Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A mai világban már teljesen...

A mai világban már teljesen kiment a divatból a szobatisztaságra nevelés? Mindenki hagyja hogy a gyerek döntse el mikor óhajt bilizni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 11. 10:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez eleve nem divat kérdése. Tényleg kell hozzá egy megfelelő érettség. Természetesen lehet a gyereket szoktatni, csak amíg nem érett meg hozzá eléggé, addig teljesen fölösleges, mert ezt nem csak megtanulni kell neki, hanem egyrészt szükség van arra, hogy már képes legyen megfelelően szabályozni a vizelet- és székletürítését, másrészt hogy már tudjon olyan szinten kommunikálni, hogy képes legyen jelezni, mikor kell neki, és főleg az, hogy ő maga már meg tudja állapítani azt az időpontot, amikor még nem késő szólni. Ha ezek a dolgok még nem adottak, addig is lehet a gyereket bilire ültetni, csak annak még köze nincs a szobatisztasághoz, mert még sem visszatartani nem tudja minimális ideig sem, sem pedig szándékosan jelezni, hogy kell neki.
2010. dec. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

:-)) Ha kiment volna a szobatisztaság a divatból akkor még a felnőttek is a szobába pisilnének és kakilnának. Szerinted az gond lehet hogy nem szobatiszta 7 hónaposan csak 2 évesen?

Akkor lenne gáz ha 7 évesen is pelusba pisilne...nem?

Azért a gyerkek 99% 3 éves korára szobatiszta Neked ez miért probléma?

2010. dec. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
56%

Van, aki nem is használ pelust igazából, vagyis nem lesz piszkos, csak éjjel, mert ha mocorog, a bili fölé tartja a picit is, és így megszokják.

Persze, könnyebb nyáron a fű fölé tartani - anyukám így csinálta az én gyerekeimmel. Azt mondta, régen nem volt ennyire divat pelenkázni. Tudták, mikor pisil és kész.Aztán mindkét gyerekem nála lett szobatiszta nyáron - én nem tudtam rájuk figyelni egész nap, de ő igen.

Mert azt mondta, nem jó a kicsinek a pisis pelusban. Csak a papírban még rosszabb, mert nem is érzi a pisit, így nem is zavarja. Később lesznek a papírból szobatiszták, mert nem kellemetlen, csak ah már olyan nagy, hogy utánozni akar minket. A textil pisisen nem jó, ezért a textiles baba is igyekszik megszabadulni tőle.


[link]

2010. dec. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
2010. dec. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
18%

"már tudjon olyan szinten kommunikálni, hogy képes legyen jelezni, mikor kell neki,"

ezt nekünk kell megtanulni, a baba tudja elejétől:)

2010. dec. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
82%
Úgy értem, hogy tudja már úgy jelezni, hogy más is értse.
2010. dec. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem az anyukák lustaságán múlik,Az Én gyerekeim 1 éves korukra szobatiszták voltak és 4 hónapos koruktól amikor már ültek ráültettem a bilire Őket.A 4.most még csak 1 hónapos de remélem Ő is ugyan ilyen ügyes lesz :)különben is is ilyen pelus árak mellett luxus a pelenkázni sokáig.
2010. dec. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
az zavar amikor valaki még a 2,5 éves gyerekének sem képes elmagyarázni mire való a bili, pedig már rég fel kell tudnia fogni.csak ugye ehhez figyelni kell a gyereket és foglalkozni vele.
2010. dec. 11. 11:38
 9/24 anonim ***** válasza:
75%
Érdekes gondolkodásra vall ha abból állapitod meg mennyire van fiogyelve a gyerekre ha egyévesen még nem szobatiszta.....
2010. dec. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
77%
ja és foglalkozva persze., Szerintem TE tudod mindenki helyett mit mikor kell csinálni. Ügyes vagy:-))
2010. dec. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!