Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit tegyek, hogy szobatiszta...

Mit tegyek, hogy szobatiszta legyen?

Figyelt kérdés
A kisfiam januárban lesz 3 éves, nem akarja elhagyni a pelenkát. Nem hajlandó sem a leszoktató pelenkát, sem a kis bugyit felvenni. Vmikor fürdés után hagyom kicsit meztelenül lenni, mondom neki, hogy üljön a bilre, ha pisilnie kell. Rá is ül, de nem csinál semmit. De amikor valóban pisilnie kell, nem szól, nem ül a bilre, bepisil. Olyan, mintha nem érezné, hogy kell neki. Simán elvan a teli pelenkában is, nem zavarja. Semmi jelét nem mutatja a szobatisztaság felé. Hogy segítsek neki? Mivel motiváljam?

nov. 25. 10:52
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
97%
A szobatisztaság idegrendszeri érés függvénye
nov. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
78%
Semmit nem tudsz tenni. Kisfiam majdnem 3.5 éves volt, mikor le tudtam róla venni a pelenkát pisire. Márciusban lesz 4 éves, a mai napig pelenkába kakil. Nem hajlandó se wc-be, se bilibe. Ha nem kap pelenkát bekakil.
nov. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
59%
Az én lányom is most múlt 3 éves ebben a hónapban. Vannak olyan napok, amikor gyönyörűen használja a bilit és a wc-t de csak pisilésre. Kakilni egyáltalán nem hajlandó oda, sír a pelenkáért. Nálunk nehezítő tényező, hogy a pelusba se nagyon kakil csak összemaszatolja de a bugyival is ugyanezt csinálja. Nem egyszerű. Amikor le akarom venni róla a pelust, akkor elszalad és azt mondja, hogy kakil...de egyébként nem csinál semmit.
nov. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
25%
Még 3 éves sincs. Az sem nagy durranás ha 4 évesen lesz az.
nov. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
0%
Én is jócskán megjártam a fiammal. Amikor már nagyon elegem lett megmondtam neki hogy aki nem a bilit használja azért eljön a sápadt asszony( egy buta horror filmből a szörny) hogy elbeszélgessen vele és megtanítsa. Azóta rendben van minden
nov. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak már sok mindenkitől megkaptuk, hogy már rég szobatisztának kellene lennie. Tudom, hogy függ az idegrendszeri érettségtől is, nem is akarom erőltetni, csak hátha vhogy sikerülne legalább hogy nyitottá váljon ez irányba.
nov. 25. 12:13
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
5, egy ilyen ember anyának nevezi magát?
nov. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Próbáljátok meg a vécét. Hátha az jobban bejön.
nov. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
5! Te beteg vagy...
nov. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 babyboom567 ***** válasza:
98%

5-ös válaszoló

Nem tudom ,hogy hány éves a gyereked, de próbáld meg ezt az ijesztgetősdit elfelejteni,mert simán lehet,hogy így is életre szóló traumát szereztél a gyerekednek, ami nem kell,hogy nagy dologban nyilvánuljon meg.

Az én anyám is ilyen volt,kb 6-8 éves koromban azzal ijesztgetett,hogy mivel mi olyan rossz haszontalan gyerekek vagyunk a tesómmal,ő öngyilkos lesz,és minden éjjel kísérteni fog nálunk, lehúzza rólunk a takarót,és rágja a lábunkat.Aztán csodálkozott ,hogy kizárólag lámpafénynél aludtam mindig, kb 40 éves koromig,és rettegek belegondolni még most is,hogy mi lesz ha anyám meghal,hogy fogom kibírni az éjszakákat.Pedig 47 éves felnőtt nő vagyok,és tudom,hogy ez nem így működik.

nov. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!