Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 2 éves a fiam, és egyszerűen...

2 éves a fiam, és egyszerűen nem akar szobatiszta lenni, pedig már készen áll rá, testileg, és szellemileg is!?

Figyelt kérdés
Mit lehetne kezdeni? Milyen praktikák vannak? Nem akarom erőltetni, de az idő halad és fel kell készülni az óvodára, és nem veszik fel ha nem lesz szobatiszta! Adjam be bölcsibe hátha ott megtanulja? vagy mi a megoldás?

2013. márc. 18. 09:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%

ha nem akar akkor még nem áll készen rá

még van 1 éved ne pánikolj és ne kényszeritsd rá

2013. márc. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Andizsuzsi ***** válasza:
75%
Ha nem "akar" szobatiszta lenni, akkor nem áll rá készen (szellmileg). Te pedig rágörcsölsz, attól való félelmedben, hogy nem mehet majd óvodába, amit a gyerek érez, és a WC-zést valami misztikus dolognak gondolja. Hagyd egy kicsit a dolgot, ne erőltesd, és főleg ne csinálj belőle nagy ügyet. Ha sikerül bilibe-WC-be produkálni, örüljetek, de ennyi. Még egyetelen testileg és szellemileg ép ember sem maradt pelenkás.
2013. márc. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%

Mi az, hogy készen áll rá szellemileg és testileg?

Mert alapvetően, ha készen áll rá, akkor le is szokik róla.


Én szabadon hagytam a lányomat, hagy járkáljon pelus nélkül. Elmondtam, hogy szóljon, ha kell pisilnie. Volt néha baleset, de 2 hét alatt szobatiszta lett.

Amúgy a nyár lehet még a "mentsvár", mert akkor sok gyerek könnyebben leszokik, ha a jó meleg időben pucéran szaladgálhat, úgyhogy elkésve még nem vagytok az oviig.

2013. márc. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 klopusz ***** válasza:
68%

Szia!


Először is: nyugi!

Jön a nyár, akkor majd szaladgálhat egy szál kisgatyában. Ha látja, mi történik "odalent", más szemmel fogja látni a dolgokat. A záróizmok szabályzásának "megtanulását" nem tudod siettetni.

Meg fogod te is látni, hogy két-három hónap alatt mekkorát tudnak fejlődni.

A bölcsi abszolút nem jó, mert ott inkább bepelenkázzák a gyerekeket, hogy ne legyen velük gond.

Lányaim kétévesen lettek szobatiszták nappalra, igaz mindketten nyári születésűek. A fiam decemberi, na ő 2,5 évesen lett szobatiszta, szintén nyáron.


Remélem, segítettem.

2013. márc. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%

Nézd, ha egy gyerek idegrendszerileg megérik a szobatisztaságra, az szobatiszta lesz. Amelyik meg nem érett rá, az meg nem lesz az.

Nem lehet, hogy te azt hiszed, hogy érett rá, pedig nem az és csak görcsölsz rajta, hogy így nem mehet majd oviba, meg stb? Az én fiam 2 és fél éves és nem szobatiszta. Akkor most legyek én is kétségbeesve? Nem vagyok, mert látom rajta, hogy még nem teljesen kész rá. Közel vagyunk, de még nem a teljes érettség van.

Milyen jelei vannak, hogy készen áll rá? Felismeri a pisi és kaki ingert? Tudja előtte időben jelezni és vissza tudja tartani addig, amíg a bilire vagy a wc-hez nem jut el? Nincs baleset? Mert ha ezek nem teljesülnek, akkor az a gyerek még nem érett a szobatisztasághoz.

Egyébként az óvoda 3 éves kortól van, minimum 2 és fél éves gyereket vesznek csak be az óvodába, ha van hely és szobatiszta, előtte nem. A tiéd még csak 2 éves. Tehát minimum fél év, de amúgy 1 éve van arra, hogy szobatiszta legyen. Akkor hova a sietség?

Ez nem tanulás és akarás kérdése, hanem a gyerek egyéni idegrendszeri érettségéé.

2013. márc. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
64%
Az én környezetemben minden kisfiú szinte kivétel nélkül inkább a 3 évhez közel lett szobatiszta. Nekem lányom van, ő 2,5 évesen, nyáron. Csak bugyit adtam rá, 3 napig bepisilt, 4.nap reggel kérte a bilit, úgyhogy 3 nap alatt szobatiszta lett, rá egy hétre éjszakára is. Szerintem várd meg a nyarat, és akkor próbáljátok csak. És még akkor sincs gond, ha nyáron nem jön össze teljesen.
2013. márc. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Visszatudja tartani a pisit-kakit mert már számtalanszor bebizonyította.
2013. márc. 18. 09:31
 8/21 anonim ***** válasza:
64%
Ha nem akarja még, akkor nincs készen rá. Ne aggódj, hamarosan megoldódik, tartsd minél többet pelus nélkül otthon, a meleg szobában és ha minden esetben szól, amikor pisilni vagy kakilni kell (és ki is bírja a biliig, wc-ig) akkor lesz rá készen. Egyébként még sok időtök van, a nyár erre amúgy is alkalmasabb. Emistt ne add bölcsibe, tapasztalatom szerint ott csak "visszafejlődik" ezen a téren, igaz, csak átmenetileg. Kisfiam 2.5 éves, itthon teljesen szobatiszta, de a bölcsiben alváshoz még adnak rá pelust, amit természetesen használ is, itthon pedig nem kap és mégsem pisil be... Kértem, hogy ott se adjanak rá, de akkor meg bepisilt, szóval itthon ügyesebb.
2013. márc. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
3 éves koról kötelező az óvoda! És ha nem lesz szobatiszta? Akkor nem veszik fel!! Az óvodáskor a legszebb kór! Csak az ő érdekét nézem, és tartom szembeötlött :)
2013. márc. 18. 09:35
 10/21 anonim ***** válasza:
76%

Figyelj.. 3 éves kortól kötelező, ok..


De a gyerek addigra nappalra szobatiszta lesz, hidd el.. éjszakára pedig nem érdekes, hisz azt nem kérdezik, és éjszaka otthon van amúgy is.


Az egyik bölcsistárs nálunk (4 évesek elmúltak mostmár ovisok!) még éjszakára mindig pelenkás... és szerintem itt már az anyja a hibás, mert nem meri pelenka nélkül lefektetni. És oviba jár, együtt a lányommal. Nappalra persze szobatiszta.

2013. márc. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!