Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezdtétek el babátoknál...

Hogyan kezdtétek el babátoknál az önálló evésre való "szoktatást"?

Figyelt kérdés
Próbáltam, kisfiam elé darabos ételeket tenni, de szétnyomkodja a kezével nem eszi meg. Ha kanalas ételt eszünk akkor meg állandóan belenyúlkál az ételbe és ott is "trancsiroz". Ti hogyan csináljátok? Ja, 13 hónapos.
2012. ápr. 3. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, most nem segítek neked ezzel, de a kérdésed olvasva, fogalmam sincs, én hogyan fogtam volna hozzá.

Kislányom kb. 15 hónaposan egyszerűen kivette a kanalat a kezemből és egyedül kezdett enni. Igaz, hogy a szája előtt mindig megfordította a kanalat és így rendre kipotyogott az étel belőle, de nem adta fel. Olyat is csinált, hogy odaadta nekem, hogy én kanalazzak, de aztán kivette a kezemből és a szájacskájához már ő vitte.

Ha megvárnád, míg ő érdeklődik az önálló evés iránt?...

2012. ápr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam is szetnyomkodta de evett is belolle valamennyit. Aztan ahogy telt az ido egyre tobbet evett meg es egyre kevesebbet nyomkodott szet. Jelenleg 26 honapos de pl. a szendvicset mai napig szetszedi, keeszi belolle a szalamit, paprikat, sajtot stb. lenyelja a vajat es a vegen megeszi a kenyeret. :) Gondolom nem kell leirnom, hogy nez ki utanna minden. Reggel ha muzlit eszik akkor mai napig szetnyom parat a talcan es ilyenkor ket elloket kell eleje tennem + az oleben egy konyharuha. tegnap este a csirkehusos-gombas pitet szetnyomkodta. evett is belolle egy jo adaggal de kerult az asztalra is belolle boven szetnyomkodva. Ha palacsintat eszik akkor kesz kaosz van. Szoval meg mai napig szetnyomkodja mikozben eszik. Engem annyira nem zavart es zavar amennyiben kerul a szajaba is. Allitolag a bolcsibe a szendvicset megeszi anelkul, hogy szetszedne. :)
2012. ápr. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 xStefix ***** válasza:
100%

Szerintem is várj türelemmel, amíg ő fog elkezdeni érdeklődni. Persze közben mutass neki példát és te etesd kanállal, hogy egyen és lássa, hogy így kell, de ha még nem kész rá, úgyse tudod rávenni.

Vagy esetleg villával, hátha?

2012. ápr. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne erőltesd, majd eljön a pillanat, amikor magától akar enni. Az én Lányom 17 hónapos és kb. 1-másfél hónapja próbálkozik az egyedül evéssel. Vacsinál már nagyon ügyes, mindent felkockázok neki, ő pedig szép sorban, ügyesen megeszi. Nem is maszatol sokat. Villával is ügyesen eszegeti már a tésztát, de van, hogy kézzel besegit. A kanállal még ő is bénázik, de már egyre ügyesebben juttatja el a szájához a kaját.

De én úgy gondolom erre ugyan úgy meg kell érni, mint pl. a szobatisztaságra. Ha erőlteted, akkor hónapokig tartó nyűg, ha megérett rá, akkor frappánsan napok-hetek alatt megoldódó dolog.

2012. ápr. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az elottem levok jol megirtak, meg kell varni, mig erdeklodest mutat, nem szabad eroltetni
2012. ápr. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat, akkor nem erőltetem. Ja, most a narancs kockából csinál narancslét :-((((
2012. ápr. 3. 17:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én lányomat másfél évesen kezdte el érdekelni az önálló evés. 1 hét alatt megtanult szépen enni villával és kanállal is. (az almát is kockára vágtam, és villát adtam a kezébe, hogy gyakoroljon) :-)

Előtte is próbálkozott, de akkor én is fogtam a kezét, úgy etettem. A trancsírozást nem nagyon hagytam.

2012. ápr. 3. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ Neked is :))
2012. ápr. 4. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!