Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit tegyek, hogy szobatiszta...

Mit tegyek, hogy szobatiszta legyen?

Figyelt kérdés
A kisfiam januárban lesz 3 éves, nem akarja elhagyni a pelenkát. Nem hajlandó sem a leszoktató pelenkát, sem a kis bugyit felvenni. Vmikor fürdés után hagyom kicsit meztelenül lenni, mondom neki, hogy üljön a bilre, ha pisilnie kell. Rá is ül, de nem csinál semmit. De amikor valóban pisilnie kell, nem szól, nem ül a bilre, bepisil. Olyan, mintha nem érezné, hogy kell neki. Simán elvan a teli pelenkában is, nem zavarja. Semmi jelét nem mutatja a szobatisztaság felé. Hogy segítsek neki? Mivel motiváljam?

nov. 25. 10:52
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
0%

10, légyszíves ne kritizáld a nevelésemet.

[link]

Ő a sápadt asszony, szerintem még vicces is. Majd pár év múlva jót nevetünk ezen, addig meg legalább jól viselkedik

nov. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, ő észre szokta venni, amikor épp beleengedi a pisit a pelenkába? Mutat olyankor valami reakciót? Te észreveszed amikor épp pisil a pelusba?
nov. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 babyboom567 ***** válasza:
98%
És csodálkozunk, hogy miért ilyen elcs..eszett a világ,mikor egyes szülők, szándékosan teszik lelki nyomorékká a gyereküket,és még helyesnek is gondolják.Elárulom 5-ös, nem fog a gyereked ezen röhögni.Egy beteg állat vagy.Kezdjed gyűjteni a pénzt a gyereked felnőttkori pszichoterápiájára,egész biztosan szüksége lesz rá, ilyen szülő mellett.
nov. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
1%

Az 5-ös válaszoló módszerében pedig én sem látok semmi különöset. Akkor sem, ha tudta a gyerek 3 évesen, hogy ki az a "sápadt asszony". A módszer meg leírása szerint hatásos volt, és ez a lényeg. Felesleges problémázni miatta.

Gondolom a 10-es válaszolónál sem lehet minden rendben, ha 30 év alatt sem heverte ki az ilyesmit. De kétlem, hogy ez lenne az optimális.

nov. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 babyboom567 ***** válasza:
92%
Jah, és 5-ös, nem kritizáltalak, hanem mélységesen lenézlek,és rettentően sajnálom a gyereked, hogy ilyen szülő jutott neki.
nov. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
0%

13,15,

Ízlések és pofonok. Gusztustalannak tartom hogy másnak a nevelési módszereit kritizáljátok.

Semmivel sem különb az én sápadt asszonyos sztorim mint amikor más anyukák azt mondják a gyereknek hogy ne menjen el idegennel mert elrabolja..

Nekem is azt mondta az anyukám, hogy ha elmegyek egy idegennel akkor elrabol, berak egy pincébe és sosem találnak meg mert senki se fogja hallani a sikolyaim. Nem is kellett nekem több, sosem mentem el idegennel. Mégis egy épp egészséges felnőtt lettem, és hálás vagyok anyukámnak hogy megtanította.

Az én gyerkőcöm is hálás lesz majd.

nov. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
0%
14, Köszönöm! Minden szülőnek úgy kell nevelni, ami beválik neki.
nov. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Ja ami beválik.. vágd már pofán, máshogy nem működik. Mond neki hogy eljön érte a rezfszu bagoly nem csinálja többet...

Ez a lehető legrosszabb taktika. Nyilván minden szülő úgy neveli ahogy akarja ettől még a gyereket sajnálom.

nov. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
8%
18, hát a sápadt asszony csak akkor jön el, amikor rosszul viselkedik, és azóta nem viselkedett rosszul, szóval nem is ijesztgetem. Csak egyszeri dolog volt egyelőre.
nov. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de egy gyereknek a fantáziája sokkal dúsabb mint egy felnőttnek. Ő ezt nem úgy éli meg mint te, ő elképzeli és fél tőle. A félelem miatt nem csinál rosszat nem pedig amiatt mert tudja hogy azt nem lehet, nem az oka miatt nem csinálja hanem mert fél. Te szeretsz félni?
nov. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!