Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Van értele éjjelente keltegetn...

Van értele éjjelente keltegetni a gyerkőcöt, hogy pisiljen? Vagy több kárt csinálunk, mint hasznot?

Figyelt kérdés
31 hónapos a kisfiam és pár nap alatt saját maga kezdeményezésére szobatiszta lett nappalra, immáron kb. két hónapja. masszívan tiltakozik az éjszakai bugyis pelust ellen is most már és pár éjszakát aludt is már kisgatyában és összességében több a száraz éjszaka, mint a balesetes, de valahogy ódzkodom attól, hogy levegyük éjjelre a pelust, mert egyébként nagyon rossz alvó volt mindig is, de pár hete átalussza az éjszakákat. a pisiltetésre sem ébred fel gyakorlatilag. de nem is akarnám, hogy hozzászokjon ahhoz, hogy pisiljen éjszaka, h amúgy tudná tartani egész éjjel esetleg. de számomra az is elképzelhetetlen szinte, hogy 10 órát kibír pisilés nélkül, pedig pár éjjel volt már rá példa elvétve. van matracvédő gumilepedőnk, van elég váltás ágynemű és váltás pizsi is, de arra sem ébredt fel a törpi, hogy pisiben fekszik :-((( nem tudom, mi lenne a jó. ártok azzal hosszú távon, ha éjjelente bilire ültetem éjfél felé, mielőtt lefekszem? ha nem, akkor meddig érdemes így csinálni? vagy hagyjam rá, menjen a kisgatya és ha felébred az ingerre, örülünk, ha meg nem, akkor törődjek bele, hogy min. fél órával kevesebbet alszik ezeken az éjeken, mert az ágynemű és pizsicserére felébred és min. fél óra míg visszaalszik? :-(( nem tudom, mi lenne a jó
2013. jún. 13. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Én hihetetlen rossz ötletnek tartom az éjszakai felébresztést. Tudom, hogy van ez a módszer mert gyakran éjszakázok állami gondozott gyerekekkel, de még soha egyiknél sem hozz eredményt ez a módszer, inkább csak kín volt és nem is voltam hajlandó őket kelltegetni, egyszerűen szívtelenségnek tartom. Akkor már inkább keljen reggel nyakig pisiben. Vagy ha éjszaka szól, hogy bepisilt le cserélitek. szerintem vannak ennél jobb megoldások is. Délután és este már csak kevesebb folyadékot fogyaszt, lefekvés előtt mindig pisil, vannak szoktatós pelenkák valamint mosható szoktatós pelenkák ezekről talán megtudnád győzni, hogy ez nem pelenka ha nem éjszakai kis bugyi.
2013. jún. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nos, a mosható pelus még eszembe sem jutott. ennek utánajárok :-) keltegetéssel száraz egyébként, de keltegetés nélkül is képes többnyire száraznak maradni. a keltegetésre meg azért is voltunk átmenetileg vevők, mert tényleg fel sem ébred rá kicsit sem. az ágyneműcserére viszont igen, ha egyáltalán képes volt felébedni arra, hoy bepisilt
2013. jún. 13. 22:22
 3/8 anonim ***** válasza:
"tényleg fel sem ébred" hát igen, de azért csak megzavarod az alvását. Így, hogy fel sem ébred rá még károsabbnak tartom, mert akkor annyira de annyira mélyen alszik, hogy vétek felébreszteni. Én nagyon a módszer ellen vagyok, de ha ti így látjátok jónak akkor így kell csinálni! Te gyermeked te tudod mi a legjobb számára.
2013. jún. 14. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

nálunk 3 fiúnál bejött.Este mikor mio feküdtünk keltettük azt a fiút, aki épp leszokóban volt a pelusról, mindig száraz maradt reggelre.Fel sem ébredt még a wc-n is fogni kellett,mert aludt:) Csak az átállás első hónapjában csináltuk,amúgy mi sem akartunk ébreszteni és pisiltetni, de többször volt így baleset, annak ellenére, hogy lefekvéskor mindig pisiltetés volt.


Amúgy sztem az is bejöhet, amit az első mond, hogy délután már kevesebb folyadék,kérdés a gyerek ezt megérti-e, hogy most ne igyál,mert éjszaka lehet bepisilsz.

2013. jún. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Amúgy sem nagy ivó,ez nem okozna gondot.viszont a módszertől pont azért ódzkodom én is,mert kegyetlenségnek tartom.én se örülnék hasonló inzultusoknak :-) szerintem az lesz,h engedek neki,állandó bugyis lesz és ha délután-este sokat iszik,akkor pisiltetem,egyébként meg rábízom a dolgot
2013. jún. 14. 07:40
 6/8 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..


ez az én kérdésm volt!! Hátha segít

2013. jún. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TKI Ibolya ***** válasza:
53%
Én biztosan nem keltegetném szegényt.Nyilván még nem érett arra ,hogy éjjel is pelus nélkül legyen ha bepisil.Hiába kelted fel ha nem ébred fel akkor ebből még csak nem is tanul semmit,mert nincs magánál.Viszont ha minden éjjel felébreszted ezzel még alvás zavart is okozhatsz neki.
2013. jún. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.nem ébresztjük végülis,hanem akkor pisiltetjük,ha felébred.csak a gatyót tűri meg,de balesetmentes :-)
2013. jún. 23. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!