinálja ezt, csak amikor nem otthon vagyunk.

Figyelt kérdés
Boltba már egyáltalán nem viszem, mert tudom, hogy úgyis hisztizni fog. Legszívesebben már sehova nem vinném, egész nap ott ülnék vele a házban, mert már lassan nincs olyan ember a városban, aki előtt nem égetett volna le. Van úgy, hogy jövünk haza, esik az eső, de ő kitalálja, hogy játszótérre akar menni. Mondom neki, hogy nem, erre fogja magát, és a sárba beleugrik és ott hempereg. Nyilván a nadrágját dobhattam el, mert nem jött ki belőle a sárfolt. Ilyeneket csinál.
2020. okt. 13. 09:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Kinövi :D De tényleg. Szerintem minden kisgyereknek van ilyen időszaka. És persze csak boltban, nyilvános helyen csinálják, otthon sose :D
2020. okt. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Ne csinálj semmit. Ez a műsor, és arra vár, hogy beadd a derekad. Ráadásul a gyerekek a minél nagyobb közönséget szeretik. Ha nem figyelsz rá, nem kapja meg, amiért éppen sikít, visít, "sír", de egy szem könnye nincs, akkor előbb-utóbb abba fogja hagyni. Ha meg sáros időben pocsolyába ugrana, fogd meg a kezét és határozottan vidd arrébb. Nem fog neki tetszeni valószínűleg, de ha elég erélyes vagy, akkor meg fogja tanulni, hogy nem ő a főnök.
2020. okt. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem jó eszköz lehet például,ha "szerződést" kötsz vele. Megbeszélitek,hogy mi az amit nem szabad csinálni.Felírjátok egy papírra,hogy mi a "büntetés" ha rosszul viselkedik (pl.szobájába kell mennie,vagy fel kell söpörnie az előszobában),és azt is,hogy mi a jutalom, ha jól (játszótér). Ezt szépen aláírja, aztán kiteszitek a hűtőre,vagy valami látható helyre. Ha rossul viselkedik,aztán nem akarja betartani azt a dolgot amit megbeszéltetek ahhoz,akkor emlékeztesd rá,hogy a jutalom opciókat sem kaphatja úgy meg. A kulcs már csak annyi,hogy sose törj meg,mindig legyen úgy ahogy azt megebszéltétek.
2020. okt. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Egy valamit megkapna, ha rendszer lenne belőle : egy nagy seggrepacsit. Mindennek van határa.
2020. okt. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Én annyit szoktam neki mondani, ha nekiáll durcázni, hogy jól van, de anya most hazamegy játszani, szóval ha megunta a duzzogást, akkor majd jöjjön utánam. 3 métert se kell mennem és már fut utánam. Persze sír meg hisztizik, de egy kisgyereknek ez nagyon ijesztő, hogy ott lesz hagyva, nem fog ott maradni.
2020. okt. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nyilván gondoltam, hogy kinövi és nem fog 30 évesen is hisztizni, de addig, ameddig kinövi, addig mit csináljak?
2020. okt. 13. 11:15
 7/14 anonim ***** válasza:
10%
Szégyenít meg leéget? Szegény gyerek, milyen anyja van🙁 ez egy ilyen korszak, feszegeti a határokat,ő akar irányítani.. Tereld el a figyelmét, ignoráld a hisztit, szakítsd ki a helyzetből. Vagy olvass gyerekpszichológiát ott jó tanácsokat is találsz. De ilyet, hogy megszégyenít?
2020. okt. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
29%
És ha most nem szabod ki a határokat vagy rosszul kezeled a helyzetet, akkor 30 évesen is ugyanígy hisztizni fog, max csak földhöz nem fogja magát vágni.
2020. okt. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
24%

a hiszti általában annak a jele, hogy nem tudja beazonosítani az érzéseit,összezavarodik ezért így csattan ki a feszkó belőle.

Nem vagyok anyuka, csak iskolapszichológus. Ha leguggolsz mellé és elmondod hogy "figyelj, értem, hogy most csalódott vagy, mert nem kaptad meg a gumicukrot, amikor édeset kívánsz. Azért nem szeretném, hogy ilyet egyél, mert árt a fogaidnak. ha hazamegyünk, sütünk együtt sütit, az is édes".

Persze lehet, hogy anyukaként én sem tudom majd ezt hozni és kiakadok, de ha néha összejön, már az siker :D

Ami segíthet, hogy az összekuszált érzéseit segítesz számára beazonosíthatóvá tenni

2020. okt. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

Van az a szint, amikor már a leguggolás sem segít,gyereke válogatja.

A lényeg, hogy légy következetes, bírd ki és előbb-utóbb abbahagyja.

Nálunk is 2 hete kezdődött a sikítós hiszti. Ölelgettem, babusgattam, aztán keményebben szóltam, kapott lelocsolást,sőt egy ponton, amikor megütött, akkor bizony a fenekére is vágtam és eldöntöttem, hogy innentől kezdve nem asszisztálok a hisztijeihez, mert csak olaj a tűzre. Odáig jutottunk, hogy 1 órán át is képes volt sikítani és nem tudtam kizökkenteni semmivel, sőt amint észrevette, hogy rá figyelek, még jobban rázendített.

Na most ha belekezd, szimplán kikerülöm, ha nem figyelek rá, pár másodpercen belül abbahagyja és olyankor jöhet az ölelés és beszélgetés.

Nem, nem könnyű, sőt piszkosul nehéz. Néha én is sírok a másik szobában, de egyszerűen úgy érzem, ha most engedek a zsarolásnak, akkor soha nem lesz előtte tekintélyem.

Az meg hogy mit gondolnak mások: már nem érdekel. Megnézhetnek, sőt meg is szoktak bámulni bennünket, de ezek az ismeretlen emberek közül senki nem jön majd segíteni ha a gyerek a fejemre nől.

2020. okt. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!