Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Akiknél néhány nap alatt lett...

Akiknél néhány nap alatt lett szobatiszta a max.2,5 éves gyerek, hogyan csinálta?

Figyelt kérdés

Azért írtam így a kort, mert nem érdekelnek az olyan válaszok, hogy "majd megérik rá 3-4 évesen".

27 hónapos gyerekemmel nem haladunk már hosszú hónapok óta.

Pedig mostanában akikkel találkozunk (szomszédok, játszótéri ismerősök, távolabbi rokonok stb.) mindenkinél 15-19 hónaposan már teljesen szobatiszta lett a gyerek, éjszakára is. Van, ahol már nagyobb azóta, úgyhogy biztosan tudom, visszaesés sem volt. Ahol meg még ilyen 20 hónapos jelenleg, a saját szememmel látom, hogy nincs rajta pelus, és megy szépen a wc-re ha kell neki. 4 ilyet is ismerek személyesen. Állítólag 2-7 napig tartott a folyamat náluk. Mi meg 20 hónapos kora óta nyúzzuk a bilit (ezek szerint hamarabb is lehetett volna kezdeni?), azóta vannak sikerek, de csak amikor kedve van hozzá, vagy valami jutalmat kilátásba helyezek. Magától nem szól, ha bugyit adok rá, azonnal bepisil. Volt, hogy ráhagytam, naponta 5-6-szor átöltöztettem, de az sem hozott áttörést.

Egyébként nincs semmiben lemaradása, sőt, előrébb tart jóval a koránál, gyönyörűen beszél már 18 hónapos kora óta. Kizárt, hogy nem érett rá, vagy nem értené mit kell csinálni.

Biztos én rontok el valamit. De első gyerek, nincs még tapasztalatom.



2023. aug. 30. 13:45
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az egyik bnőmnek szobatiszta lett.. kérdezte, hogy mi hol tartunk.


Nah nekem eszembe sem jutott ezzel foglalkozni még akkor

December volt.. 2,5 éves sem

Gondoltam, majd a nyáron… ősszel lesz ovis..


De ennek hatására .. miért is ne? Levettem a pelust


Nah onnan szobatiszta.



Másik gyerek márciusban volt 2 éves.

Ahogy kijött a melegebb idő, levette a ruhát.. pelust és nagyon kevés balesettel szobatista is lett


Îgy felvették oviba 2,5 évesen

2023. aug. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!