Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ti hogy bírjátok idegileg,...

Ti hogy bírjátok idegileg, hogy a gyerek mindent összepiszkít még a lakásban is, amikor szobatisztaságra próbáljátok nevelni?

Figyelt kérdés

"Nálunk egy hétig volt ez a helyzet. Pedig a fiam kérte, hogy vegyem le róla a pelust. Aztán össze-vissza pisilt mindent bent a lakásban. Nálunk is mindig azt mondta, hogy nem lesz pisi, a következő percben már folyt is."


Az ilyen eseteket csak én tolerálom ilyen rosszul? Én nem ülnék, feküdnék bele abba az ágyba, amit már összepiszkított a gyerek.

Nem vagyok anyuka, ha ez számít valamit, de van 2 öcsém, akik nem nagyon csináltak ilyesmiket szerencsére.



2013. júl. 1. 14:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%

Az összepiszkít szót én még csak kutyára macskára hallottam használni.

Amúgy meg a szobatisztaság erről szól.

Én ki szoktam mosni az ágyneműt mielőtt belefekszem.

2013. júl. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Szerintem furcsa a hozzáállásod. Amugy nem midnen gyereknél van baleset vagy legfeljebb 1-2 alkalommal fordul elő sokaknál.
2013. júl. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%

Majd ha lesz gyereked, térjünk vissza rá.

Azért nézd már ki másból, hogyha a gyerek összekakilja a kanapét, az anyja nem fog belefeküdni, hanem kitakarítja. Nem írja, de logikus. A szobatisztaság ezzel jár, gyanítom, te sem balesetek nélkül lettél szobatiszta.

A kislányom fél éve szokott le a pelusról és előfordult, hogy lepisilte a szőnyeget. Ez van, kitakarítottam. Kaki soha nem ment még eddig máshová, csak bilibe vagy pelusba, de el tudom képzelni, hogy mondjuk egy hasmenésnél elő fog fordulni. Nem direkt, de ez ezzel jár. Ez nem attól függ, hogy jól nevelt-e a gyerek.

2013. júl. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%

Hát kérem a szobatisztaság nem megy egyik napról a másikra, közben bizony vannak balesetek, kinél több, kinél kevesebb. Piszkítani nem piszkít a gyerek, csak a kutya vagy a macska. A gyerkőcöknél ez az élet rendje, te is így nőttél fel. Attól, hogy bepisil az ágyba még nem kell megbolondulni, van matrcavédő, gumilepedő, az ágyneműt meg amúgy is rendszeresen mosni kell. Kicsit több mosás mit számít ilyen helyzetben. A matracba nem megy bele a pisi, akkor meg mi a baj? Gondolom nem a beleszáradt pisiben fetrengenek. Ha lesz gyereked sok mindent átértékelsz majd. Attól, hogy vannak kisebb testvéreid, a gyereknevelés negyedét sem ismered, sok dolog lehet, amit nem veszel észre, vagy nem úgy értékelsz mint anyukád.

Én átestem már a szobatisztaságra szoktatáson, nem kell beleőrülni, nehéz anyának és gyerekének egyaránt, de megoldható. Gumilepedő, matracvédő, rengeteg ruha, mosás nagyüzemben, felcsavart szőnyegek, csőre töltött felmosó, állandó bilikészültség. Nehéz, de megéri, mert nagy dolog egy gyerek életében.

2013. júl. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Igen, az ágyneműt egyértelmű, hogy kimossa, még valahogy a szőnyeget is. De a kanapéba beleivódik és szerintem szagot hagy.

Egyébként nem szeretnék gyereket a közeljövőben és a távoljövőben sem, pont ezek miatt, bekakil, bepisil, ordít ha kell-ha nem, kikeni az egész lakást kajamaradékkal, utál kezet mosni... stb.

Úgy gondoltam, ha mégis szeretnék gyereket, akkor örökbe fogadok egyet, így neki is segítek és én is "készen" megkapom.

2013. júl. 1. 18:44
 6/20 A kérdező kommentje:
És nem utolsó sorban, köszönöm a válaszokat!
2013. júl. 1. 18:44
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem jutottunk el odáig, én is azt hittem, minden alkalommal kb. össze fogom hányni magam, aztán a világ legtermészetesebb módján takarítottam fel a pisit-kakit, még csak undort sem éreztem. Ha pedig tartasz a szagtól, vannak remek kárpittisztítók.
2013. júl. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
79%
Kedves kérdező! Hány évesen akarsz örökbefogadni gyereket? Elég sokáig lehetnek váladékos " balesetek". A saját gyereknél sokkal jobban tolerálnád ezeket, mint egy " idegennél". De valószínűleg ilyen hozzáállással tényleg nem lenne szerencsés gyereket vállalni. Örökbefogadni meg semmiképp!
2013. júl. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Az ilyen balesetekre fel kell készülni.

Egyszerűen egy gumilepedőt kell teríteni a rendes lepedő alá.

...

A visszaesésről egy élményem van.

2,5 éves lányommal nyaralni mentünk egy szerény helyre.

Visszaesett, mondván: "Büdös vécé."

2013. júl. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi épp ennek az élménynek a közepében vagyunk..:-DD

Hát mit mondjak? Nem egy élvezet, de nem undorodom, vagy ilyesmi, inkább a drukk van bennem, hogy sikerüljön, tudod, én sem akartam gyereket, de végül örülök, hogy így hozta az élet, mert ennél nincs nagyobb flash..:-))

Egy kisgyereknek meg a szobatisztaság kérdése az első olyan dolog, amit akarattal csinál, iszonyú nagy téma nekik, és ez hidd el, hogy egy jó dolog.


Én minden ágyra gumilepit tettem, ha meg az ülőgarnitúrára ül, ott aláteszünk egy kisebb szőnyeget, aminek szintén gumis az alja, így gyakorlatilag sehová nem megy cucc, amit ne tudnék kitakarítani...


Amúgy összességében pillnatnyilag tényleg már tköm tele az állandó pisi-fel/kimosással, de AKKOR SEM CSERÉLNÉK VELED SEMMI PÉNZÉRT! beeee:-)))

2013. júl. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!