Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikor kezditek/kezdtétek a...

Mikor kezditek/kezdtétek a bilire szoktatást? Mi volt a feltétele nálatok?

Figyelt kérdés
Kérem, kerüljük a háborút és egymás lepontozgatását! Aki csak azért jön, hogy vitatkozzon, inkább menjen máshova. Előre is köszönöm!:)

2012. júl. 5. 15:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

a védőnő azt mondta akkor érett meg rá amikor a délutáni alvás után tiszta a pelus - nem pisilt bele- ekkor ébredés után felült a bilire és tudott is pisilni ebből csináltunk rendszert . piros pontokkal jutalmaztam érte kis táblázatba ragasztottam őket. bíztattam mindenkinek elmeséltük hogy milyen ügyes nagylány...


két hét alatt rászokott . két éves volt és ősz.

2012. júl. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

2év,3 hónapos volt mikor már szépen beszélt. ez most tavasszal volt, 2-3 hétig bepisilt, majd szobatiszta lett :)

most már az alváshoz sincs pelust, közben a bilitől is megváltunk, wc-re jár mint a nagyok, egyedül, felül, elintézi a dolgát, megtörli, lehúzza... nagyon büszke vagyok rá, hisz 2,5 évesen azért ügyes tőle :)

2012. júl. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Na, ez aranyos!:) Én is kb. 2 évesen kedtem sa lányommal nyáron. A fiam még kicsi, de már szóltak néhányan, hogy el kéne kezdeni, mert az ő gyerekük pl. már másfél évesen szobatiszta volt. Én kicsit elbizonytalanodtam, hogy későn kezdtem volna anno.
2012. júl. 5. 16:03
 4/11 anonim ***** válasza:

Mi már párszor nekiugrottunk, de még nincs eredmény.

15 hónapos volt, mikor tudta, mi az a kaki, majd 2-3 hónapra rá a pisit. Majd jött az, hogy mondta, hogy kaki és 10 perc múlva valóban volt kaki. Előkészítettük a bilit, de nem sikerült bele többszöri próbálkozás után se semmi.

Mikor pisizacskót kellett feltennem neki, akkor szólt, hogy mikor pisilt bele.

Aztán minden este, fürdés után, nekiindult pisilni, ha elég gyorsak voltunk, akkor nem a szőnyeget pisilte össze.:) Akkor odakészítettük a bilit, néhány napig bele is pisilt. Akkor próbáltam napközben is, de nem sikerült bele semmi és este se volt hajlandó már belepisilni. Próbáltuk a wc-vel is, mert oda is néhányszor rá akart ülni, de oda sem sikerült semmi.

Úgyhogy én még hagyom. Szerintem már közel van az érettséghez, de még nem teljesen.

A férjem egyik rokona az úgy csinálta, egyébként 3 hét alatt szobatiszta lett a gyerekük, hogy levette róla a pelust, jó párszor összepisilte és kakilta a kis gatyáját, aztán az apuka szerint elunta és már nem kell éjszakára sem a gyereknek a pelus. Én így nem szeretném. Ők erőltették. Ennek is meglett az eredmény, de valójában ott arról van szó, hogy nem akarnak pelusra költeni. A tápszerrel is így voltak.:(

2012. júl. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Utolsó! Mi az a pisizacskó?
2012. júl. 5. 16:07
 6/11 A kérdező kommentje:
A fiam 10 hónapos, én nem érzem, hogy biliztetni kéne egy ekkora gyereket. A maz. az, hogy ha kakil, utána nyugtalan és esetleg mondja, hogy kaka. A napokban mondta többször is. De előre még nem tudja jelezni, órákig meg nem ültetném a bilin :)
2012. júl. 5. 16:09
 7/11 anonim ***** válasza:

A pisizacskó egy speciális kis zacskó a babáknak, ha vizeletet kell náluk vizsgálni, amit felteszel nekik, ők belepisilnek és abban el tudod vinni az orvoshoz a baba vizeletét.

10 hónaposan szerintem is felesleges elkezdened, bár lesz olyan, aki azt fogja mondani, hogy nem. De szerintem ilyen pici korban ha bele is pisil, az pusztán véletlen lesz és nem tudatos.

Szerintem még ráérsz. De te látod, hogy mennyire fejlett ilyen téren. A fiam még nem teljesen, úgyhogy én nem erőltetem.:)

2012. júl. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja, oké. Ilyesmire gondoltam:) Már majdnem azt hittem, valami csodálatos újítás a gyermekápolásban...:)
2012. júl. 5. 16:33
 9/11 anonim ***** válasza:
3 hónapja szobatiszta a lányom.Irdatlan hisztibe kezdett egy reggel amikor tisztába akartam tenni.Visított,hogy nem kell pelu.Nem adtam rá,egész nap a bilire járt,nem történt baleset.Azóta teljesen szobatiszta lett és már a wc-t használja.
2012. júl. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Fiam 14 hós, most fog bilit kapni.
2012. júl. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!