Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Akiknél néhány nap alatt lett...

Akiknél néhány nap alatt lett szobatiszta a max.2,5 éves gyerek, hogyan csinálta?

Figyelt kérdés

Azért írtam így a kort, mert nem érdekelnek az olyan válaszok, hogy "majd megérik rá 3-4 évesen".

27 hónapos gyerekemmel nem haladunk már hosszú hónapok óta.

Pedig mostanában akikkel találkozunk (szomszédok, játszótéri ismerősök, távolabbi rokonok stb.) mindenkinél 15-19 hónaposan már teljesen szobatiszta lett a gyerek, éjszakára is. Van, ahol már nagyobb azóta, úgyhogy biztosan tudom, visszaesés sem volt. Ahol meg még ilyen 20 hónapos jelenleg, a saját szememmel látom, hogy nincs rajta pelus, és megy szépen a wc-re ha kell neki. 4 ilyet is ismerek személyesen. Állítólag 2-7 napig tartott a folyamat náluk. Mi meg 20 hónapos kora óta nyúzzuk a bilit (ezek szerint hamarabb is lehetett volna kezdeni?), azóta vannak sikerek, de csak amikor kedve van hozzá, vagy valami jutalmat kilátásba helyezek. Magától nem szól, ha bugyit adok rá, azonnal bepisil. Volt, hogy ráhagytam, naponta 5-6-szor átöltöztettem, de az sem hozott áttörést.

Egyébként nincs semmiben lemaradása, sőt, előrébb tart jóval a koránál, gyönyörűen beszél már 18 hónapos kora óta. Kizárt, hogy nem érett rá, vagy nem értené mit kell csinálni.

Biztos én rontok el valamit. De első gyerek, nincs még tapasztalatom.



2023. aug. 30. 13:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
2.5 éves volt a gyerek mikor levettem róla és azóta szobatiszta. Előtte csak szenvedtünk vele.ha nem érett még meg akkor csak ártasz az erőltetéssel
2023. aug. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Az enyém pont a 2.szülinapja előtt lett az. Szerintem nem csináltam semmi extrát, nem erőltettem, néha ráültettem (olyankor leültem mellé játszani), egyszer véletlenül belepisilt, akkor megértette, mit kell vele csinálni és pár nap alatt átállt a bilire, aztán WC-re szűkítővel.
2023. aug. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Hiába írsz ki több kérdést, ez akkor sem rajtad múlik.

Ha a gyerek nem érik rá meg fejben, akkor nem tudsz semmit csinálni.


Nekem pl az összed ismerősömnél 3+ évesen lett szobatiszta a gyerek.

Fiam csoportjában a 12 gyerekből 6 pelenkásan jött oviba.


Fiam igaz ő elhagyta 2.5 évesena pelust. De magától.

Lányommal hiába veszem le róla, dícsérem ha bilizik, 10ből 8x bepisil. Mert nem érett rá. Ő most 2.5 éves.


A bölcsiben 14en vannak. Abból 10pelenkás.

2023. aug. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem írtam ki másik kérdést már hónapok óta. :D
2023. aug. 30. 14:12
 5/11 anonim ***** válasza:
2023. aug. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez nem az én kérdésem! 🤷 De örülök, hogy ezek szerint vannak sorstársaim.
2023. aug. 30. 14:20
 7/11 A kérdező kommentje:
Amúgy nekem kislányom van. Abban a kérdésben kisfiúról van szó, ha jól láttam.
2023. aug. 30. 14:22
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyira nem az én érdemem volt!

20 hónapos volt a lányom mikor kaptunk egy zenélő, nagyon hercegnős csoda bilit (használt volt)

Így ahogy azt szoktam fertőtlenítés takarítás, és letettem száradni.

A lányomnak nagyon tetszett, és ahogy tőlem látta, letolta a pelust (mi bugyipelusoztunk) ráült és pisilt.

Megdicsértem (nagyon örültem milyen ügyes) aztán onnantól ha kellett neki vagy ment egyedül, vagy engem húzott és mutogatott (még nem beszélt) Ennyi.

0 belefektetett energiám volt.

Az ikreim "csak" 2,5 évesen/utána lettek szobatiszták. Kb ugyan így. Annyi hogy őket fürdetés előtt ráültettem a bilire. Aztán egyszer csak ráültek a bilire maguktól napközben is, és onnantól nem kellett pelus.

A fiam 2 hónappal előbb mint a lányom.


Ez ilyen. Teljesen gyerek függő

2023. aug. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Semmi extrát nem csináltam, amikor már láttam rajta hogy észreveszi mikor pisil (mondta), ill. ritkán pisilt sokat, és éjszakára száraz volt a pelus akkor levettem róla aztán kész. 2 év 2 hos volt akkor, gyorsan ráérzett. Ha ezek a jelek nincsenek, nem erőltettem volna. Ettől függetlenül ovi kezdesnel ő is visszaesett, hiába volt már addigra közel 1 éve szobatiszta.
2023. aug. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ÉRÉSI FOLYAMAT nem a szülőn múlik. A nagy fiam nem volt kettő egyszer belekakilt a biliba, onnan szobatiszta lett, a lányom és a kicsi 3 elmúlt és még pelusos volt. A kicsi 4 elmúlt este még pelusos.
2023. aug. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!