Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan érjem el a kisfiamnál,...

Hogyan érjem el a kisfiamnál, hogy használja a wc-t?

Figyelt kérdés

2,5 éves, kb nyár eleje óta szobatiszta, nagyon könnyen ment a dolog, azóta ágytiszta is. Bilibe pisil kakil az eleje óta, nagyon ügyes, nagyon büszke vagyok rá és ő is magára! <3

Viszont...csak bilibe hajlandó végezni a dolgát. Valamiért teljesen kiakad, ha csak ráteszem a szűkítőt a wc-re hogy szokja legalább a látványt. Januárban kezdi az ovit, és ott nem lesz bili. Kicsit félek, hogy addigra nem sikerül wc-re szokni. Próbáltam már olyan helyen is, ahol van pici gyerek wc, de egyszerűen nem hajlandó. Udvaron, játszótéren sincs könnyű dolgom, mert állva sem hajlandó, pedig van itthon kis békás piszoár, de azzal is csak játszik.

Múlt héten mentünk nagyihoz, itthon felejtettem a bilit. Szólt pisi kell, ráraktam a wc-re de teljesen kiakadt. Megoldottuk végül, mert így hajlandó volt használni az unokatestvére bilijét, eddig még azt sem.

Játszira most vettem papír bilt meg zacskót, remélem beválik, viszont ez a wc dolog kicsit aggaszt. Igazából nem érdekelne, mert ráér, így is össze tehetem a kezem hogy szinte egyik napról a másikra szobatiszta lett. De ovi miatt jó lenne ha sikerülne.

Van valaki, akinek a gyereke hasonlóan állt a dolgokhoz? Tapasztalatokkal segíthetnétek. Nem erőltetem egyátalán, néha megkérdezem nem- e akar wc-re menni, mondja nem, oké.

Próbáltam azt is, hogy olyan helyen, ahol van a pelenkázóban wc, egymás mellett felnőtt és gyerek, hogy ott együtt, de csak addig sikerült megegyezni amíg nem kellett volna ráülni. Nyilván nem eröltettem volt nálam bili, csak bepróbálkoztam vele játékosan. Köszönöm.ha végig olvastad, méginkább, ha tudsz is segíteni!



2023. szept. 10. 05:29
 1/4 anonim ***** válasza:
61%
Az oviban nincs más így muszáj lesz arra ülni, és amúgy azok pici vécék.
2023. szept. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igazából sokat nem tehetsz. Nekem kettő van (2,5 és 4 éves lányok), a nagyobbik csak vécébe végzi a dolgát, így indított szobatisztuláskor. A kicsi meg csak bilibe. Elég valószínűtlennek tartom, hogy érettségi idején is bilizne még, úgyhogy majd vált, ha akar (vagy ha muszáj lesz neki, mert oviban ugye nem lesz bili).
2023. szept. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
64%

Januárig rengeteg idő van :) mindig ajánld fel, nézegessétek, legyen a wc-n, szokja.

Egyszer meg fogsz lepődni, hogy belemegy. :D


Ajánlom ezt a könyvet: [link]


Segíthet abban, ha attól fél, hogy a wcben "eltűnik" a pisije, kakija. Mert a gyerekek bizony úgy tekintenek erre, mintha egy testrészük lenne.

Illetve bevonnám abba, hogy együtt visszük a bili tartalmát a wcbe lehúzni. (Kisfiam nekem mindig jön, felnyitja a wc ülőkét, elköszönünk és mint a könyvben van elmondjuk, h megy a szennyvíztározóba)

2023. szept. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen😊

Mindig ő viszi ki kiönteni, felveszem, ő húzza le, nagyon büszke rá, szóval ettől nem hiszem hogy félne.

Nyilván oviban muszáj lesz neki, előbb utóbb rájön ő is. Csak nem szeretném ha azért tartaná vissza az elején, mert nem hajlandó wc-re menni. Ha addig nem jön össze, biztos motiválja majd hogy a többiek mennek:)

2023. szept. 10. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!