Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Akinek csak 3,5-4 évesen...

Akinek csak 3,5-4 évesen (vagy még később) szobatisztult/ágytisztult a gyereke, nem okozott problémát megfelelő méretű és kapacitású pelenkát találni?

Figyelt kérdés

Olyanokhoz szól a kérdés, akinél kitolódott a gyerek szobatisztaság, és nemhogy 3, de már 4 is elmúlt esetleg, az ágytisztaság meg még tovább húzódott.

Nektek melyik méretű pelenka vált be akkor amikor már "nagy", majd 4 éves, vagy idősebb volt a gyerek, és még kellett?

Ilyenkor mennyi fogyott egy nap, vagy milyen gyakran cseréltétek? Mert ugye minél nagyobb a gyerek, annál többet is pisil.

Most 3 éves, és még semmi jele nincs, persze tudom megoldódhat, de inkább megkérdezem. (Mi Rossmann sajátmárkás pelust használunk, itt 7-es a legnagyobb méret. De pl. Pampers-ből asszem nincs is 7-es ahogy néztem.)

Szóval a kérdés: későn szobatisztuló gyerekre jó még a legmagasabb méretű pelenka? Nem fog kelleni esetleg gyakrabban cserélni? Mire lehet számítani?



dec. 31. 14:48
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Az én kisfiam 4 éves korában szokott le a pelusról. Nem volt hajlandó bilire, WC-re ülni az istenit se, de ahogy oviban mondták neki az óvónők, hogy lassan le kéne róla szokni és én megbeszéltem vele ezt szintén leszokott róla. Pampers kapott és amikor magyaráztam neki, hogy szűk a pelus már, nem tudunk nagyobbat venni meg persze jött a manó este és kérte a pelust lemondott róla. Napközben hagytam itthon pelus nélkül amúgy, bugyit kapott és ha kakilni, pisilni kellett akkor adtam rá. Fokozatosan sok beszélgetéssel, rámutatásokkal igazat adott nekem. :)
dec. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Van 8 méretű pelus is, és dm sajátmárkás 4-7 és 8-12 éves korig pelus.
dec. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%
Van, de 6 éves azért ne pelusozzon már...
dec. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Kapacitás gond miatt már 2,5 évesen 7-es liberót hordott a lányom, hiába volt csak 12 kg. Ez kitartott addig amíg szobatiszta lett majdnem 4 évesen.

Egyébként tartós beteg gyerekeknek Berbero-t, Senit, Tenat írnak.

dec. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

3#


Ez nem kívánságműsor. 🙄 És a fejedre is állhatsz, ha a gyermeked nem érett, vagy más probléma van.


Mivel a 8 éves lányom érintett, vesegondozóba is járunk, ezért írtam a 2# kommentet.

dec. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Pomette-t használtunk. 4 éves koráig volt pelusos éjszakára. Nekünk bevált.
dec. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Mi UK-bòl hoztunk ismerősnek nagyobb pelust, mint ami Magyarorszàgon kaphatò. Lidl-ben vettem
dec. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
4+ méretű Pamperst használtunk, amikor közel 3 évesen szobatiszta lett a lányunk. 7-es is van ebből a márkából, azért ki ne találjuk már, hogy nem elég egy 3,5-4 éves gyerekre.
dec. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%
8, nincs két egyforma alkatú gyerek. Lányomra már 7 hónaposan 5-ös pelenka kellett. Amikor kórházban voltunk is abba csomagolták, mert az eggyel kisebb már nem fogta meg a vénás antibiotikum okozta híg cuccot. 1 évesen a 6-ost nőtte ki 9,3 kilóval. Nevetséges elképzelés lett volna, ha 4+-osból szobatisztul.
dec. 31. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
62%
Nem okozott problémát, volt nagyobb méret.
jan. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!